images/stories/logosait_new.jpg

 

В Україні лише 3% доходів місцевих бюджетів спрямовують на розвиток регіонів - ЗМІ

В 2012 році загальний обсяг доходів місцевих бюджетів досяг 225,3 млрд грн. При цьому надходження до бюджетів розвитку, за рахунок яких фінансуються у тому числі капітальні вкладення, становили лише 7 млрд грн, або 3,1%, пише ZN.UA .


У перерахунку на одного мешканця виходить всього близько 150 грн. Для порівняння: у сусідній Польщі цей показник вище в 37 разів, в Литві - у 30 разів.

Найбільш вагомими джерелами бюджетів розвитку в Україні в минулому році став єдиний податок (4,8 млрд грн, або близько 68,6% від загальної суми).

У розпорядженні видання опинилися дані про доходи бюджетів розвитку українських обласних центрів (без урахування трансфертів з держбюджету). Інформація зібрана на підставі рішень міських рад, оприлюднених офіційно.

Звертає на себе увагу такий факт: при порівнянні показників у перерахунку на душу населення перше місце займає не столиця (де вартість землі та нерухомості, як і кількість підприємців явно вище, ніж у регіонах) і навіть не "просунуті" Харків і Одеса, а Черкаси.

У показниках 2012 року надходження бюджету розвитку в перерахунку на кожного жителя Черкас склали 686 грн, тоді як в Одесі - 546, Києві - 529, Харкові - 420 грн. Цікаво, що найнижчим цей показник виявився у Донецьку - всього 79 грн на кожного городянина.

Експерт Асоціації міст України з питань бюджетної політики Олександр Слобожан зазначив, що обсяг бюджету розвитку місцевого бюджету є одним з показників для оцінки якості життя в територіальних громадах.

"Адже видатки бюджету розвитку спрямовуються не на проїдання, а на розширене відтворення, виконання інвестиційних програм (проектів); будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об'єктів соціально-культурної сфери та ЖКГ, розвиток дорожнього господарства тощо", - заявив експерт.

Раніше повідомлялося, що Рада не затвердила звіт Мінфіну про виконання бюджету-2012.

ТСН 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер