images/stories/logosait_new.jpg

 

Юні тернопільські поети показали своє вміння відчувати українське слово

Перший фестиваль-конкурс авторської пісні та поезії «На крилах мрії» зібрав старшокласників тернопільських шкіл, які пишуть вірші. Хтось пробує шукати рими вже кілька років, хтось відкрив для себе поетичний талант зовсім нещодавно, але показати свої творчі здобутки широкому загалу відважився цього разу 21 учасник. На сцені Українського Дому «Перемога» юні автори демонстрували один свій твір – пісню чи вірш, який, на їхню думку, найяскравіше міг би дати глядачам уявлення про їхню творчість. І їм це вдалося, оскільки кожен із учасників здобув диплом чи грамоту у спеціально для нього визначеній номінації.

- Були названі номінації, щоб дитина знала, на що звернуло увагу журі власне у її творі, – говорить голова журі, директор Центру творчості дітей та юнацтва міста Тернополя Світлана Миханчук. – Це був перший конкурс, але сподіваємося, що його учасників з кожним роком буде все більше. Адже навіть зараз, вже після того, як завершився прийом заявок, до нас ще підходили бажаючі виступити.

Світлана Миколаївна пообіцяла, що планує зібрати вірші учасників цьогорічного конкурсу, тексти пісень, навіть із нотами, впорядкувати їх та видати книжкою.

- А ілюстрації до творів зроблять юні художники із Центру творчості. Це взагалі дуже цікаво, як діти, прочитавши поезію своїх ровесників, її осмислять, уявлять і зможуть відтворити у малюнках, – стверджує Світлана Миханчук.

У цьогорічному фестивалі авторської пісні та поезії не визначали переможців, адже кожен учасник – яскрава творча особистість, яка заслуговує найвищої оцінки.

- Ці молоді автори добровільно, талановито, яскраво самоствердилися і показали себе та свою творчість, тому переконана, що кожен із них є переможцем, – пояснює член журі конкурсу, завідувач відділу Тернопільського методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Леся Гапон. – Саме тому ми визначили і стільки номінацій для них. І якщо у вірші, наприклад, були чудесна ритмомелодика чи поетичний синтаксис, створено яскравий сценічний образ, дотримувались традиції бардівської пісні чи простежувались народні мотиви, яскраво вирізнялись співзвучність тексту і музики, ліричність, інноваційність, оригінальність тощо, то все це було помічено та відзначено.

За словами Лесі Олексіївни, поезії молодих авторів – учасників конкурсу – взагалі стали для неї справжнім відкриттям.

- Я не сподівалась, що наші діти настільки глибоко і тонко відчувають українське слово. Мене найбільше схвилювало та сподобалося, що в наших юних поетів величезний лексичний запас і вони вміють користуватися словом. Є поети, які дуже нестандартно обігрують ці слова, відчувають звукопис, милозвучність української мови. Та й ритмомелодика віршів була різна: прозвучали не тільки класичний катрен, а й білий вірш, і верлібр, і сучасні мотиви. Багатющою, різноплановою виявилась також палітра тематична.

Одна з учасниць конкурсу – десятикласниця Тернопільської ЗОШ №8 Ліля Підгайна – виконала для глядачів власну пісню «Не здавайся», акомпануючи собі на гітарі. Вірші і прозу дівчина почала писати з п’ятого класу, і зараз її пісні, а їх уже близько двадцяти, напам’ять знає весь її клас.

- Мені подобається писати, – каже Ліля. – Це в мене, очевидно, від тата, який теж дуже любить таким займатися. Віршами я передаю те, що відчуваю, мої переживання. Беру гітару, щось награю, і відразу й слова з’являються. Все якось саме приходить, навіть коли не чекаєш.

Про те, що учениця Української гімназії Христина Дзюба давно пише вірші теж добре знають її однокласники, адже вона щороку бере участь у шкільних конкурсах «Таланти твої, гімназіє».

- Вірші пишу з 9 років, – ділиться секретами Христина, – але на замовлення досі ніколи не вдавалося писати. От прийде до мене з космосу якась думка, і я напишу, а інакше – ні.

Однозначно, що такими поетичними таємницями міг би поділитися кожен з учасників конкурсу, хоча найглибші порухи душі їм і так вдалося висловити – у своїх віршах та піснях.

Бажаючи натхнення та подальшого поетичного горіння усім учасникам цього мистецького дійства, додамо, що кожен із них отримав подарунки від Торгового центру «Атріум», фірми «Біос» та управління сім’ї та молодіжної політики міської ради.

Олена Лайко, Тернопільська липа


Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер