images/stories/logosait_new.jpg

 

Продукти з ГМО можна споживати



Тепер можна їсти все і навіть ГМО. Фото: horosheetelo.ru

Тепер можна їсти все і навіть ГМО.
Фото: horosheetelo.ru

У результаті 130 наукових досліджень, проведених в ЄС протягом 25 років, отримано висновок, що біотехнології не більш небезпечні, ніж традиційна селекція, запевняє доктор біологічних наук Борис Сорочинський.

ГМО та інші продукти біотехнологій не шкодять людині, – українські вчені

Українські вчені стверджують, що чутки про шкоду ГМО й іншої продукції сучасних біотехнологій дуже перебільшено. На думку фахівців, саме масові фобії стримують впровадження інновацій в аграрний сектор, харчову промисловість, фармацевтику та інші галузі національної економіки.

Про це на прес-конференції у Донецьку заявив старший науковий співробітник Інституту харчової промисловості та геноміки НАН України, доктор біологічних наук Борис Сорочинський, передає кореспондент ZN.UA.

“На сьогодні достовірно не встановлено якісь негативні ефекти для навколишнього середовища і здоров’я людини від використання геномодифікованих рослин, отриманих із них продуктів харчування та кормів. У результаті 130 наукових досліджень, проведених у ЄС протягом 25 років, отримано висновок, що біотехнології не більш небезпечні, ніж традиційна селекція”, – підкреслив Сорочинський.

За його словами, на вивчення безпеки ГМО Євросоюз регулярно виділяє кошти з 1982 року, коли почалася програма біомолекулярної інженерії. Відтоді на різного роду тести і перевірки було витрачено понад 300 млн євро. Всі дослідники прийшли до одного висновку: ГМ-рослини безпечні не тільки для людини, але також для сільськогосподарських тварин і птахів.

У той же час, відзначає експерт, поширеність суспільних фобій і пасивна позиція держави призводять до того, що “Україна є лише пасивним учасником світового ринку аграрних біотехнологій”.

“Власних досліджень в Україні проводиться дуже мало, а суспільство хвилюють тільки дискусіями з приводу того, вирощувати нам чи ні чужі трансгенні рослини. При цьому великі підприємства АПК постійно збільшують частку звичайних технічних культур, виснажуючи наші знамениті чорноземи… Без сумніву, аграрні біотехнології повинні бути серед національних пріоритетів для нашої країни”, – резюмував Борис Сорочинський.

За матеріалами: ZN.UA

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер