images/stories/logosait_new.jpg

 

Юні математики з Тернопільщини підкорюватимуть Париж

Майже половина всеукраїнської збірної, яка представлятиме Україну на Міжнародному математичному чемпіонаті – тернопільські унікуми.

Вони на відбіркових етапах зуміли перемогти своїх однолітків з надпрестижних спеціалізованих закладів міст-мільйонників.

Четверо юних тернополян представлятимуть країну у суперфіналі Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач, який проходитиме у столиці Франції 30-31 серпня.

Наші обдаровані земляки поїдуть до Парижу у складі всеукраїнської збірної. Всього змагатимуться за звання найкращих математиків світу десятеро дітей з України.

Юні математики десять днів проведуть у Парижі, оглянуть його видатні місця та відвідають Діснейленд.

Їдуть не всі, бо немає грошей
На Міжнародному фестивалі дуже серйозна конкуренція, однак тернопільські діти вже третій рік поспіль досить успішно змагаються з представниками найсильніших команд - Швеції, Італії, Франції та Польщі, – каже координатор проекту в Тернополі, методист обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Іванюк. – Цього року до Парижу на змагання їдуть дев’ятикласник з ЗОШ №16 Ярослав Жидик та восьмикласниця з того ж закладу Дарина Шандрук, п’ятикласник з Гусятина Юрій Побережний та учень Української гімназії ім. Франка Іван Блащак, який є переможцем багатьох олімпіад з біології, фізики, математики, президентським стипендіатом – дуже обдарована дитина. 

Оплачують поїздку до Парижу батьки або спонсори. На жаль, не всі обдаровані діти, навіть здобувши перемогу на всеукраїнському рівні, поїдуть на світовий конкурс. Причина - не знайшли коштів. Для участі у паризькому змаганні на одну дитину потрібно близько 10 тис. грн. Скажімо, срібний призер Андрій Хом’як, який навчається в Тернопільському технічному ліцеї, до Парижу не поїде лише через те, що не зібрали потрібної суми.
На Тернопільщині немає спеціалізованих закладів для обдарованих дітей, але вихованці загальноосвітніх закладів нашого краю здобули цьогоріч високі місця у своїй віковій категорії на всеукраїнському рівні, - каже Тетяна Іванюк. – З кожним роком кількість призерів і переможців змагань серед тернопільських дітей збільшується. Перше місце і золоту медаль цього року виборов Іван Блищак, 2 місце і «срібло» – Андрій Хом’як. Золото в найстаршій категорії здобув випускник Тернопільського технічного ліцею, а сьогодні студент Київської політехніки Ярослав Репета, який, до речі, минулого року вже їздив до Франції.

Любов до математики: «бо легко давалась» 

Змагався за «золото» на міжнародному рівні минулоріч і Ярослав Жидик. Цього року юний математик їде до Парижу знову.
Це класно і дуже цікаво, – зі щирою дитячістю ділився враженнями Ярослав. І, коли мова заходила про математику, відповідав по-дорослому серйозно, – просто з самого дитинства математика мені легко давалась. Зрозумів, що можу чогось досягти у цій галузі. Минулого року виборов 27 місце з 54-х. Цього року хотілося б привезти «золото».

Юний математик зараз відпочиває у родичів в селі. Однак і за щоденними розвагами не забуває займатись улюбленим предметом.
Знайшов на одному сайті задачі з чемпіонатів минулих років, то щодня тренуюсь, розв’язуючи їх, – зізнався Ярослав. – А ще цікавлюсь різьбленням по дереву. Сам навчився, зараз готую подарунки близьким. Тематику обираю, залежно від того, кому даруватиму. Мені це подобається, але математика захоплює більше. Хоча в родині ніхто особливо нею не цікавився.

Хотіла-прагнула-досягла

Інша ситуація в Даринки Шандрук. У дівчинки любов до математики – спадкова, адже і бабуся, і дідусь дівчинки викладали цей предмет. Закінчив «фізмат» і батько дитини.
Математика Даринці давалась завжди легко, – розповів батько дівчинки Олександр Шандрук. – Напевне, через спадковість. Вона завжди брала участь та часто перемагала у математичних олімпіадах та конкурсах. Згодом змагалась за участь у чемпіонаті. Доходила до міського рівня. Минулого року до перемоги на всеукраїнському рівні бракнуло одного балу. Хоча серед дівчат була першою.

Цьогорічну перемогу батько обдарованої дитини пояснює просто – хотіла – прагнула – досягла. Тепер батьки віднайшли кошти, аби донька спробувала себе і на міжнародному рівні.

20 хвилин 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер