images/stories/logosait_new.jpg

 

Буває життя і без "квартирантів"

Глисти "люблять" солодке, штучні додатки до харчів. Тому надавати перевагу варто грубій рослинній їжі. А ще – ставитися до життя з позитивом!

- У рекламі по телевізору стверджують, що позбутися паразитів – легко, - пише на сайт 20minut.ua пані Марія. – Але після статті, героїнею якої була Оксана Островська, я зрозуміла, що позбутися проблем непросто…


Стаття про гельмінти (глисти) була на нашому сайті у грудні: Тернопіль: коли причина хвороби – мала, а біда - велика. Тоді ми пообіцяли читачам, що кандидат медичних наук, невролог Оксана Островська відповість на їхні запитання. Її коментарі – до вашої уваги.

Причини не розуміють


- Чи можна бути носієм паразитів і не знати про це?

- Звісно. Але варто розрізняти два моменти: ураження найпростішими і захворювання, які вони викликають. Наприклад, людина може бути носієм токсоплазми (паразита, основним носієм якого є кішки, – прим. ред.), але не захворіти на токсоплазмоз. Так само людина може бути носієм цист (спляча форма найпростіших, що дозволяє їм переносити період несприятливих умов) лямблій, але не мати лямбліозу. Проте у цей час вона стає джерелом значної небезпеки для інших, бо може їх заразити.


Проте якщо говорити про глисти, то сама їх наявність уже свідчить про те, що людина – хвора. Тоді лікарі діагностують гельмінтоз. Адже носійство глистів без симптомів неможливе. Вони обов’язково є, хоча можуть маскуватися під прояви інших недуг. Власне, в цьому і є найбільша небезпека.



Людина може ходити по різних спеціалістах, їй визначатимуть різні діагнози – вегето-судинну дистонію, гіпертонічну хворобу тощо. Наприклад, людина із лямбліозом (паразитування у тонкій кишці, перш за все - у дванадцятипалій, джгутикових найпростіших - лямблій) може лікуватися у кількох лікарів одночасно. Вона нарікає на різні порушення емоційної сфери, тому ходить до психотерапевта.

Паралельно відвідує ортопеда, вертебролога чи невропатолога, бо, наприклад, страждає від хронічного болю в плечовому суглобі. Натомість гастроентеролог у цей час безуспішно бореться з іншими проблемами пацієнта: печією, гіркотою в роті, болями в правому боці. Хоча причина – одна: всі перелічені симптоми дає саме лямбліоз. Якщо його не лікувати, то з часом можуть проявитися різні висипання на шкірі. Тоді людина ще й до дерматолога потрапить.


До речі, болі у суглобах врешті можуть настільки посилитися, що людина на додачу стане пацієнтом ревматолога.




Але наголошую: бачити за кожним симптомом, за кожною недугою гельмінтів – інша крайність. Цілий рік тільки те й робити, що виводити глисти, не варто. У нас і так занадто багато людей, які приймають ліки, як тільки їх починає щось турбувати.


- Як ставитеся до того, що люди безконтрольно ковтають пігулки від гельмінтів?

- Із такими випадками мені теж доводилося стикатися. Причому помітила, що люди зазвичай купують те, що нав’язує реклама. Вони приймають самостійно, без нагляду лікаря токсичні препарати, які можуть серйозно нашкодити печінці, ниркам, знищити мікрофлору кишківника. Результат – плачевний, бо може дійти до отруєння організму тією "хімією".


Пригадую пацієнтку, яка звернулася до мене як до невролога. Я відразу запитала, коли вона проводила дегельмінтизацію. Власне, я запитую про це всіх, хто приходить на консультацію. Виявилося, що вони усією сім'єю місяць перед тим виводили глисти за допомогою препарату, який порадила знайома – фармацевт. Причому давали ліки навіть півторарічній дитині! Я була вражена. Адже малечу ніхто не обстежував. Дітей, борони Боже, годувати не тільки протиглисними ліками, а й навіть препаратами на травах.


Прості застороги


- Порадьте фітотерапевтичні засоби від глистів...

- Не варто думати, що такого роду ліки є набагато безпечнішими за "хімію". Передозування фітотерапевтичних засобів теж може призвести до негативних наслідків. Тому я наполягаю: лікувати гельмінтоз потрібно під наглядом лікаря, причому із врахуванням дози призначених препаратів і фаз місячного циклу. Найкраще розпочинати протиглисну терапію, коли місяць у повні або спадаючий. Саме тоді паразити особливо активні – циркулюють у крові, "виходять" у кишківник тощо. Тож боротися з ними вдається найефективніше.




До речі, дієвість лікування залежить і від інших нюансів. Наприклад, якщо ви виводите гостриків (ентеробіоз), виявлених у дитини, то варто вдома поскручувати всі килими, а також двічі на день робити вологе прибирання всього приміщення дезінфікуючими засобами. Адже яйця гостриків живуть у хатньому пилі до шести місяців!


- Чи є універсальний засіб захисту від паразитів?

- На жаль, до недугів, які спричиняють паразити, імунітет не виробляється. Тому ми можемо сьогодні вивести аскариду (круглий черв, який живе у просвіті тонкого кишечнику людини, живиться його вмістом або верхніми шарами слизової оболонки), а завтра нею знову заразитися. Ось тут і виникає питання: скільки разів на рік можна вживати протипаразитарні ліки чи трави? Звісно, постійно їх приймати не можна. Тому насамперед слід дбати про профілактику.




Шляхи потрапляння паразитів у наш організм – відомі (див. малюнок вгорі!). Аби протистояти глистам, треба дбати про своє здоров’я, зміцнювати імунітет. Адже здоровий шлунково-кишковий тракт із нормальною кислотністю шлункового соку легко знищує яйця будь-яких паразитів.




- Ви казали, що у найбільшій небезпеці – власники тварин. Як їм себе захистити?

- Усіх, хто має намір завести домашнього улюбленця, закликаю добре подумати і зважити на небезпеки. Навіть собачка, яка живе у помешканні і яку постійно носять на руках, не захищена від паразитів. Не дарма древні арії собак не тримали навіть у межах селища, не те що – у житлі. Навіть не годували їх відходами з власного столу…


Що раджу? Не забувати про регулярну дегельмінтизацію тварин під наглядом ветеринара. Самим господарям варто профілактично вживати рослини із властивостями дегельмінтиків. Вони упередять масове розмноження паразитів.


До речі

Хімічні протипаразитарні препарати при короткочасному прийомі діють тільки на шлунково-кишкові форми гельмінтів. Вони вбивають тільки дорослих особин, але не вбивають яйця і личинки. Паразити можуть локалізуватися по життєво важливим органам: головний мозок, серце, легені, печінка, нирки, лімфатичні вузли. Від них страждають не тільки органи, але і імунна система. Але всіх цих паразитів створила природа, і порятунок від них треба теж шукати у природи.

20 хвилин  

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер