images/stories/logosait_new.jpg

 

Чи отримають тернополянки “дитячі” гроші?

- Нарешті, «дитячі» гроші дали, – каже тернополянка Галина Козачук. – А то в гаманці залишилось 10 гривень, вже думала скарбничку розбивати, щось хоча б якісь кілька гривень нашкребти! Сподівалась на допомогу по догляду за дитиною, а її затримали на тиждень. За що жити, якщо виплата – твій єдиний дохід у декреті?

Жінка каже, що традиційно допомогу по догляду за дитиною до трьох років -130 гривень, як і одноразову допомогу при народження дитини, яку розтягують до двох років – 700 гривень дають кожного місяця 10 числа. Затримки іноді бували й раніше, але щоб на тиждень, такого вона не пам’ятає.

- Якщо на 10 число припадали вихідні чи свята, то могли навіть дати й раніше – 8-9 числа, – продовжує пані Галина. – А це уже тиждень пройшов – і нічого. Уже усі мої знайомі мами між собою зідзвонюються, розпитують, чи нічого не чути про гроші. Може, їх взагалі не дадуть?

Затримкою виплат занепокоєна й тернополянка Ірина Шевчук (прізвище змінене – прим. ред.). Жінка нещодавно розлучилась із чоловіком і тепер їй сподіватись ні на кого.

- Я живу зараз з батьками, – каже вона. – Тож, якщо продукти для мене – не біда, їх вдома вистачає, то на мої з дитиною потреби грошей я не беру. Так, зараз нам треба купити дитині комбінезон, бо дитина уже виросла з того, що мали. Треба купити нові чобітки. А за що? Сподівалась на «дитячі», а їх нема і нема.

Навіть в столиці мовчать

Відтак жінка в паніці, адже іншого джерела доходу у неї нема. Загалом, як відомо із українських ЗМІ, затримка виплат змусила запанікувати матерів не тільки в Тернополі чи області, а по всій країні. Так, роз’яснення з приводу цієї ситуації давав на своїй сторінці у Facebook прем’єр-міністр Микола Азаров.

- …Причина лежить в тій площині, що і в інших країнах, які нас оточують, – пояснював прем’єр-міністр незадоволеним українкам. – Насамперед, це важка економічна ситуація, з однієї сторони, а з іншої сторони, не завжди відповідальна робота тих людей, які не розуміють, що на першому місці повинні насамперед стояти соціальні виплати.

Така відповідь – з перекладанням вини на різних чиновників та економічну ситуацію не задовольнила жінок. Мовляв, якщо влада не може прямо відповісти – чому затримують виплати і коли їх таки дадуть,та ніяк не діє, то діяти слід самим матерям.

До слова, із запитаннями та скаргами на затримку допомоги зверталися й жінки з Тернопільщини.

- Ви як ніби не прем’єр-міністр, а простий робочий, якому задають подібні задають подібні питання, – написала Ірина з Тернопільщини Азарову. – Чому ж “важка економічна ситуація” не заважає виплаті зарплат і пільг вам? Якось дивно так та ситуація обирає людей, вам не здається?

Винуватець – казначейство

Коли ж чекати матеріальної допомоги від держави матерям на Тернопільщині, ми поцікавились у департаменті соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації.

- Восьмого жовтня в область нам надійшло 100% фінансування з держбюджету, – каже головний спеціаліст відділу субсидій та соціальних виплат Тамара Козак. – Тобто, перший транш для виплати державних допомог. На сьогодні профінансовано 50% від загальної суми. Казначейство просто не проплатило всі нам кошти.

В цьому й причина, за словами пані Козак, усіх проблем із державними виплатами. Однак, як сподіваються у відділі, до кінця тижня усі ці допомоги будуть профінансовані.

- Кошти надійшли, – додає вона. – Але казна не пропускає.

З’ясувати чому казначейство не пропускає платежі кореспонденти спробували в головному управлінні Державної казначейської служби України в області. Втім, там лишень перемикали телефон з одного на іншого працівника, а відповідь всюди однакова – начальник зайнятий, а ми не уповноважені щось коментувати. Загалом, коментувати подібні затримки ця структура часто-густо не поспішає й не тільки у нашій області, а й загалом по Україні.

За Збручем 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер