images/stories/logosait_new.jpg

 

Вплив закону про заборону паління у громадських місцях на тернополян

Куріння, саме по собі, величезна проблема суспільства. Однак не варто забувати, що пасивні курці отримують набагато більший удар по здоров’ю. Тож куріння , у громадських місцях це не лише шкода собі ,але і іншим. Наша влада вирішила з цим боротись і ввела заборону . Та чи виявилась вона ефективною, та насамперед корисною для Тернополя ми вирішили запитати у самих мешканців



Юрій, 31рік, інженер:

Якщо чесно,про закон чую вперше. Наврядчи він справить
якесь враження на курців,гадаю заборона потрібна,
але ефект від неї не великий, принаймні зараз його не помітно.

 

 

 

 

 


Аня, 18 років, студентка:

Відвідую досить багато громадських місць і про закон звісно ж чула. Вважаю, його корисним, адже в закладах є досить багато маленьких дітей, та людей що не переносять запах тютюну. Однак на курців,а тим паче зі стажем,він не справить ніякого враження,як курили так курити і будуть. Просто тепер не у всіх на виду.

 

 

 

 



Олеся, 52, вахтер :

Сам по собі закон ніби непоганий , проте тут його ніхто не дотримується .Тай той хто хоче, задумається  над своїм здоров’ям без усілякої допомоги. Людина сама для себе вирішує, що погано, а що добре. Забороняй, не забороняй а курити будуть.

 

 

 

 

 


Андрій, 42 роки, приватний підприємець:

Прекрасно ставлюсь до цього закону,вважаю, що куріння потрібно забороняти. Особливо на молоде покоління, що формується, це справить хороший ефект. Та й зменшить не лише куріння, але і захворювання на рак серед пасивних курців.

 

 

 

 

 



Лєна, 17 років, танцівниця:

Сама не курю,але про закон звісно знаю. Думаю курців він не дуже зупинив,але людям які не палять життя покращив. Адже раніше не завжди було комфортно знаходитись поряд з людиною яка курить,втягувати шкідливі речовини разом з димом, ще й отримувати хамство у відповідь на зауваження. Тому погоджуюся з тим що закон корисний.

 

 

 



Леонід, 68 років, пенсіонер:

Для того аби впроваджувати подібні закони,потрібно виділити відповідні місця,куди людина може прийти і спокійно покурити знаючи що її ніхто не оштрафує. Курю з 15 років, для мене це вже невід’ємна частина життя. Я не проти закону, сам по собі він є хорошим, але це права людини і якщо я хочу курити то чому б і ні ,це вибір кожного. Половина України курить то ж тут, палка на двох кінцях.

 

 

 



Юрій, 18 років, студент:

Я думаю закон не вплинув на свідомість курців та молоді,адже потрібно міняти саме ставлення до куріння в загальному. Але оскільки куріння шкодить оточуючим,то все ж таки якийсь сенс у законі є.

 

 

 

 

 



Валентина, 43 роки ,консультант-оператор представництва МСЛ:

Про цей закон кричали на кожному кроці, добре про нього знаю, та думаю, що той хто курив ,через нього курити не перестане. Ті хто не любить запах диму відчує незначне покращення. На своєму досвіді можу сказати, що особисто я раніше не помічала людей що димлять у місцях громадського відпочинку. Тому для мене цей закон є не суттєвим.

 




Ірина, 30 років, юрисконсульт:

Не думаю, що на курців цей закон в принципі якось вплинув. Але пасивних курців поменшало, до того ж це має якийсь виховний вплив  на думку  молодого покоління.



Ігор, 48 років ,банківський працівник:

Згоден із цим законом але наразі він ні ким не контролюється,тому говорити про його користь та вплив ще зарано. «Моя свобода закінчується там, де починається свобода інших»,тому твердження про те,що людина курячи  поряд зі мною, порушує мої права на чисте повітря є не однозначним. Адже заборона куріння в певних місцях  це вже порушення прав того, хто курить.


Закон це звісно добре,але завжди знаходяться шляхи його оминути. Тож кожна людина сама повинна вирішувати чи потрібно наражати на небезпеку себе та близьких. Можливо варто задуматись,якщо вже не про здоров’я то принаймні про гроші які доведеться викласти за порушення.

 

 

 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер