images/stories/logosait_new.jpg

 

Лікарі розповіли, де можна врятуватися від алергії

Рятуватися від цвітіння рослин, яке влітку надокучає алергікам, найкраще в горах, кажуть лікарі. За статистикою, на поліноз - так називають алергію на пилок - хворіють переважно жителі великих міст, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.


Колишню співробітницю банку Марію Щербанюк хвороба змусила цілком перейти на гірське життя. Алергія на пилок у жінки з'явилася раптово. Літо та весна для неї стали справжньою мукою, аж доки їй не порадили змінити роботу та переїхати в гори.

"Нежить, постійно очі сльозилися, піднімалася температура, тіло опухало. Але на Буковелі ці прояви так не відчутно", - зауважила Щербанюк.

Цей ефект медики пояснюють тим, що у гірському повітрі концентрація пилку нижча, ніж у місті. Тому хворі на поліноз у горах почуваються найкраще.

"При підйомі у високогір'я симптоми зникають повністю і спонтанно. Без лікування. І тому ми радимо на період пилення рослин міняти кліматичну зону або відпочивати на курортах високогір'я", - каже головний алерголог Івано-Франківської області Лідія Мигович.

Втекти на все літо на Буковель для алергіка – не розкіш, запевняють на курорті. Щойно закінчився лижний сезон, і ціни на житло стрімко впали. Та й нудно відпочивальникам не буде – для них повідкривали численні літні атракціони та озеро для купання.

"Спеціально щось не треба вимислювати – просто треба приїхати, поселитись і ходити карпатськими стежками. Більше нічого людині не треба. Крім цього, у нас є ще соляна кімната, яка доповнює цілий комплекс лікування алергіків", - розповів директор туристичного комплексу "Буковель" Олександр Шевченко.

За медичною статистикою, щочетвертий українець потерпає від алергії. Десять відсотків із них має алергію на пилок. Переважно - це діти і люди до 30 років.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер