images/stories/logosait_new.jpg

 

У парку Шевченка депутати наварили 300 літрів борщу

Триста літрів українського традиційного борщу наварили депутати сьогодні у парку Шевченка. Ним пригощають усіх охочих тернополян та гостей, одягнутих у вишиванки.  


Свої кулінарні здібності демонстрували, а заразом і розважали тернополян, п’ятеро представників місцевої влади – секретар міськради Ігор Турський та депутати – Роман Навроцький, Олена Дзюбак, Оксана Муц, Михайло Чорненький та Сергій Приходько, який і керував усім процесом. Найвправнішими у шинкуванні та нарізці овочів були звісно жінки. Допоки нарізали продукти, поділились із журналістами спогадами та розповіли про улюблений борщ.

 

- Сьогодні дуже величне українське свято, хотілося щось і для тернополян зробити приємне, - каже Ігор Турський. А заразом і самому згадати той час, коли ми були молодими, їздили у різні походи, готували самі їсти, співали. Трохи хвилююсь за борщ, хочеться, щоб він був смачним.


Готує вдома пан Турський, як розповів він, нечасто. У сім’ї його традиційно борщ готувала мама. Жінка працювала у сфері громадського харчування, а відтак конкурувати з нею не міг ніхто.


- Мама у нас - гуру на кухні, - продовжує він. – Намагаємось і ми готувати так, як навчились від неї. Але такий борщ, як готує вона, на жаль ніхто не може приготувати.

Готує борщ за рецептами, перейнятими від бабусі, і Олена Дзюбак.

- Ми готуємо так, як нас бабці, мами вчили, - розповідає вона. - Спочатку варимо м’ясо, ребра, а потім кидаємо квасолю, бо вона найдовше вариться. Якщо молода, то за півгодини. Дуже добрий борщ моя бабуся робила на квашеній капусті. Але, зараз є молода капуста, то ми даємо молоду капусту.


Улюбленим борщем пані Олени є саме такий, якому навчилась від бабусі - з ребрами, на грудинці, з буряком аж бордово-фіолетового кольору, із зеленню, зажареним ще сметанкою, цибулькою.

Обожнює борщ із м'ясом і Роман Навроцький.

Борщ – це візитка нашої української кухні, - каже він. - Його варили наші пращури, предки. Нині є багато різновидів борщу і кожна господиня готує його за своїм рецептом. Для мене, як для чоловіка, борщ без м’яса – не борщ. Я такого не люблю.


Готує пан Навроцький вдома також рідко. Доручають удома йому готувати найчастіше страви із м’яса та мити посуд. Однак у своїх кулінарних здібностях чоловік упевнений.


– Я - виходець з українського села, - додає він. – Знаю і бачив з дитинства, як це робиться. Тож переконаний, що наш борщ – смачний.

20 хвилин 

 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер