images/stories/logosait_new.jpg

 

На Донбасі вчителів змушують оплачувати їжу школярам

Горлівських школярів годуватимуть вчителі. Саме з фонду зарплати педагогів влада збирається погасити борг за харчування у школах та дитсадках - а це понад 5,5 млн. грн.

Якщо грошей не буде, то діти вже з 1 лютого залишаться без сніданків та обідів, йдеться у сюжеті ТСН.

Вареники з картоплею та салат з квашеної капусти – у борг, а сосиска - за доплату батьків. Вартість сніданку горлівського школяра складає 8 грн 50 коп , з яких 3 грн доплачують батьки. 5,50 мають надходити з бюджету, але кілька місяців звідти - ані копійки. Борг перед підприємствами дитячого харчування перевищив 5 з половиною мільйонів грн.

"Зарплата у нас вже три місяці не виплачується. Працюємо, дітей кормити треба. Тому викручуємося", - каже заввиробництвом їдальні Олена Крилова.

Підприємства дитячого харчування попередили – якщо влада не погасить борг, то з 1 лютого припинять постачання їжі. Адже бази вже не дають їм продукти у борг.

"Доводиться випрошувати у постачальників продукти, щоб дали. Про якість мова не йде - треба надати хоча б якісь послуги шкільного харчування дітям - гарячі сніданки та обіди", - пояснює головний бухгалтер підприємства шкільного харчування Олена Штефан.

І хоча годувальники запевняють, що намагаються вибирати найкраще з харчів, які їм дають у кредит, деякі діти від їжі почали відмовлятися:

"Їжа була холодна, позбавлена смаку. Тато мені сказав, що можна не їсти. Я пішла до вчительки, а вона сказала – обов'язково потрібно їсти, а то директора знімуть з роботи", - розповідає учениця 4 класу Аліна Веселкіна.

Тим часом Управління освіти запропонувало міськраді погасити борг перед постачальниками їжі грошима з фонду зарплати вчителів. Запевняють, що окладів це не зачепить, знімуть лише надбавки. Але, за простим підрахунком, щоб 5 тисяч горлівських освітян погасили 5-мільйонний борг, то кожному треба "скинутись" по тисячі гривень:

"Враховуючи недостачу грошей у цілому, прийдеться трохи "вжатися", але це не означає, що педагогічні працівники та працівники системи освіти залишаться без зарплатні", - каже голова Управління освіти Горлівки Микола Кружилін.

Вчителі кажуть – про те, що доведеться затягнути паски, їх ще не попереджали. Адже навіть на повну зарплатню ледве зводять кінці з кінцями.

"Не всі вчителя мають чоловіків, тим більше і у них бувають проблеми на роботі також. Якщо буде навіть 20-відсоткова недоплата – це вже серйозно", - пояснює директор місцевої школи Лариса Кочина.

Хто ж врешті-решт годуватиме горлівських школярів, вирішуватимуть на сесії міськради вже у п‘ятницю, 25 січня.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер