images/stories/logosait_new.jpg

 

Культурна та духовна перлина Тернополя. Історія Драматичного театру відображає усі перипетії, які відбувалися у місті протягом сторіч

Мальовниче містечко Тернопіль славиться своїми парками та архітектурними принадами. Проте на цьому не закінчується уся привабливість міста. Отож, зазирнемо у культурно-мистецьке життя тернополян.
Велична споруда Драматичного театру є архітектурною окрасою центру міста. Його цікава історія відображає усі перипетії, які відбувалися у містечку протягом сторіч. Тому, приїхавши сюди, варто знайти хорошого гіда чи корінного тернополянина, який повідає про сторінки минувшини театру…
Засновником професійної театральної діяльності вважається Лесь Курбас – людина невтомної працьовитості та наполегливості. Саме він закликав інших митців створити у 1915 році театр – «Тернопільські театральні вечори», який і став початком зародження великої сцени. Шаленим успіхом відзначилась перша прем’єра вистави «Наталка Полтавка» та і водночас саме відкриття, яке відбулося 18 жовтня 1915року (тоді ще у приміщенні нинішньої тернопільської філармонії). Безумовно, така подія надихала на нові творчі ідеї і починання. І уже згодом мешканці насолоджувались драмами, комедіями Карпенка-Карого – «Безталанні», «Мартин Боруля», Франка «Украдене щастя», Г. Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці» та ін. Звернімо увагу, що і у наш час можна побачити ці вистави у драмтеатрі Тернополя.
Та все ж таки датою заснування драмтеатру слід вважати 8 грудня 1930 року. Створено його було на базі самодіяльного драматичного колективу м. Охтирки. Через різні соціальні перетворення з 1944 року місто переживає певну реорганізацію. Наслідком стало виникнення двох театрів: імені Шевченка у Чорткові та імені Франка у Тернополі. Але незабаром 8 квітня 1948 року ці театри об’єдналися в Тернопільський обласний драмтеатр імені Т.Г.Шевченка (з 1957 року працює у нинішній будівлі,архітектор Д.Чорновіл). З Тернополем тісно пов`язані життя та діяльність Соломії Крушельницької, Дениса Січенського, Леся Курбаса, Івана Франко.
У 2000 році театр отримує звання академічний, і тепер офіційна назва – Тернопільський академічний обласний драматичний театр імені Т.Г.Шевченка. Гідно несе він це звання і досі. Театральні митці мають дружню співпрацю з театрами міст Польщі, Шотландії та Великобританії. Досить тісні дружні зв’язки наш колектив підтримує із поляками. Варто згадати першу виставу-трагікомедію «Танго», в якій можна було побачити акторську гру двох національностей: тернополян та поляків.
Тернопільські артисти теж гастролюють та часто беруть участь у всеукраїнських та зарубіжних виставах, акціях, фестивалях.
Сьогодні діючий репертуар складає більше 20-ти творів української класики та світового рівня: «Коханий нелюб», «За двома зайцями», «Політ над гніздом зозулі», «Лісова пісня», «Мазепа» та ін. 
Зараз у театрі відбулася прем’єра драми М.Кропивницького «Глитай, або ж павук». Головний режисер – заслужений діяч мистецтв України – В’ячеслав Жила.
Творча трупа постійно у роботі: створення нових ідей та вистав, а також навчання молодих акторів. Незабаром (17 червня) відбудеться прем’єра комедії «Витівки Скапена» Жана Батиста Мольєра.
Приємно знати, що трупа Тернопільського театру одна із найталановитіших в Україні. Відвідавши театр протягом театрального сезону, стане хорошою нагодою здійснити мандрівку у часовий простір героїв вистави та поринути у світ театрального мистецтва. Справжні митці здатні торкатися найпотаємніших струн людської душі.
Отже, драмтеатр можна сміло назвати культурним та духовним центром Тернополя. А хто ж як не туристи прагнуть осягнути секрети самої перлини міста. Вперед за справжнім збагаченням!!!

Блаженко Вікторія
студентка відділення туризму 
Коледжу Галицького інституту
імені В’ячеслава Чорновола




Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер