images/stories/logosait_new.jpg

 

Українці живуть у кризовій Греції краще, ніж на батьківщині

Українці, які стали світовими лідерами за рівнем міграції в ЄС, у більшості випадків не збираються повертатися додому, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.


Наприклад, у кризовій Греції їм живеться краще, ніж вдома. Адже тут можна відкрити бізнес за два дні, а найменша зарплата складає 500 євро.

Примітно, що в умовах високого безробіття, греки не квапляться братися за будь-яку роботу, чим користуються українці.

Так, Олександр зі Львова живе в Афінах вже 5 років і роботи не цурається.

"Чай і каву на скутері розвожу. Паралельно я тренер. Працюю тренером з дзюдо. У мене своя команда дітей маленьких і дорослих. І також я за збірну Греції виступаю. На тому теж роблю деякі гроші", - розповів Олександр, якому додому зовсім не хочеться.

А українка Тетяна розповіла, як легко змогла розпочати свій бізнес, при чому 5 років тому - у самий пік кризи. Каже, попри всі економічні негаразди навряд чи змогла би відкрити власну справу в Україні, як у Греції - за два дні.

"Перший день я зняла приміщення, на другий день я зробила страховку, оформила документи у податковій, і вже на третій день я могла відчинятися", - розповіла жінка.

Щоправда Тетяна каже, прибутки зараз справді впали, але країна, яка набралася кредитів, все одно аж ніяк не нагадує державу на межі дефолту. Продуктові лавки переповнені, а ціни часто нижчі за українські. При цьому у країні ідеальні дороги та надсучасні архітектурні мости.

Наприклад, міст Ріо-Антиріо можна сміливо назвати символом грецької кризи. Він яскраво змальовує як причини так і ставлення простих греків до всіх економічних негараздів. Адже на його будівництво уряд позичив 630 млн євро, а це майже три річних бюджети країни.

Втім самі греки кажуть, що подарували світові черговий архітектурний шедевр. А криза – вона минеться.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер