images/stories/logosait_new.jpg

 

Українці почали активніше скуповувати "шпигунську" техніку

В Україні зросла кількість фактів незаконного використання "шпигунської" техніки. Про це заявив заступник начальника головного управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні Вадим Іванін, йдеться у повідомленні Генпрокуратури.


Так, з початку року в Україні зареєстровано понад 600 кримінальних проваджень за фактами незаконного придбання, збуту та контрабанди спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації (СТЗ).

Читайте також: У 13% власників смартфонів крадуть особисту інформацію - дослідження

Зазвичай спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації закамуфльовані під предмети повсякденного вжитку, такі як: кулькові ручки, автомобільні брелоки, наручні та настільні годинники тощо.

В ГПУ зазначають, що зростання незаконного обігу СТЗ серед іншого пояснюється доступністю способів придбання цих засобів.

"Аналіз зазначеного виду злочину засвідчив, що СТЗ, як правило, замовляються через мережу Інтернет в Китайській Народній Республіці та в подальшому засобами міжнародного поштового зв'язку переміщуються на митну територію України", - сказав Іванін.

За його словами, чинний Кримінальний кодекс України передбачає покарання за незаконні придбання, збут або використання СТЗ, в залежності від наявності кваліфікуючих ознак, починаючи від 3 400 грн до позбавлення волі на строк до 10 років. Крім того, контрабанда СТЗ карається позбавленням волі строком від 3 до 12 років з конфіскацією майна.

ТСН 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер