images/stories/logosait_new.jpg

 

Допомога Україні сягнула історичного мінімуму з січня 2022 року − дослідження

Допомога Україні сягнула історичного мінімуму з січня 2022 року − дослідження
ФОТО УКРІНФОРМУ

У серпні-жовтні 2023 року обсяг нової обіцяної допомоги для України з боку країн Заходу сягнув найнижчого рівня з січня 2022 року − він скоротився майже на 90% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на результати дослідження, проведеного Кільським інститутом світової економіки

Деталі: Повідомляється, що в період з серпня по жовтень 2023 року загальна вартість нових пакетів допомоги склала 2,11 млрд євро − це є найнижчим показником з січня 2022 року.

Активними донорами є Німеччина, Фінляндія, Ірландія, Хорватія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Швеція і Швейцарія, а також Канада і Велика Британія.

США залишаються найбільшим донором військової допомоги із загальним обсягом 44 млрд євро. Однак, повідомляється, що Німеччина швидко наздоганяє їх з військовими зобов'язаннями на загальну суму понад 17 мільярдів євро.

Також в дослідженні йдеться, що країни ЄС продовжують наздоганяти США за обсягом обіцяної військової допомоги і вже випереджають їх за цим показником.

Із загальних 25 мільярдів євро, обіцяних на важке озброєння (січень 2022 – жовтень 2023 року), 43% припадає на США і 47% – на всі країни і інституції ЄС разом узяті.

Передісторія:

  • Напередодні законопроєкт про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню не пройшов процедурне голосування в Сенаті США.
  • Для винесення законопроєкту на голосування він мав отримати хоча б 60 голосів зі 100. "За" проголосувало лише 49 сенаторів.
  • Перед цим міністр оборони Борис Пісторіус Німеччини вкотре відкинув звинувачення щодо недостатньої допомоги Україні, яка воює проти РФ.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер