images/stories/logosait_new.jpg

 

Перемоги 2012: українці стали найкращими у кіно, музиці та на конкурсах краси

Рік, що минає приніс українцям безліч приводів пишатися своїми співвітчизниками, які прославили країну за кордоном та отримали престижні нагороди і визнання.

Те, що українці співоча нація, відомо вже давно, і цього року наші артисти вкотре це довели. Але, окрім хітмейкерів, неабиякими успіхами відзначились представники кінематографу, мистецтва та інших галузей.

ТСН.ua продовжує серію публікацій "Підсумки 2012", де ми разом згадаємо усе, що приніс рік Чорного водяного дракона. Сьогодні вашій увазі пропонуються культурні перемоги України.

Несподівано для всіх про українське кіно в цьому році заговорили і за найближчими кордонами і навіть за океаном. А все завдяки молодим режисерам Єві Нейман та Михайлу Іллєнку.

Історія про метаморфози, що відбулися з полтавським хлопцем, який став військовим льотчиком, а потім емігрував і перетворився на вождя індіанського племені "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" Михайла Іллєнка спочатку підкорила Росію, а потім полетіла до Голлівуду.

Спочатку пригодницька стрічка зібрала досить пристойний бюджет в українському прокаті, потім фільм здобув нагороду на впливовому фестивалі в Росії. А далі більше – перемігши всіх конкурентів і переконавши авторитетне журі на Батьківщині, фільм був представлений на суд американській кіноакадемії і потрапив до лонг-листа у номінації на "Оскар" як кращий фільм іноземною мовою.

Чи попаде перша повністю українська стрічка до номінації на омріяну премію дізнаємось вже незабаром – 10 січня.

А найближчим конкурентом стрічки Іллєнка на заповітний "Оскар" став "Дім з башточкою" режисера Єви Нейман. На американську премію фільм не виставили через його "артхаусність", але це не завадило зворушливій історії зібрати низку міжнародних нагород.

Кінострічка про жахи Великої Вітчизняної війни очима 8-річного хлопчика, який залишився сиротою, заснована на автобіографічному оповіданні Фрідріха Горенштейна підкорила журі Міжнародного фестивалю у Карлових Варах. Судді одностайно віддали переможну статуетку режисерові Нейман.

Не встояв перед чорно-білою історією і Міжнародний кінофестиваль "Темні ночі" в Талліні. З 270 картин з усього світу Гран-прі отримав саме український фільм.

А найголовніше, що цю стрічку оцінило не тільки фестивальне журі, але й прості глядачі, які мали змогу побачити кіно на великих екранах не тільки в Україні та Росії, але й в світовому прокаті.

Українська краса і досі високо ціниться у світі, і це довели наші красуні на декількох міжнародних конкурсах.

Анжеліка Лях впевнена, що перемогла завдяки доброті та посмішці 
Одразу дві заміжні блондинки одеситки привезли головні нагороди з конкурсів краси для сімейних пані. У серпні з титулом "Місіс Планета 2012"до України повернулася Анна Щапова. Конкурс відбувався у американському місті Палм-Спрінгс і зібрав заміжніх красунь з усього світу, але перемогу виборола мати двох дітей Анна Щапова. А на початку грудня з титулом "Місіс Європа" приїхала юрист Олена Мозолева, яка обійшла 17-ьох конкурсанток. Більш того, наступного року,завдяки Олені, цей конкурс краси проходитиме в Україні.

Попри невтішні прогнози, студентка-медик з Ужгороду Анжеліка Лях виборола у конкурсі "Міс Планета 2012" звання третьої віце-міс, а також отримала престижний контракт на півроку у США від агенції зі світовим ім'ям.

Співочі українці від мала до велика, від початківців до метрів сцени протягом року звозили додому нагороди і з сусідньої Росії і з Нідерландів.

1 грудня у Амстердамі приголомшливу перемогу на дитячому Євробаченні здобула 10-річна солістка хору Міністерства внутрішніх справ Анастасія Петрик. Дівчинка підкорила Європу своїм виступом і залишила найближчих конкурентів далеко позаду. Окрім перемоги Настя привезла з собою і сам конкурс – адже Євробачення відбувається у країні переможника. Таким чином престижний євро-конкурс, але вже в дитячому форматі, вдруге гостюватиме в Україні.

Списки номінантів найбільш престижних премій Росії у галузі музики рясніють українськими іменами. Постійними учасниками усіх рейтингів та збірних концертів вже стали Віра Брежнєва, Ані Лорак, Таїсія Повалій, Потап і Настя Каменських. І щороку до них приєднуються все нові і нові імена.

Премію RU.TV отримали одразу п'ятеро вітчизняних виконавців. Потап і Настя стали "Кращою групою", Іван Дорн отримав премію в номінації "Кращий старт", "Пающіє труси" - у номінації "Креатив року", а співачку Йолку нагородили за кращу пісню "Около тебя". Найбільш несподіваною тріумфаторкою стала співачка OKSI, яка перемогла в номінації "найсексуальніше відео".

Ще одну вагому премію МУЗ-ТВ вибороли двоє українців – Макс Барських став проривом року, Йолка – найкращою співачкою. А у списках номінантів, потіснивши російських колег, опинились - QuestPistols, Океан Ельзи, Потап і Настя, Іван Дорн,Ані Лорак, Віра Брежнєва, яка вже має колекцію цих нагород.

А логічну точку у музичних здобутках на теренах Росії стали декілька премій "Золотий грамофон" власниками яких стали Віра Брежнєва, Таїсія Повалій, Софія Ротару, Йолка, Потап і Настя на Ані Лорак.

На міжнародному конкурсі "Нова Хвиля" у Юрмалі журі підкорювала представниця співочої династії та фіналістка конкурсу "Голос Країни" Марія Яремчук. І досягла неабиякого результату – третє місце та приз глядацьких симпатій. Втім, цей конкурс вже не вперше відкриває для себе українські імена, в свій час призові місця там займали Тіна Кароль і Джамала.

У європейському музичному просторі помітили успіхи молодої співачки Alloise, яка отримала премію MTV EMA як найкраща співачка своєї країни. Потрапляння до числа номінантів MTV вже саме по собі говорить про талант, оригінальність та високу якість роботи виконавця, адже, як зазначила колега Alloise Міка Ньютон у Європі "купити" собі нагороду неможливо.

Окрім співаків успіхи продемонстрували і українські композитори: Ірина Білик та Юрко Юрченко стали затребуваними хітмейкерамине тільки в Україні, а Дмитро Клімашенко навіть отримав нагороду "Пісня року" у якості автора пісень.

Леді Гага – шанувальниця українського мистецтва

Казковий перформанс українсько-канадського художника Тараса Полатайка "Спляча красуня", який відбувався у Національному художньому музеї України з 22 серпня по 9 вересня відразу привернув увагу світової художньої громадськості.

Його простота і романтичність не могли залишити байдужими пресу в більшості європейських країн, Австралії, Кореї, Зімбабве, Саудівськії Аравії, Конго та багатьох інших куточках світу.

Проект отримав великий розголос, ніж будь-яка інша мистецька акція останніх років в Україні, перевершивши, напевно, навіть "Мистецький арсенал".

Кульмінацією проекту, що грунтувався на казці Шарля Перро 1697 року, стало використання його елементів епатажною співачкою Леді Гагою під час презентації нових парфумів.

Самому художникові полестило, що співачка "злизнула" в нього деякі елементи перфомансу, але він убачає кардинальну розбіжність в самій суті роботи – Гага "заснула", щоб продати парфуми, а проект Тараса був некомерційним – митець мав намір оживити казку.

І ще трохи гордості

2012 рік приніс перемогу у галузі, яка рідко висвітлюється у масмедіа - український дизайнер інтер'єрів Наталя Большакова отримала престижну нагороду Британської Асоціації Дизайну SBID International Design Awards.

Представлений проект Наталії "Будинок над морем" став переможцем у категорії "3Д Проекти". Цю перемогу сама лауреат назвала не тільки визнанням на міжнародному конкурсі, але і можливістю для українців вийти на світовий ринок дизайну.

Стрімким вектором угору йдуть справи і в українських дизайнерів одягу. Мало того, що українці успішно одягають селебретіс та заможних пані з усього СНД, сукня від українського дизайнера Сергія Єрмакова тепер є у гардеробі поп-королеви Мадонни.

Також радують нові імена від моди - молодий дизайнер Альона Сереброва увійшла до трійки кращих дизайнерів на щорічному фестивалі східно-європейської моди Societa 'Italia, який проходить у мецці моди Мілані.

Світлана Москаленко, ТСН


Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер