images/stories/logosait_new.jpg

 

Екс-студентів через суд змушують платити за навчання

У Кременчуці місцевий виш судиться зі своїми випускниками. У колишніх студентів-бюджетників вимагають повернути гроші за навчання, адже вони не відпрацювали три роки у держустановах, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

З дверей університету Інна Ватуліна вийшла інженером. Їй видали довідку про вільне працевлаштування, бо роботи за фахом у держустанові не знайшли. Інна сама влаштувалася на приватне підприємство, а потім вступила в аспірантуру в рідний виш.

А за два роки екс-студентку, а нині власну аспірантку - університет викликав до суду.

"Так як я сама знайшла роботу, але звільнилася за власним бажанням, не попрацювавши три роки, я повинна гроші інституту", - жаліється дівчина.

Таких судових позовів десятки. Для відповідачів вироки судів часто стають несподіванкою. Кажуть: до того виш їм жодних претензій не висував:

"Знайшли мене у списках знайомі. Я поїхав до юристів інституту. Вони мені сказали: був суд, ви не прийшли. Показали мені рішення та сказали, що я винен за навчання. Десь 13-14 чоловік – це ті, хто програв суд. А скільки ще справ готується – невідомо", - розповів випускник Євген Головкін.

Доходить і до абсурду. Тетяна після навчання народила дитину. Нині її синові півтора року, але судовий позов прийшов і їй.

"Я мати і мені приходить лист – позов. Я була шокована. Я зараз у декреті – це фактично державна робота. І невідомо на який рахунок на відправляти гроші. Це не державний рахунок", - розповідає випускниця Леся Бейгул.

Колишні студенти переконані – це справжній рекет. У виші пояснювати свою позицію відмовилися. Не на камеру кажуть: судові справи ініціює держава.

У Міносвіти кажуть, що ситуацію з'ясовують. Натомість юристи переконані: вимоги вишу безпідставні. Адже держзамовлення на навчання формує не студент, а держава. І не провина випускника, що його послуги країні не знадобилися.

"Якщо диспозиція закону каже, що працевлаштовуються на підставі направлення. А якщо немає направляння, то про невиконання яких договірних зобов'язань може йти мова? Взагалі питання не предметне і абсурдне", - каже юрист Ігор Погасій.

Екс-студентам радять написати звернення ще й у прокуратуру, щоб слідчі перевірили, чи є в діях керівництва вишу ознаки корупції, і чи справді на державні рахунки мали б потрапити вибиті у випускників гроші.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер