images/stories/logosait_new.jpg

 

Випускник заночував на лавці у пошуках школи для тестування

- Моя мама зараз перевіряє незалежне тестування і почула дуже сумну історію, - повідомила читачка пані Оксана. - На перший іспит з хімії хлопчик з Козівського району прибув за день, навіть телефона з собою не взяв. Його мала зустріти тітка, але не зустріла. Тому він пішов шукати школу №28, де мав писати тестування. Знайшов аж надвечір. Не мав, де подітись, то ліг на лавочці біля школи і заснув.

Хлопця знайшов сторож, нагодував, пустив переночувати, продовжує читачка. Вранці керівник комісії напоїла випускника чаєм і той пішов на тестування.

- Бідна дитина, що він потім писав на них тестах? - бідкається тернополянка.

Такий випадок справді стався, підтвердив заступник директора з питань зовнішнього незалежного оцінюванні (ЗНО) та моніторингу якості освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної освіти Юрій Шайнюк. Він каже, що його дуже здивувала ця ситуація.

- Хлопчик живий-здоровий, пройшов тестування, - каже він. - У мене питання до батьків, що його самого відпустили. Та й зрештою випускник вже не дитина, отримав атестат про середню освіту, у всіх є мобільні, міг би зорієнтуватися.

Пан Шайнюк додає, що з випускниками напередодні ЗНО провели бесіди про те, як шукати пункти тестування. Школам направили карти маршруту, у яких вказано, де розміщений пункт тестування, якою маршруткою туди добратися.

- Також ми рекомендували випускникам заздалегідь знайти школи, де їх чекає ЗНО, - каже чоловік. - Зрештою, таксі зараз не проблема. За 12 грн можна проїхати до потрібного місця, адже ЗНО – серйозна подія, яка вирішує майбутнє випускника.

Загалом ЗНО у Тернополі проходить доволі спокійно, додає пан Шайнюк. Явка абітурієнтів в середньому 90%. Зазвичай випускники тихо пишуть, тестування проходить без казусів. Але вони часом трапляються.

- Під час тестування ми оголошуємо технологічну перерву і перевіряємо випускників на металодетекторі, - каже Юрій Шайнюк. - Було лише три факти, коли у учнів знайшли заборонені предмети – мобільний, навушники для передачі інформації. Ще в одного учня була за пазухою книга.

Пан Шайнюк нагадує, що на пункті тестування є один металошукач. І учнів попереджають про таку перевірку. Одначе дехто не прислухається.

Окрім того, під час ЗНО траплялися випадки, коли випускникам ставало зле під час оцінювання.

На тестуванні з мови та літератури, яке проходило у Бучачі, до дівчини довелося викликати швидку. Їй надали медичну допомогу і вона продовжила тестування. Також були випадки, коли багатьом випускникам медичну допомогу надавали на місці. Адже на кожному пункті тестування є медпрацівник.

Від хвилювання у когось міг піднятися тиск, температура тіла, боліла голова чи шлунок, - каже Юрій Шайнюк.

Нагадаємо, ЗНО триватиме до 27 червня. Випускники з Тернопільщини вже склали хімію, українська мову та літературу, англійську, німецьку, французьку, іспанську, російську мови та математику. Попереду — ще шість іспитів.

Юрій Шайнюк просить випускників не хвилюватися, а також не забувати на ЗНО свої паспорти та сертифікати. Інакше до тестування їх не допустять. Декілька таких випадків вже було.

Довідка

Графік тестування:

17 червня – всесвітня історія

19, 20 червня – історія України

22 червня – фізика

25 червня – біологія

27 червня – світова література

20 хвилин 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер