images/stories/logosait_new.jpg

 

Що варто знати про виховання? 5 книжок, які потрібно прочитати батькам


Батьки не можуть знати про виховання все. І не можуть бути ідеальними батьками.

Тому інколи потребують підтримки, яку можуть дати книги.

Ми зібрали добірку книг, які можуть бути корисними у вихованні.

Часто радість від батьківства затьмарює знервованість через неочікувані вибрики та погану поведінку дитини. І здається, черговий вибух на порожньому місці просто неможливо передбачити.

Проте Таніт Кері у книзі "Про що думає дитина?" доводить протилежне. Адже ріст і розвиток мозку відбувається за певними закономірностями, тож усі сценарії так чи інакше повторюються. А значить, з ними можна впоратися, чого і навчає ця книга.

Сучасне життя без технологій годі й уявити. Тож до проблем батьківства додалася ще одна – як навчити маля поводитися з гаджетами та дотримуватися правил інтернет-безпеки.

І тут у нагоді стане книжка Анни Гресь "Діти та ґаджети. Секрети розумного спілкування".

У кожного віку свої особливості, тож і підхід має бути різним. Авторка врахувала усі процеси та зміни дитячої психіки і на прикладах пояснює, чому виникають конфлікти на цьому тлі та як діяти у кризові моменти.

До дещо  неочікуваних висновків прийшли Ешлі Меррімен та По Бронсон у книзі "Батьки в шоці: новий погляд на виховання".

Виявляється, занадто ранній початок навчального процесу сприяє підвищенню тривожності та ризику появи нервових розладів у старшому віці. Крім того, згідно з дослідженнями, корисність навчальних відеоматеріалів теж дуже переоцінена.

Книга дає чимало поживи для роздумів, пропонуючи подивитися на батьківство під іншим кутом. Автори По Бронсон і Ешлі Меррімен пишуть про те, як стереотипні принципи виховання насправді не дають очікуваного ефекту.

У книжці По і Ешлі спираються на дослідження і відповідають на типові і поширені питання, з якими стикається більшість батьків. Наприклад, чи потрібно розмовляти з немовлям та що робити, якщо сварка почалась у присутності дитини.

Авторка книги "Це ж дитина" Віка Дмітрієва впевнена, що майбутнім батькам потрібна більша підготовка та підтримка, аніж самі передпологові курси.

Тобто подарувати дитині життя – лише перший крок на шляху до гармонійного батьківства. А що ж далі? Як виховати особистість, не втративши себе та свої стосунки?

Тільки дієві поради та якісна інформація очікують вас на сторінках цієї книжки.

Аби безтурботно зростати та пізнавати цей світ, дитині потрібні поруч сильні впевнені дорослі. Та дуже складно не загубитися у купі повчань від родичів, знайомих, випадкових коментаторів. Як це зробити розповідає Людмила Петрановська у виданні "Таємна опора".

Її підхід ґрунтується на науковій теорії прив'язаності, що дає можливість багатогранно поглянути на виховання та обрати найкращий для себе варіант. І що найважливіше – зберегти теплі родинні стосунки.

Добірка підготована за сприяння видавництва "Фабула"


Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер