images/stories/logosait_new.jpg

 

Зарядку тернопільські малюки роблять з народження

Роблячи зарядку та масаж, потрібно проконсультуватися з лікарем. Адже деякі діти мають ортопедичні, неврологічні з патології, коли масаж навпаки може зашкодити. Однак у більшості випадків лікарі радять робити профілактичну зарядку вже з народження.

Раз, два, три… На зарядку ставай

Зазвичай малюкам подобається займатися зарядкою. Окрім гарного настрою, такі вправи дуже корисні для дітей. Адже вони розвивають координацію рухів, розвивають мовлення та добре тренують пам'ять.

Більшість батьків, роблячи зарядку, читають образний вірш і придумують різноманітні рухи. Якщо робити все весело та емоційно, через деякий час малеча сама повторює за мамою чи татом, говорить молода мама Олена Косілова. А якщо ще й хвалити дитину, додає вона, то бажання повторювати рухи батьків виростає в декілька разів.

- Головне не кричати на дитину, коли не все буде виходити з першого разу, - каже вона. – Потрібно частіше хвалити чадо. Ну, і звичайно, заняття потрібно проводити тільки тоді, коли малюк здоровий.



Робити ранкову зарядку своїй донечці пані Олена почала вже з перших місяців життя малечі.

- Зранку робили невеличку розминку, - розповідає мама. – А от щовечора після купання обов’язковими процедурами для нас були зарядка та масаж. Ми зводили й розводили ручки в різні боки, вверх-униз. Ніжки піджимали до животика, а потім розрівнювали «солдатиком». Піднімали також корпус, підтягуючи за ручки. Лікті підтягували до коліна по діагоналі, малювали круги ручками та ніжками.

Окрім зарядки, маленькій Даринці щовечора робили масаж, погладжуючи тіло з допомогою спеціальної олійки. Зараз дівчинці вже два рочки. Кожного дня мама допомагає донечці робити розтяжки.

- Це щось схоже на шпагат, - каже Олена. – Також піднімаємо ноги до голови, але без фанатизму. Як на мене, зарядка дуже корисна для дитячого організму. Адже розвиває м’язи.

Зарядка та масаж є обов’язковими і розпорядку дня сім’ї Батури.

- Перед купанням роблю масаж, починаючи з нижніх кінцівок (прогладжування, розтирання і розминання), - розповідає мама Катерина Батура. – Потім роблю масаж живота і верхніх кінцівок. Потім у нас йде гімнастика: почергово згинаємо та розгинаємо колінні й тазостегнові суглоби, піднімаємо випрямлені ноги, робимо «велосипед» та «жабку».



Спеціальні вправи мама застосовує і для верхніх кінцівок. Батьки схрещують руки Вероніки на груді. Робить також кругові рухи в плечових суглобах. Однією з улюблених вправ дівчинки є «машинка».

- Малеча перебирає ручками по поверхні ліжка, а ноги зафіксовані дорослими, - говорить Катерина Батура. – Також займаємося на футбольному м’ячі. Ще для діток цікаве покачування вправо-уліво, вперед-назад, лежачи на животі та на спині.

Усі ці вправи, на переконання молодої мами, дуже цікаві та корисні. Малеча із величезним задоволенням повторює за батьками. А щоб рухи були ритмічними, можна включити музику.


Коментар експерта:

Володимир Кучма (52 р.), заступник головного лікаря з поліклінічної роботи:

- Здоровим дітям, котрі не досягли півторамісячного віку масажі проводити не потрібно. Це пов’язано з тим, що вони мають підвищений фізіологічний тонус. В інших випадках масажі роблять за призначенням невролога або ортопеда. Перший комплекс масажу (з 1,5 місяця) – на розслаблення. Це прогладжування внутрішніх поверхонь рук, ніг та спина, живота за годинниковою стрілкою. Другий комплекс (з 2,5-3 міс.)– це стимулюючий масаж – прогладжування зовнішніх поверхонь рук, ніг і спини, а також масаж пальців рук і ніг. Третій вид масажу (із 5-6 міс.) – для розвитку м’язів – вправи на розведення-зведення рук, ніг. Також можна робити вправи для підняття голови, розвитку м’язів пресу живота та спини. Із дев’яти місяців потрібні вправи для розвитку координації рухів та вестибулярного апарату. Це – «ластівка» тощо. Однак кожен масаж потрібно проводити дозовано, проконсультувавшись з лікарем.

Наталія БУРЛАКУ, 20 хвилин


Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер