images/stories/logosait_new.jpg

 

Через недоліки будівництва у квартирі просідає підлога

- Ця влада нас доведе, що ми поїдемо на прийом до президента або станемо з табличками “У цій державі ми нікому не потрібні. Їй плювати на нас!”, - каже тернополянин Ярослав Михайлов. – Я уже не знаю, до кого ще звертатись – мабуть, нема такої інстанції, де б я не був.


Родина Ярослава Михайлова вже понад чотири роки воює за власну безпеку, бо викупивши квартиру в держави, люди отримали головний біль. Адже помешкання руйнується, а ніхто не допомагає його відремонтувати.


Власниками квартири є пан Ярослав – ветеран Збройних сил, інвалід І групи, та його мама – учасник війни. Їхні звернення у всі інстанції – від жеку, міськради, прокуратури, обладміністрації до президента жодного результату не дали. Звідусіль приходять тільки відписки.


- Ми говоримо на різних мовах, - каже Ярослав Михайлов. – Я не прошу в держави відремонтувати підлогу в моїй квартирі. Я прошу усунути ті недоліки, які завдають шкоди моїй власності. Натомість отримую відповіді, що ремонтувати підлогу у приватній квартирі за рахунок державних грошей ніхто не буде.



Квартира пана Михайлова та його матері розташована на вул. Танцорова, 4. У будинку є 24 квартири, однак саме його помешкання є найстарішим у домі. І під ним немає основи – залізобетонних плит.


- Підлога змонтована на дерев’яних брусах, які обпираються на цегляні стовпчики висотою 60-80 сантиметрів, - каже він. – Ці стовпчики стоять на ґрунті. Від часу зведення вони просіли на 15 сантиметрів. Тож при тому, що у паспорті на житло пише – висота 2,60 метра, нині маю 2,75.

Через просідання ґрунту, уся підлога ходить рухається, двері перекосились і навіть зі стелі облітає штукатурка. Про це “RIA плюс” писала торік у березні.



Ремонтувати не збираються

Квартиру вже оглядали й декілька спеціальних комісій. Згодом управління житлово-комунального господарства підключило й Тернопільський філіал Державного науково-дослідного проектно-вишукувального Інституту “НДІ ПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ”. За підрахунками останнього, вартість робіт потягне 90 тис. 829 грн. А у вересні цьогоріч засідала й комісія, що мала розглянути питання про виділення цих коштів на ремонт. Одначе відповіді від них чоловік так і не отримав.



- Міська рада щось мутить-крутить з тими роботами, - каже він. – Я телефоную до заступника міського голови і прошу дати відповідь, а він: “Ми направили в управління ЖКГ”. Дзвоню туди, а мені кажуть, що у їхніх відділах працюють над документами.


Врешті чоловікові повідомили, що загубили папери.

- В управлінні ЖКГ сказали, щоб я не турбувався, бо цьогоріч проводити роботи ніхто не буде, - додає він. – Якщо у грудні будуть робити кошторис на наступний рік, то, може, включать і цей будинок у титульний список. Вони чекають, поки ми ноги протягнемо?


“Не буду коментувати, так і запишіть”

Чи будуть усувати недоліки, через які просідає підлога, в управлінні ЖКГ не кажуть. Начальник структури Микола Лесів пояснює, що з документами працюють уже півроку, однак за подробицями слід звертатись до заступника – Ганни Муци.


- Ми складаємо кошторис робіт і направляємо у відділ соціального забезпечення, - каже пан Лесів. - А воно виділяє кошти. Після цього спеціалізована організація проводить ремонт. Але якщо робити капремонт будинку на Танцорова, це інше питання. Цього року кошти розподілені. Майже всі гроші використані. При формуванні бюджету на 2014 рік, можливо, розглянуть і це питання.


Заступниця пана Лесіва - начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду Ганна Муца взагалі відмовилася говорити про ремонт у будинку на Танцорова, 4.


- Я не буду давати ніякого коментаря. Можете так і записати, - сказала вона. - Пан Михайло звертається по 10 разів на день. Я вже змучилася коментувати. Він отримав письмову відповідь. Він може її вам дати, тож прочитаєте. Якщо він вирішив взяти мене на “ізмор”, то так не буде. У мене часу нема на такі речі. До побачення.


До слова, жодної письмової відповіді про те, чи дадуть гроші, пан Михайлов так і не отримав.

Коментар

Тетяна Семусь, юрист:

Оскільки квартира - на першому поверсі, то ремонт того, що знаходиться нижче неї - обов'язок балансоутримувача будинку. Тобто, житлово-експлуатаційної контори.

Оскільки таких коштів жек не має, такі ремонтні роботи проводять за

рахунок місцевого бюджету, в якому закладена, зокрема, і стаття витрат

на ЖКГ. Першочерговість витрачання таких коштів законодовством

встановлена досить "розмито", але ж пан Ярослав - ветеран Збройних сил, інвалід І групи, та його мама - учасник війни, тому є всі підстави вважати їх потреби приорітетними.Тому людям слід задуматись про звернення до суду для захисту своїх законних прав та стягнення понесеної шкоди, у точу числі - моральної.


Світлана ГРИВАС,

0-96-709-74-60

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер