images/stories/logosait_new.jpg

 

Розробляється закон про обов’язкове загальне декларування доходiв громадян

Мiнiстерство доходiв i зборiв України спiльно з фахiвцями консалтингових компанiй розробляє закон про обов’язкове загальне декларування доходiв громадян.

“Ми розробляємо з найкращими фахiвцями всього свiту, я маю на увазi, Англiї, Чехiї, Польщi, Канади та Австралiї – це свiтовi експерти, якi сьогоднi нам надають консалтинг у цьому питаннi, ми розробляємо законопроект про обов’язкове загальне декларування доходiв”, – сказав глава вiдомства Олександр Клименко в ефiрi Першого Нацiонального телеканалу в недiлю.

За його словами, ухвалення цього законопроекту сприятиме пiдвищенню податкової культури громадян.

”Ми наразi працюємо над тим, щоб заповнити декларацiю, якщо це буде обов’язкове загальне декларування, щоб будь-хто, хто заповнюватиме декларацiю, не вiдчував незручностей. Щоб вiн мiг робити це дистанцiйно i щоб усю наявну iнформацiю про себе стосовно доходiв вiн мiг побачити з наших баз даних i заповнити декларацiю максимально швидко”, – пояснив мiнiстр.

Говорячи про необхiднiсть декларування доходiв рiзними категорiями громадян, О.Клименко пояснив, що в законопроектi планується передбачити, що пiдлягатимуть загальному декларуванню лише громадяни, якi мають кiлька джерел доходiв.

”Заповнюватиме декларацiю той, хто має кiлька джерел доходiв. Якщо пенсiонер отримує лише пенсiю, то вiн не матиме потреби що-небудь заповнювати”, – сказав О.Клименко.

О.Клименко уточнив, що здiйснити декларування можна буде за допомогою електронного кабiнету платника податкiв, “де вiн дистанцiйно зможе зi свого комп’ютера зайти, отримати необхiдну iнформацiю, яка сьогоднi є в базах даних Мiнiстерства доходiв i зборiв, щодо рухомого й нерухомого майна та iнших видiв доходiв, яку стосовно нього в наших базах уже зiбрано”.

За словами мiнiстра, платник податкiв зможе пiдписати таку декларацiю за допомогою iндивiдуального цифрового пiдпису.

”Ми сьогоднi маємо всi необхiднi потужностi, володiтимемо всiма необхiдними IT-рiшеннями для того, щоб платник податкiв спiлкувався з податковою дистанцiйно. Це, по-перше, мiнiмiзує витрати часу, а по-друге – прибере всi корупцiйнi ризики”, – резюмував вiн.

Інтерфакс

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер