images/stories/logosait_new.jpg

 

Озера, що у селі Вікно на Гусятинщині, дивують і місцевих мешканців і туристів

Озера, що у селі Вікно на Гусятинщині, дивують і місцевих мешканців і туристів. Площа озер декілька десятків, а глибина сотні метрів.

Через те, що вони не мають дна, у народі озера називають “безоднями“. Вода прозора, багата на карбонати і солі сульфатної кислоти, тому озера лікувальні. Одне з них впорядковане для освячення води. Карстові озера розташовані посеред села Вікно на Гусятинщині. Вони утворились з підземних вод, які в кількох місцях прорвалися назовні могутніми джерелами, передає tv4. Спроби науковців визначити глибину води були безуспішними. Озера бездонні й ніколи не замерзають, розповідають тутешні мешканці.


Ярослав Капелюк, начальник наукового відділу природного заповідника “Медобори”: “Вода тут надзвичайно унікальна, по-перше своїм кольором, вона голубовато-зелена, прозора та надзвичайно смачна. Це питтєва вода, можливо навіть мінералізована, яка впродовж року підтримує температуру 11-13 градусів тепла, через те, оті карстові озерцянавіть у 30-ти градусні морози не замерзають”, інформує ТВ-4.

Кілька десятків років тому на площі півтора гектара було одинадцять карстових озер, оточених болотом. Після меліорації, згадує Ярослав Капелюх, їх залишилося два. Одне озеро місцеві мешканці обгородили і щороку на Водохреща освячують у ньому воду. Друге залишилося у своєму первісному вигляді.

Ярослав Капелюх, начальник наукового відділу природного заповідника “Медобори”: “Колись ця долина було болото, таких лійок тут було 11, і коли у кінці шістдесятих тут зробили міліорацію, проклали труби, то воду десь опустили більш як на метр, в результаті ті дрібні лійки вдалось засипати, їх знищили, а от такі великі лійки не встигали, бо вода виступала, вийшло заболочення таке кругом”.

Вода в озерах прозора, багата на карбонати і солі сульфатної кислоти, тому джерела мають лікувальні властивості.

http://like.te.ua

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер