images/stories/logosait_new.jpg

 

Міжнародне шахове звання FIDE Master здобув 18-річний чортків’янин

Міжнародне шахове звання FIDE Master здобув 18-річний чортків’янин
Шахіст з Чорткова 18-річний Валентин Гулька став майстром FIDE.

Про це розповіла мати хлопця, президентка ГО «Шахова федерація Чортківщини» Ірина Зенчак-Гулька.

«В умовах війни кожна спортивна перемога стає для українців ще важливішою та ціннішою! Діємо твердо і наполегливо на своєму спортивному фронті, і я сподіваюсь, що всі наші зусилля будуть надихати і наближати перемогу України, - поділилася Ірина Зенчак-Гулька. – Додаткові згадки про Україну в світі завдяки перемогам на міжнародних шахових турнірах, чемпіонатах світу та Європи позитивно впливають на імідж країни, яка воює за свою незалежність! Дякуємо ЗСУ за можливість тренуватися, грати і перемагати!».

У коментарі ЧортківCity Ірина Зеленчак-Гулька розповіла, що Валентин – перший шахіст з Чорткова, котрий досяг такого високого звання у світі шахів.

Представляючи Україну на нещодавньому Чемпіонаті Європи з шахів у Румунії Валентин розділив восьме місце у категорії серед найсильніших шахістів до 18-ти років, виконавши норму майстра FIDE.

«Міжнародна шахова федерація FIDE присуджує шахістам декілька звань, що ґрунтуються на результативності. Майстер FIDE (FM) – міжнародне шахове звання (титул), вище за кандидата у майстри (CM). Даному званню відповідає рейтинг 2300. Після присвоєння воно зберігається довічно», - поділилася президентка ГО «Шахова федерація Чортківщини».

Валентин Гулька – призер та учасник чемпіонатів області, України, Європи та світу. Пройшов відбір у Champions Chess Tour 2023 (CCT) – найбільший онлайн-турнір року з найкращими гравцями світу. З 72 гравців: 70 – гросмейстери, 1 – міжнародний майстер і Валентин, на той момент кандидат у майстри. Попри те, наш краянин неодноразово вигравав у гросмейстерів, в одному зумі був з кращими шахістами сучасності – чемпіоном світу (2013-2023 рр.) норвежцем Магнусом Карлсеном та ірано-французьким гросмейстером Алірезою Фіруджою (3-є місце у рейтингу FIDE). В останньому поєдинку жеребкування звело його зі секундантом самого Карлсена, де він одну партію зіграв внічию, а в іншій поступився. Але які це були емоції і мотивація!», – ділиться враженнями матір юного спортсмена.

Хлопець відзначив своє 18-річчя 11 жовтня, тож офіційне підтвердження від FIDE про присвоєння високого звання майстра – чудовий подарунок до повноліття.

Фото Валентина Гульки

 

387123566_6703873299732253_3541561030473153293_n.jpg

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер