images/stories/logosait_new.jpg

 

Не їсти й не пити, щоб житло купити

Не їсти й не пити, щоб житло купити. «Квартирним питанням» народ давно переймається. Давно, бо, до прикладу, кілька десятків років тому не будували стільки, щоб усіх бажаючих забезпечити квартирами.

Тепер будують чимало, лишень бажаючі не мають можливості купити омріяні «квадрати». Скільки потрібно працювати жителю нашої області, щоб придбати помешкання, до прикладу, в Тернополі?

Як кажуть співробітники головного управління статистики в нашій області, які знають чи не все про те, як гостро потребують жителі Тернопілля власних помешкань, «забезпеченість житлом і рівень його благоустрою є одними з основних характеристик добробуту населення». То ж наскільки живемо в добробуті? Серед жителів Тернопілля в індивідуальних будинках або частині таких мешкають 68,2 відсотка родин, в окремих квартирах — 30,5, а в гуртожитках — 1,3 відсотка. Одну кімнату мають 9,6, дві — 35,5 відсотка, три кімнати — 35,9, чотири й більше — 19 відсотків родин.

— Прописаний у батьків у трикімнатній квартирі, але помешкання з дружиною винаймаємо, — розповідає 27-річний Богдан Кинязь. — Формально житловою площею забезпечений. Але ж у мене — нова сім’я, яку потрібно будувати в своєму «гнізді». Коли матимемо власне житло — велике питання.

Таких, як Богдан, особливо серед молоді, дуже багато. Моєму знайомому Іванові — 32 роки. Планує навесні одружитися, а тому активно переймається тим, куди приведе майбутню молоду дружину. Найбільш прийнятний варіант — програма, що стосується доступного житла, житлове молодіжне кредитування, вирішив він і пішов дізнаватися, як швидко й наскільки доступне воно для нього, пише Вільне життя плюс.

Норма житлової площі, якої вистачає, як вважає влада, українцеві для життя, — 13,65 квадратного метра. Понад таку площу на особу мають 62,1 відсотка родин краю, від 7,5 до 13,65 «квадратів» — 22,1 відсотка й менше 7,5 квадратного метра — 15,8 відсотка.

Але площа й відсотки дуже мало можуть розповісти про реальні потреби людини. Тільки серед тих, хто має житло в нашому регіоні й хто не дуже задоволений або зовсім незадоволений житловими умовами, — більше половини. Про це кажуть статистики, а життя підтвердить, що набагато більше.
Валентина БАЦА, Вільне життя плюс.

www.0352.com.ua




Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер