images/stories/logosait_new.jpg

 

У Криму туристична "Мекка" перетворилася на кладовище поліетиленових торбинок

Дачне селище Мармурове під Сімферополем завалене поліетиленовими торбинками, які вітром наносить з місцевого звалища.

Різнокольорові пакети майорять на кущах та деревах, шокуючи численних туристів. Адже ця дорога веде до одного з найпопулярніших екскурсійних об'єктів Криму – Мармурових печер. Вони входять до п'ятірки найкрасивіших у світі. За 20 років печеру відвідали вже сотні тисяч туристів.

Читайте: На травневі свята українці хочуть відпочити у теплих краях, Європі і поїздити батьківщиною

Час від часу місцеві жителі прибирають пакети. Однак вже за три дні дерева обростають новими.

"Споконвіку звалище, просто таких масштабів не було. Смердіти, само собою смерділо, але такого карнавалу не було", - скаржиться житель Мармурового Віталій Кришталь.

Полігон, якому вже понад 30 років, давно вичерпав свій ресурс. Однак і досі сюди звозять непотріб з шести прилеглих селищ – 2,5 тис. кубів щомісяця.

У сільраді кажуть, що шукали інвестора для переробки поліетилену, однак марно. Нині просять у кримського уряду 2,5 млн грн на нові економічні сміттєвози та дозволу вивозити мотлох на сімферопольський полігон побутових відходів. А поки що міркують, як не дати мішкам розлітатися.

"З ґрунту буде створено великий бруствер перед полігоном, який буде обмежувати його, приховувати його від дороги. Продумані вловлюючі пристрої, які будуть вловлювати макулатуру і поліетилен, що розлітаються там", - поінформував про плани заступник голови Добровської сільради Андрій Ковальчук.

Тим часом прокуратура вимагає зачинити звалище як незаконне. Виявилося, що на нього немає жодних дозволів.

"Голові внесено подання про усунення порушень, притягнення винних осіб до відповідальності. Крім того до перевірки залучено фахівців контролюючого органу, а це державна екологічна інспекція в АРК", - повідомила прокурор Сімферопольського району Людмила Гладищук.

Вимагаючи закриття звалища, місцеві мешканці кілька разів навіть перекривали сміттєвозам в'їзд на нього.

"Тут же приїжджають і білоруси, і українці, і росіяни, і французи були, поляки... спеціально всією групою пішли, стояли, фотографували. На камеру, на телефон фотографували нашу красу тут. Ну ганьба, звичайно", - нарікає житель Мармурового Юрій Кутузов.

Вже незабаром засміченою дорогою до Мармурових печер поїдуть тисячі туристів. Та перш ніж зануритися у диво природи, гості побачать це диво, створене людиною.

Кореспондент ТСН Наталя Сафіханова.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер