images/stories/logosait_new.jpg

 

Україні бракує висококваліфікованих працівників

В Україні нестача кадрів, насамперед висококваліфікованих. При цьому брак фахівців відчутний у всіх сферах, кажуть експерти, та особливо у виробництві.


Заробітна плата інженерів та технологів в середньому по Україні становить близько 10-11 тисяч гривень. Однак попри це потреба у кваліфікованих працівниках зростає з кожним днем, повідомляє телеканал ZIK.

Добре оплачувана робота інженерів та технологів вимагає неабиякої відповідальності. Фахівці наголошують, що реальні потреби ринку праці суттєво відрізняються від того, що пропонує університетська програма. Крім того, амбітна молодь не хоче починати з низькооплачуваної та непрестижної роботи, тому іде працювати в інші галузі.

Експерти кажуть, що таку ситуацію з ринком праці зумовлюють чимало факторів. По-перше, роботодавці сьогодні стали надто вимогливими. В одній особі хочуть бачити не тільки кваліфікованого працівника, але й бездоганного управлінця.

Сьогодні, за словами фахівців, бажану роботу можуть отримати тільки ті, в кого чималий досвід за плечима, хист до управління, а також високі професійні та людські якості.

"На сьогоднішній момент ми зустрілися з такою проблемою, що дуже важко знайти висококваліфікований персонал, це стосується як виробничих професій, так і фахівців технічної служби, технологічної служби, служби якості. Молодь не хоче вчитися, власне, на механіків, на енергетиків, технологів", - зазначає директор з персоналу Юлія Кадубець.

"Ми даємо зворотній зв'язок, пояснюємо, які в людини є прогалини, і вона вже тоді може претендувати на вищу посаду, відповідно з вищою заробітною платою, ми готові в людей вкладати час і досвід свій, але, на жаль, ображаються, або просто не погоджуються", - додає експерт.

Виробнича сфера займає 8-е місце серед усіх професійних сфер за кількістю вакансій і 10-е за кількістю резюме.

В 2012 році середня зарплата для інженерів або технологів складала 11 тисяч 300 гривень. А починаючи з весни минулого року намітилась нова тенденція — вакансії у виробничій сфері стали все частіше з'являтись у десятці щомісячних найбільш високооплачуваних вакансій.

В 2012-2013 роках в ТОП-10 зустрічались такі вакансії, як: технолог кондитерського виробництва (25 тис. гривень), головний технолог цукрового виробництва (22 тис. гривень), директор виробництва металопластикових вікон (до 40 тис. гривень), директор із виробництва продуктів харчування (20-30 тис. гривень) тощо.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що більшість українців мріють звільнитися з роботи. 

ТСН 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер