images/stories/logosait_new.jpg

 

Реформована "швидка" ігнорує виклики та залишає людей вмирати в страшних болях

Із 1 січня "швидку допомогу" реорганізовано на "екстрену" та "невідкладну". Проте до жінки з села Калита на Київщині не приїхала жодна, попри кількаразові виклики – у підсумку пацієнтка померла, йдеться в сюжеті ТСН.


"Вона на жодну хвилину не переставала мучитися від болю", - розповіла донька померлої Ольга Величко.

Через різкий біль у шлунку "швидку" викликали щонайменше 5 разів. Однак на тому кінці слухавки спокійно і безапеляційно диспетчер відповідав: допомоги жінка не дочекається.

"Передзвонюємо: виїхала бригада? Не виїхала і не виїде. Чому? У нас немає пального", - переповіла діалог зі "швидкою" донька померлої.

Поки старенька втрачала свідомість від болю, родина серед ночі бігала селом від двору до двору. О 5-й ранку ледь живу жінку повезли до районної лікарні своїми силами, але було вже надто пізно.

"У неї був гострий панкреатит і панкреонекроз. Це екстрена операція потрібна, бо це смертельний діагноз", - пояснив в.о. завідувача відділення екстренної допомоги м.Бровари Юрій Дібров.

Попереднього керівника відділення, а також диспетчера телефонної лінії вже звільнили з роботи саме через цей кричущий випадок.

"Люди звільнені і подано позов до прокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності диспечера", - повідомив заступник міністра охорони здоров'я Олександр Толстанов.

Донька померлої від такої "помсти" не в захваті. "Ну, що мені від того? Ну, знайшли крайнього. Це треба зразу було вирішувати на рівні уряду, щоби закуповувати машин, зразу давати фінансування", - вважає вона.

Але замість того, щоб обновити автопарк їхнього селища, з місцевої амбулаторії забрали єдину машину – старенький УАЗик, яким зазвичай і доправляли селян до лікарень у райцентр за 40 кілометрів від Калити. Ця "реформа" й коштувала літній жінці життя.

Після трагедії та стихійного мітингу селян машину повернули. Однак фельдшер не приховує: проблема не вирішена остаточно, бо грошей на бензин як не було, так і немає. За спроможністю автомобіль забезпечують пальним самі пацієнти.

Коли ж саме реформована "швидка" стане навіть не "швидкою", а бодай просто "допомогою", і чи відповідатиме хтось із високопосадовців за трагічні наслідки впровадження змін у роботу медиків – ці питання наразі лише очікують на відповідь.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер