images/stories/logosait_new.jpg

 

Українським домашнім арештантам накупили "браслетів" на 19 мільйонів

Поки що за тими, кого посадили під домашній арешт, спостерігають особисто правоохоронці.

Міністерство внутрішніх справ закупило на 19,2 мільйона гривень електронні браслети для тих, хто опинився під домашнім арештом, пише "Комсомольская правда" в Украине".

Прилад, схожий чи то на GPS-навігатор, чи то на маленький мобільний, пропонується носити на нозі. Він передає інформацію про всі переміщення підозрюваного протягом дня і ночі.

Перед Новим роком стало відомо, що тендер на поставку браслетів виграла компанія Benish GPS Ukraine (Київ). Поки що, правда, вони в експлуатацію не введені, процедура їх використання стверджується, повідомили в Національній академії МВС.

Тим часом суди до кінця грудня вже задовольнили 28 клопотань органів досудового розслідування із застосування домашнього арешту - однієї з новацій нового Кримінально-процесуального кодексу.

Зараз контроль за такими людьми здійснюють співробітники міліції, яким новий КПК дозволяє відвідувати арештанта вдома у будь-який час і вимагати пояснень про те, де він був.

Домашній арешт зовсім не означає, що людина повинна безвилазно сидіти в чотирьох стінах. Суд визначає межі, які вона не повинна перетинати.

Це може бути особливість населеного пункту, міський район, просто радіус в кілька кілометрів або навіть час доби (наприклад, не можна виходити з дому після сьомої вечора).

Раніше начальник Головного слідчого управління МВС Василь Фаринник висловив думку, що потреба в електронних браслетах з часом сягатиме 50 тисяч у рік. Зараз на ці потреби виділено 32 мільйони гривень.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер