images/stories/logosait_new.jpg

 

У Міндоходів роз'яснили, як імпортні дієтичні добавки можуть потрапити до України

Міністерство доходів і зборів, яке об'єднує Державні податкову і митну служби, вважає за можливе оформлення імпорту дієтичних добавок, які приходять на приватні адреси громадян, тільки після отримання роз'яснення Міністерства охорони здоров'я про те, чи є дієтична добавка харчовим продуктом.


Згідно з повідомленням, у ситуації з імпортом добавок виникла правова колізія. Її суть у тому, що два закони - "Про безпеку та якість харчових продуктів" та "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення" - розмежовують поняття "харчовий продукт" (їжа) і "дієтична добавка". Дієтична добавка, згідно з нормами законів, харчовим продуктом не є.

Водночас правила Митного кодексу забороняють пересилати добавки приватним особам на їх приватні адреси за допомогою міжнародних поштових та експрес-посилок. Разом з тим, суб'єктам підприємництва імпорт добавок дозволено - за умови попередньої оплати необхідних митних платежів та дотримання усіх видів контролю, включаючи санітарно-епідеміологічний контроль.

"Саме тому Держмитслужба звернулася до МОЗ за відповідним роз'ясненням: чи можна віднести біологічно-активні добавки, дієтичні добавки та продукти для спеціального дієтичного споживання до категорії "продукти харчування". Поки що чіткої відповіді служба не отримала", - сказано в повідомленні Міндоходів.

Як повідомляли ЗМІ, у квітні 2012 року в Україні виникало питання про імпорт спиртовмісних лікарських засобів, воно вимагало роз'яснень: чи є вони продуктами харчування, чи біологічними добавками.

ТСН 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер