images/stories/logosait_new.jpg

 

На Тернопільщині знайшли альтернативу Туреччині і Єгипту

Сезон літніх відпусток та відпочинку триває. Де його провести – більшість вже визначились, у декого – відпочинок позаду. Закордонні тури – Туреччина, Єгипет, Греція, Хорватія, Чорногорія – з кожним роком все популярніші серед тернопільських туристів. Хоча є де відпочити і на що подивитись на Тернопільщині. Зокрема, славнозвісний Національний природний парк “Дністровський каньйон” – один із найбільших не лише в Україні, але й у Європі, запрошує туристів.

Дністровський каньйон утворений річкою Дністер і розташований на межі чотирьох областей – Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької та Хмельницької. Одне із семи чудес України, “Дністровський каньйон” має довжину 250 кілометрів, а в нашій області охоплює Монастириський, Бучацький, Заліщицький та Борщівський райони.

Неповторний рослинний і тваринний світ, і чимало представників Червоної книги України, унікальні печери, замки, найдавніші храми – це далеко не весь перелік, чим славиться “Дністровський каньйон”. Чого тільки варті славнозвісні сплави по Дністру: свіже повітря, дивовижна природа і маса позитивних вражень. Та місцем масово напливу туристів Національний природний парк поки що не став. Усе – через далеко недосконалу інфраструктуру, – повідомляє телеканал TV-4.

“Необхідно створити впорядкування стоянок для автотранспорту і площадки для рекреантів. У межах природно-заповідних об’єктів потрібно прокласти природно-пізнавальні стежки з регулюванням туристично-екскурсійного навантаження та природні екосистеми. Окрім того, серйозні зміни потрібні в оновленні і будівництві рекреаційних закладів, під’їзних шляхів, кемпінгів, будинків відпочинку”, – розповіла начальник управління з питань туризму та курортів Тернопільської ОДА Леся Серетна.

Ще за часів Польщі на березі Дністра був дуже популярний пляжний відпочинок. Пляжно-купальний туризм планують відновити молоді фахівці екологічної освіти Національного природного парку “Дністровський каньйон”. А ще хочуть запровадити тут новий вид туризму: зелений, або сільський. Також вже розробляють детальні маршрути, аби почати розвивати на території каньйону велотуризм.

“Наступає проблема між таким напрямком нашої роботи як природоохоронним, збереження оцих цінних природних об’єктів і напливом туристів, напливом рекреантів. Ви знаєте, що рекреаційна діяльність є досить значним таким регресивним фактором стосовно природних структур. Як узгодити ці 2 проблеми: збереження і задоволення людей у інтересі до відпочинку, мені задається це є завдання”, – каже начальник відділу науки Національного природного парку “Дністровський каньйон” Олександр Вікирчак.

Найбільший удар по успішному туризму в Національному природному парку “Дністровський каньйон” – відсутність доріг. І це чи не основна проблема. На спільному засіданні управління з питань туризму та курортів Тернопільської ОДА та представників Національного природного парку “Дністровський каньйон”, за участі туристичних та громадських організацій було вирішено діяти спільно. Також на нараді окреслили завдання на 2014 рік.

За Збручем 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер