images/stories/logosait_new.jpg

 

Українці майже не мають шансів виграти в суді проти "Укравтодора" за понівечені авто

Водій Станіслав Синюк витратив два роки життя і купу нервів, щоб виграти суд в "Укравтодора", йдеться у сюжеті ТСН. 19:30.


Він таки довів, що пошкодив своє авто через велику яму на дорозі, розміри якої складали 2 на 1,5 м. Глибина була майже 30 см.

Один диск тріснув зразу на місці пригоди, а інший - коли рівняли. Також довелося міняти дві шини, підшипник і стійку стабілізатора.

Коли ж водій викликав ДАІ, то зрозумів, що йому доведеться боротися із системою. Спочатку міліціонери хотіли звинуватити його самого у перевищенні швидкості. Потім довго відмовлялися писати в документах, що яма таки насправді була.

"Вони дали мені акт, в якому було зазначено, що дорога знаходиться в ідеальному стані, пошкоджень ніяких немає і протокол на дорожню службу не складалися", - зазначив автовласник Станіслав.

Суди тягнулися півтора року. Представники "Укравтодору" не приходили на засідання, потім подавали апеляції. Зрештою 8 місяців ніяк не хотіли віддавати гроші, пригадує Станіслав, але тепер він задоволений. Йому повернули майже 25 тисяч гривень на ремонт його авто.

Однак такий випадок скоріше є винятком. Прес-служба "Укравтодору" відмовилася коментувати цю тему, адже торік, кажуть там, лише один позивач виграв суд проти дорожніх служб і один - цього року. І взагалі - судові позови можна полічити на пальцях.

Адвокат страхової компанії пояснив це тим, що держава не готова визнавати себе винною. Ні в чому.

"Історично, мабуть, склалося, що державні органи влади завжди чомусь проти їхніх громадян. Якщо взяти статистику Департаменту ДАІ, то там буде не багато протоколів, складених на працівників дорожніх служб", - зазначив юрист Ярослав Максименко.

Але здолати систему таки можна. Головне мати свідків і відео та фотознімки ями, через яку постраждало авто.

Однак якщо завдана автомобілю шкода буде меншою 4 тис. грн, судитися не має сенсу. Одні експертизи коштуватимуть більше. Наприклад, автотехнічна - до 3 тис. грн, автотоварознавча - близько тисячі.

Можливо прокуратурі вдасться краще судитися з Укравтодором.

Нагадаємо, правоохоронці розслідують кілька справ, де намагаються довести, що шляховики розкрадали асфальт, приписували обсяг виконаної роботи.

Та й страхові компанії, які незадоволені великою кількістю пошкоджених авто, готують уже сотні позовів до "Укравтодору". Просто ям на дорогах цьогоріч аж занадто багато.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер