images/stories/logosait_new.jpg

 

Діти, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу, можуть навчатися за індивідуальним графіком

Діти, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу або їм необхідно пройти курс лікування більше одного місяця, і діти, які потребують корекції фізичного чи розумового розвитку, можуть навчатися за індивідуальним графіком. За словами головного інспектора міського управління освіти Ірини Маланчук, сьогодні в Тернополі за таким графіком навчається 51 дитина. Але банк даних про цих дітей постійно змінюється. «Документи на організацію індивідуального навчання приймаються впродовж року, адже хвороба не питається, коли приходити – каже Ірина Маланчук. – Щоб організувати індивідуальне навчання, батькам, перш за все, потрібно написати заяву на ім’я директора про встановлення такого графіку. Підставою до написання є два медичних документа: або заключення ЛКК, або витяг з обласної медико-психологічної консультації».
Відповідно до наказу директора певного навчального закладу визначаються вчителі, які займатимуться з дитиною. Окрім цього передбачена і відповідна кількість годин. Вони також залежать від стану дитини і від того, хто надав заключення. З учнями 1-4 класів вчителі займаються 5 годин на тиждень, 5-9 класів – по вісім годин, а з старшокласниками – 12 годин.
Дітям, які потребують більшої уваги, виділяється і більша кількість занять.
Зарплата таким вчителям також видається відповідно до Закону – як за звичайну годину навчання в школі. Єдине «але» – педагоги повинні відмічатися в спецжурналі про проведені уроки і відповідно до годин їм нараховують гроші.
«Звичайно, – каже Ірина Маланчук, – годин набагато менше, ніж уроків в школі. Але усе це передбачено нашим законодавством». Проте кількість уроків можна збільшити, але за кожну годину платити доведеться уже батькам. Такі норми передбачені в «Положенні про індивідуальну освіту».

Прес-клуб

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер