images/stories/logosait_new.jpg

 

Українським в'язням не дозволяли мобілки, а навпаки ускладнили життя - правозахисники

Підписані президентом зміни до Кримінально-виконавчого кодексу про порядок та умови відбування покарання не покращать життя арештантів.


Таку думку у коментарі ТСН.ua висловила правозахисниця, юрист Євгенія Закревська.

Вона зазначила, що ці зміни анонсувалися в ЗМІ як євроінтеграційні, спрямовані на гуманізацію пенітенціарної системи та полегшення прав засуджених.

Одним з основних моментів було те, що ув'язненим дозволять користуватись мобільними телефонами.

Проте, зазначає Закревська, мобілки ніяким арештантам не дозволили. Такі зміни пропонувалися у першій редакції законопроекту. Але до голосування вони "випарувались".

"Мобільні телефони від цього із зон не зникнуть, звісно. І надалі право користування ними буде купуватись в'язнями у адміністрації, а в разі необхідності телефони відбиратимуть. І у випадках неправомірних дій адміністрації чи інших ув'язнених оперативно повідомити про це рідних можливості не буде", - зазначає Закревська.

Юрист наголошує - насправді прийняті зміни до виконавчого кодексу обмежують користування навіть звичайним телефоном порівняно з тим, як було раніше.

"Фактично позбавили права на телефонні розмови утримуваних в карцері, дисциплінарному ізоляторі та "одиначці", - пояснює Закревська.

За її словами, в цілому ухвалені зміни до виконавчого кодексу не тільки не полегшать життя ув'язнених, а й є здебільшого репресивними і жодного відношення до "вимог Європи" не мають.

"Нововведеннями заборонили побачення із рідними під час карантину, діагностики і розподілу , обмежили коло осіб, із якими можуть бути надані тривалі побачення ув'язненим, позбавили права на побачення за межами колонії осіб, які відбувають покарання у виправних колоніях мінімального рівня безпеки", - перерахувала правозахисниця усі мінуси внесених змін.

Однак, зазначає вона, є і кілька позитивних моментів. Зокрема, знімаються обмеження на кількість короткострокових побачень у виховних колоніях, надається право їх утриманцям на побачення за межами колонії, скасування роздільного тримання довічників після 20 років відбування строку, надання статусу дитячого закладу будинкам дитини при виправних колоніях.

Закревська також нагадала, що цим питанням займалась Вінницька правозахисна група, пріоритетним напрямком якої був захист прав ув'язнених. І її координатор Дмитро Гройсман за життя казав про цей законопроект, що він "божевільний" і в ньому "на одну правильну новацію приходиться п'ять неправильних, які порушують здоровий глузд і права людини".

Нагадаємо, раніше прес-служба президента Віктора Януковича повідомила, що глава держави підписав Закон "Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо порядку та умов відбування покарання".

За даними ЗМІ, згідно з законом, засуджені, які перебувають у дільницях соціальної реабілітації, можуть носити не робу, а цивільний одяг, і користуватися мобільними телефонами. Окрім того, засудженим, які перебувають у слідчих ізоляторах і карцерах, теж дозволили використовувати мобільні, однак тільки в особливих випадках.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер