images/stories/logosait_new.jpg

 

Українці гарують на поляків, виконуючи найбруднішу роботу

Польша стала найпопулярнішою країною для українських заробітчан, обігнавши інші європейські держави. Попереду тільки Росія, пише "Корреспондент".

За даними Олексія Позняка з Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України, протягом останніх років в Польщі працюють 168 тис. українців.

Насправді ж трудових мігрантів з України у Польщі значно більше, до 1 млн, говорить Йоана Конечна-Саламатін, соціолог з Варшавського університету.

При цьому, більшість з них - це жінки з п'яти західних областей України, 80% яких працюють у Варшаві.

На думку експертів, основними причинами таких масових виїздів є економічні проблеми, які посилилися в Україні. Мігранти ж зізнаються, що на батьківщині можуть заробити не більше 2-3 тис. гривень за місяць, тоді як у Польщі - в два-три рази більше.

Різниця в зарплаті змушує навіть українців з вищою освітою і амбіціями перетворюватися на низькокваліфіковану робочу силу в Польщі. При цьому українці не хочуть інтегруватися в польське суспільство, а просто роками відкладають гроші, щоб вивчити дітей, побудувати на батьківщині будинок і відкрити там свій дрібний бізнес.

Працьовитість українських заробітчан викликає у поляків тільки повагу, каже Конечна-Саламатін. Між тим вона додає: "Стереотипне сприйняття українців поляками - це низькокваліфікована робоча сила".

Українки найчастіше шукають в Польщі роботу в сфері послуг. "Українка шукає роботу: прибирання, прасування, миття вікон, покупки. Енергійна, відповідальна, порядна, є рекомендації, Візьмемо на квартиру двох жінок, Прибирання полуниці, 8 злотих на годину", - пишуть в оголошеннях.

Наприклад, львів'янка Анелія, яка працює у Варшаві розповіла, що три роки тому почала доглядати за психічнохворою дівчинкою і займається цим до цих пір.

"Коли чоловік помер, довелося сюди приїхати на заробітки. А я філолог, була викладачем", - каже жінка.

Анелія працює цілодобово, і їй не потрібно платити за житло. Однак доглядати за невиліковно хворою дитиною вона більше може і каже, що хоче займатися прибиранням.

"Чи немає в когось роботи?" - запитує вона. Хоча і без всякої надії: українці "один одному вовки", описує Анелія місцеву конкуренцію.

За прибирання поляки платять за 25-30 грн. в годину, тому українці працюють по десять годин на день, щоб отримати 7 тисяч гривень на місяць.

Проживання у Варшаві дешевше порівняно з Києвом, і навіть з українською глибинкою, але найчастіше зароблені гроші йдуть на заощадження.

При цьому, як зазначає провідний спеціаліст Центру досліджень Сходу у Варшаві Марта Ярошевич, українці не розглядають Польщу як країну постійного проживання, вони живуть замкнуто і ізольовано і навіть не знають, хто зараз президент Польщі і що відбувається в політичному житті їх батьківщини.

За словами експерта, коло інтересів заробітчан обмежений їжею, працею і життям роботодавців.

Варто також відзначити, що в оголошеннях про пошук низькокваліфікованого персоналу в Польщі нерідко уточнюють, що шукають "бажано українку".

Більшість роботодавців вважають українців хорошими працівниками, однак зустрічаються і такі, кому не дають спокою історичні трагедії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що полякам не вистачає сезонних працівників з України.

ТСН 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер