images/stories/logosait_new.jpg

 

Проблеми в освіті вирішуватиме батьківська рада

Незабаром батьки тернопільських школярів стануть повноцінними учасниками освітянського процесу. Міський голова Сергій Надал підписав розпорядження про створення при міській раді дорадчого органу – батьківської ради. Ініціативні батьки об’єднаються для того, щоб спільно контролювати та коригувати процеси в освітянській галузі. Здоров’я дітей, благодійні внески, харчування, умови навчання – це не повний перелік питань, якими опікуватиметься новостворений орган. Свої ідеї та напрацювання батьківська рада подаватиме на розгляд депутатським комісіям. Мер тернополя обіцяє, що зауваження тернополян не залишаться поза увагою мерії.

Мережа шкільних навчальних класів Тернополя налічує 938 колективів. При кожному з них діє шкільний батьківський комітет. Міська влада має на меті зібрати найактивніших батьків, які могли б регулярно контактувати з батьківськими колективами, вивчати їхні проблеми та доносити до керівництва галузі. Зараз зауваження тернополян на адресу мерії надходять різними способами: офіційними запитами, неофіційними зверненнями, запитаннями на сайті міської ради. Більшість скарг від батьків отримує прес-служба міської ради. Щодня там фіксують від п’яти до десяти звернень. Щоправда, не всі вони є цілком обґрунтованими. Аби впевнитись, що проблеми справді реальні, а анонімні повідомлення не є наклепом, при міській раді діятиме орган, який офіційно повідомлятиме про ситуацію в освітянському середовищі.

- Багато скарг та критики зафіксовано стосовно нецільового використання коштів, розрахунку у вигляді готівки тощо. Ми неодноразово застерігали керівників закладів щодо прийняття благодійних внесків живими грошима. Просимо їх постійно надавати звіти щодо використання коштів, - розповідає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. - Наприклад, були скарги батьків щодо використання грошей, які вони здають на харчування дітей, в інших цілях. Частина скарг стосується завищення ціни на певні види послуг чи предмет матеріальної цінності. Наприклад, відповідна кількість парт коштує одну суму, а батьки підрахували, що вони здали на 1500 грн. більше. Тернополяни мають право знати, на що витратили решту суми. Деякі керівники закладів говорять, що вони вказівку збирати кошти отримують з міської ради. Однак це не відповідає дійсності. Для того, щоб налагодити прозорий контакт із батьківським середовищем, буде створено батьківську раду. Більше того, сьогодні батьки несуть велике навантаження через недофінансування галузі. Вважаю, що вони мають право і повинні брати участь у процесі прийняття рішень.

Наразі управління освіти готує пропозиції щодо структури батьківської ради та претендентів у її склад від батьківських комітетів. Причетність управління до формування ради може викликати неоднозначне ставлення до новоствореного органу. Аби не виникало підозр, що рада є ручною, влада запрошує батьків активніше брати участь в освітянських процесах.

- Звичайно, на перших етапах можуть виникати нюанси щодо представництва у батьківській раді, оскільки деякі батьки вже зараз говорять, що вони у навчальних закладах не обирали батьківського комітету. Але ніхто не забороняє їм брати активнішу участь у цьому процесі, - каже Леонід Бицюра.

До складу батьківської ради входитимуть представники батьківських комітетів навчальних закладів міста Тернополя та голова постійної депутатської комісії міської ради з питань освіти, науки, культури. Кількісний склад батьківської ради не перевищуватиме 25 осіб, з яких 12 представляють батьківські комітети загальноосвітніх навчальних закладів, 8 осіб - батьківські комітети дошкільних навчальних закладів, 4 - батьківські комітети позашкільних навчальних закладів.

За словами Сергія Надала, усі зміни та нововведення, які відбуватимуться у сфері освіти, обов’язково повинні пройти погодження у дорадчому органі. Так керівництву міста стане зрозумілою позиція батьків, їхнє бачення та ставлення до ситуації. Міський голова сподівається, що батьківська рада допоможе зробити роботу в освітній галузі прозорішою та відкритішою для громадськості. У ході діалогу та обговорення можуть з’являтися цікаві ідеї, альтернативи та пропозиції, тому така співпраця зробить напрацювання керманичів ефективнішими.

Зоряна Гарасимів ("Номер один")

Цитата: «Я теж батько двох дітей. Як і всі тернополяни, я здаю певну батьківську плату, тому хочу розраховувати на увагу до своєї дитини: в яких умовах вона навчається, який рюкзак має носити, що пропонує їй навчальна програма», - наголосив заступник міського голови Леонід Бицюра.


Цифра: 938 батьківських комітетів діє у загальноосвітніх школах Тернополя

За даними управління освіти та науки міськради


Цікаво знати: від 5 до 10 скарг щодня надходять на адресу мерії щодо порушень у сфері освіти.

gazeta1.com

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер