images/stories/logosait_new.jpg

 

Тернопільське озеро – найулюбленіше місце відпочинку

«Візитною карткою» Тернополя безумовно можна назвати Тернопільський став, що знаходиться біля Старого Замку. Це - величезне озеро, площею близько 400 га. Небагато людей знають, що воно не тільки штучне, але ще і дуже давнє.
Тернопільське озеро є ровесником міста: Ян Тарновський, засновник Тернополя і власник фортеці, у 1548 р. отримав привілей на будівництво греблі та створення ставу. Було збудовано водойму в заплаві річки Серет, як додаткове укріплення фортеці проти нападів турків і татар.
У XVI-XVII т. став мав і велике господарське значення, приносив великі прибутки завдяки розведенню риби та роботі 4-х млинів. Під час ІІ Світової Війни став було повністю знищено. Його масштабне відтворення і розбудова почалися у 1950-х роках, тоді озеро отримало нову назву - Комсомольське озеро. На його берегах у 1950-1980-х роках було створено мережу парків, теплоходні пристані, яхт-клуби, пляжі, прокат човнів і катамаранів, великий фонтан.
На Тернопільському ставі є два острови: «Чайка» та острів «Закоханих», на який можна перейти містком. Цікаво, що острів «Кохання» раніше називався на честь колишнього міського голови Сидоренка. Подейкують, що за спорудження цього острівця міське керівництво отримало сувору догану. Просто під час планового поглиблення Комсомольського озера бульдозерами нагребли мул з дна водойми. Тобто у його проектуванні не вигадували нічого надзвичайного. Потім тут посадили дерева та збудували дерев’яну альтанку, яка стоїть і досі.
Особливо красиво біля ставу у вечірню пору. Вогні вечірнього міста, що загоряються навколо озера, відбиваються у водяному плесі, немов у дзеркалі.
Тернопільське озеро просто надзвичайне, воно вабить, манить, притягує до себе. В теплий сезон ним можна помандрувати теплоходом і помилуватися краєвидами міста, або взяти на прокат катамаран, швидкісний катер, скутер. Екстремали катаються на шайбі, водяному банані. Сьогодні це одне із улюблених місць відпочинку тернополян та гостей міста!
Використана література:
Ельгорт Б. Б., Лопата В. Г., Чернявський Ф. Ф., Тернопіль: Історико - краєзнавчий нарис. – Львів: Каменяр, 1979.

 

Пилипчук Оксана
Студентка відділення туризму
Коледжу Галицького інституту
імені Вячеслава Чорновола



Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер