images/stories/logosait_new.jpg

 

Неймовірні ляльки з Тернополя – найкращі в Україні

Вона оберігає.

Вона виховує.

Вона дарує посмішку.

Вона здатна змінити світ!

Народна лялька.

Катерина Орлова-Гузова, майстриня, арт-менеджер.

17 травня ми повернулись із Черкас. А «Галицьке весілля» та «Галичанка» тепер житимуть у Черкаському обласному художньому музеї, повідомляє Погляд

16 травня відбулось нагородження переможців Всеукраїнського заочного відкритого конкурсу ляльки – мотанки, котрий було оголошено ще в грудні 2012 року.



Майже 150 школярів із загальноосвітніх шкіл. спеціалізованих шкіл-інтернатів, дитячих будинків, художніх шкіл, шкіл мистецтв, арт-студій, громадських організацій Черкащини виявили бажання стати його учасниками.. Отримавши розголос. конкурс вийшов за межі області , ставши міжрегіональним. Крім робіт дітей Черкащини, були представлені ляльки учасників з Тернопільської. Львівської, Київської та Луганської областей.

У каталозі робіт, який підготували організатори зазначено: «Створені на уроках праці, заняттях гуртка чи в родинному колі, ляльки вражають виразністю образів, що підкреслюють їхні назви: «Галицьке весілля» , «Чигиринська наречена», «Дівчина –-калина».

Були представлені на виставці ляльки тернополян. Пам’ятаєте, як у квітні “Галицьке весілля» і «Галичанка» поїхали в Черкаси. Тож вони вже не вернуться! Бо вони перемогли! Два перших місця!!! А це означає, що ці ляльки залишаться в Черкаському обласному художньому музеї назавжди! Журі визнали їх серед кращих. Так що ми дуже раді, що саме тернопільські красуні тепер прикрашатимуть художній музей Шевченкового краю.

Отож нагадаю вам авторів ляьок-переможниць. Це мої п’ятикласниці Юлечка Максимів, Софійка Шишковська, Юлечка Гейна, Лєра Токарчук, Надійка Щур, та Софійка Канчук із Тернорільської загальноосвітньої школи №19.

Окрім цього, відзнаки журі отримали ляльки тернополянок Тані Тильчак («Княгиня»), Вікторії Сакало («Княгиня») «Веснянки» Луцької Анни. .Дівчата навчаються в 11 школі. Це вихованки Алли Шушкевич.

Роботи усіх учасників відкритого заочного конкурсу української народної ляльки для учнівської молоді у Черкаській області ввійшли у чудовий каталог, який дістався кожному у подарунок.

Хочеться відзначити, що черкаська земля нас прийняла гостинно і привітно. І живуть там чудові, гарні, доброзичливі люди. такі як Лідія Колесник та її родина, у котрих ми знайшли прихисток, як Михайло Коваль – майстер виготовлення автентичної крайки та кобзар, який дарував нам чудові пісні. Тож при нагоді ми обов’язково туди ще навідаємось, тим більше, що там на нас чекатимуть наші лялечки.

Погляд 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер