images/stories/logosait_new.jpg

 

Україні радять запровадити систему електронних торгів під час держзакупівель

В Україні у рамках МОЗ необхідно розпочати пілотний проект прозорої системи електронних торгів під час проведення державних закупівель. Завдяки цьому держава купуватиме не сумнівні ліки у офшорних компаній-посередників, а якісні препарати безпосередньо у виробників – як іноземних, так і вітчизняних.


Пре це повідомив член ТСК з розслідування діяльності МОЗ, народний депутат від фракції "Батьківщина" Павло Петренко.

Володимир Бортніцкий, начальник інформаційно-аналітичного управління Держлікслужби, відзначив, що існує державний реєстр цін на медичні препарати, але деякі позиції викликають низку запитань. Так, на окремі медикаменти ціна в діапазоні від мінімальної позиції до максимальної відрізняється в рази.

"Таким чином, в державі створені умови, які дозволяють людям, які приймають рішення відносно здійснення державних закупівель, приймати рішення на підставі широкого діапазону цін. І, відповідно, приймаючи рішення відносно закупівлі дорожчого препарату, рішення є аргументованим, легальним але воно фактично дозволяє неефективно використовувати державні кошти", - сказав Бортніцкий.

На думку Павла Петренка, єдиний вихід із ситуації, що склалася, запровадження низки змін, серед яких – запровадження системи референтного ціноутворення, яка дозволить знищити практику компаній-постачальників щодо отримання надприбутку; контроль імпортних ліків шляхом запрвадження механізму повного ліцензування; реформа у регуляторній політиці шляхом зосередження контролю за фармацевтичною галуззю в одній держструктурі – Держлікслужбі; запровадження у рамках МОЗу пілотного поекту прозорої системи електронних торгів під час проведення державних закупівель.

ТСН 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер