images/stories/logosait_new.jpg

 

Новий рік-2014: де бюджетно відпочити на зимові свята

33

На новорічні свята українцям пропонують покататись на оленях з Санта-Клаусом у Фінляндії, відчути дух справжнього Різдва у Львові та розслабитись під пальмами в Єгипті чи Еміратах.

Як цікаво та бюджетно або екзотично відпочити під час новорічних та різдвяних свят, повідомляєТСН.ua.

До Нового року та Різдва залишається не так багато часу, тож охочим провести свята не у звичній домашній обстановці за столом, а вирушити у подорож вже варто поквапитися і спланувати відпочинок.

Адже обирати є з чого: від гірськолижних курортів до екзотичних теплих країн, від традиційного українського святкування до романтичного Парижу або дружнього спілкування та готування печива разом із Санта-Клаусом у Фінляндії. Та й цінова політика дозволяє обирати: від бюджетних варіантів до тих, які “влетять у копієчку”.


Відпочинок з українським колоритом

nov02Для тих, хто прагне поподорожувати на Новий рік та Різдво й побачити нові місця, проте шукають найбільш бюджетні варіанти, знайдуть цікаві варіанти не за морями, а тут, в Україні. Причому тури Україною на різдвяні свята дешевші, ніж на новорічні, розповів головний менеджер туристичної компанії “Kraina ua” Максим Шитий. Це пояснюється тим, що у українців Різдво вважається сімейним святом, тому людей до поїздок заохочують привабливими цінами.

Так, наприклад, особливу атмосферу Різдва можна відчути у Львові. Така поїздка коштуватиме менше тисячі гривень з особи (три дні проживання в готелі, екскурсії містом і різдвяна програма).

“Окремо різдвяна програма недорога – близько 200 гривень з особи. Вона включатиме в себе 12 пісних страв, привітання коляди, вертеп, тобто традиційне свято. А все інше – вільний час, але ж у Львові на Різдво завжди є що робити, куди йти і що дивитися”, – зазначив Максим Шитий.

Із нових, тільки цьогоріч розроблених програм, є чотириденний автобусний тур по Волині та замками Західної України, а саме – дві ночі в Тернополі й дві ночі в Луцьку. І обійдеться вона трохи більше 2000 гривень з особи, але ціна включає в себе майже все, у тому числі проїзд із Києва і назад.

“Біля Луцька є гарний і невідомий, колоритний і традиційний скансен-музей у селі з українськими хатками-мазанками. По приїзді гостей зустрічають хлібом-сіллю, показують музей. А увечері, коли сходить перша зірка, всіх запрошують до господи (і це не ресторан при дорозі, а справжня хатка-мазанка з іконами, образами, піччю, святковим столом, свічками, 12 пісними стравами). Без спиртного – аби дотриматися колоритного традиційного Різдва, як колись. Після вечері, коли люди скуштують страви, до них у шибку постукають колядники, які співатимуть і розважатимуть та дадуть змогу долучитися до традиційних різдвяних розваг”, – розповів Шитий. Але, крім святкування, передбачена й екскурсійна програма: Луцьк, Луцька фортеця, Дубенський і Збаражський замки тощо, додав він.

Українці, за словами експерта, почали планувати відпочинок на новорічні свята заздалегідь, усвідомивши, що іменні залізничні квитки потрібно купувати завчасно. Саме для того, щоб уникнути проблем із квитками на поїзд, туроператори організовують на цей рік більше автобусних програм.

b1c3a61260b9fd4f02414481187c6227Щодо напрямків, якими цікавляться українці, то тут традиційно зберігається попит на Західну Україну та Полтавщину, також популярний, але не так, як Львів, Кам’янець-Подільський. А для тих, хто планує поїздку з дітьми, в нагоді стає можливість поїхати в гості до Святого Миколая.

“Це і дитяча, і бюджетна поїздка. Це подорож у карпатське село, де живе Святий Миколай. У нього там свій великий будинок (це будинок-музей). Та й взагалі, карпатські місця традиційно цікаві, гарні і завжди користуються популярністю”, – зазначив Максим Шитий.

Цінова політика на подорожі Україною під час зимових канікул у порівнянні з минулим роком дещо змінилася. Адже, за словами менеджера, ціни формуються за рахунок транспортних і готельних послуг, а також програми святкування. Якщо вартість екскурсійних послуг суттєво не змінюється з року в рік, то ціни на транспорт і готель зросли цього року на 20-30%, наголосив він. Звідси й різниця.

Та й запити українців дещо змінилися. Зокрема, все більше стає тих, хто хоче поїхати кудись у невідомі місця, а не ті, що традиційно відвідують в Україні. І передусім це стосується Криму: зростає кількість охочих потрапити туди не влітку, в сезон, а восени чи взимку.

Крім того, туристопотоки з інших країн до України зменшилися загалом у 2013 році та й зараз, перед Новим роком. Максим Шитий припускає, що це пов’язано з Євро, тобто ті, хто хотіли побачити Україну, приїхали сюди під час чемпіонату, подивилися і все. Хоча, на його думку, все мало би бути навпаки. “Проте якщо брати наших братів – білорусів і росіян – вони їдуть до України традиційно постійно. Якщо ж говорити про тих, хто їде з Західної Європи, вони приїздять тепер рідше, та якщо їдуть, то невеличкими міні-групами. А їх би хотілося бачити не просто по одному-двох, а великими групами. Але це вже питання іміджу держави”, – зазначив експерт.

Новий рік – на лижі або під пальми

Як розповідають туроператори, традиційно на зимові канікули та новорічні свята українці їдуть або на гірськолижні курорти, або в екзотичні теплі країні. І серед одних, і серед інших кожен може підібрати варіант, який буде йому по кишені, запевняють фахівці. Хоча зауважують, що, як правило, святкові дні передбачають вищі ціни, ніж зазвичай, а Новий рік – це так званий “високий сезон”.

P5Цього року з недорогих і найбільш бюджетних турів, за словами директора туристичної компанії “Алмарі Тур” Марії Вуйко, залишаються Карпати, Словаччина, Польща та Болгарія, які передбачають саме поїздки на гірськолижні курорти й зимовий відпочинок. З теплих країн відносно недорогими є найближчі – Єгипет та Емірати (вони дешеві у порівнянні з дальніми турами, такими як Шрі-Ланка, Гоа і Таїланд). Проте щоб зекономити більш суттєво, фахівець порадила обирати автобусні тури, яких є велике розмаїття до Європи.

“Як не дивно, але найбільш популярними є або дуже дешеві тури, або дуже дорогі – на гірськолижні курорти чи в теплі країни. Перші – це Австрія, Швейцарія, Франція, Італія. З дальніх теплих цікаві пропозиції Таїланду, Домінікани, Мексики та Гоа. Цього року є прямі чартерні рейси у цих напрямках, а оскільки це зручно (сісти на літак – і вже на морі), люди часто обирають такі варіанти. Всі готелі пропонують новорічні вечері та розважальну програму. Хоча вона, звичайно, не така яскрава та весела, як в Україні”, – розповіла Марія Вуйко.

Родини з дітьми, за її словами, часто обирають тури до Фінляндії – до Санта-Клауса. І оскільки в цій країні немає гірськолижних курортів, а є тільки невеличкі гірки, “більше їдуть за шоу”, за Санта-Клаусом, що роздає подарунки. Крім того, часто у готелях є аквапарки, де є чим зайнятися дитині.

Водночас її колега, директор туристичної компанії “My Travel” Ярослав Курочка розповів, що, за його спостереженнями, сьогодні користуються попитом поїздки до Словаччини, оскільки даються мультивізи, і там є гарні гори, де можна кататися на лижах, а також бюджетний варіант чотири- і п’ятиденних  турів до Польщі (Закопане і Краків), Угорщини й Австрії. Це поїздки на чотири-п’ять днів. Так, за його словами,  до Словаччини можна поїхати на п’ять днів за 200 євро автобусом, до Угорщини та Чехії – так само. Плюс віза 35 євро.

З більш дорогих турів попит зберігається на Таїланд і Мальдіви. Наприклад, поїздка до Таїланду на 11 ночей на двох обійдеться в суму від 4 тисяч доларів (залежить від готелю), додав Курочка. За його словами, всі новорічні тури передбачають святковий банкет, але, зазвичай – за окрему плату.

“Більшість погоджується доплатити, хтось – їде сам по місту гуляти. Банкет супроводжується шоу-програмою, розвагами, конкурсами до ранку. Новий рік можна зустріти у будь-якому місті. Цього року додалася можливість зустріти Новий рік у Ніцці. А крім того – в Будапешті, Празі, Парижі та інших містах Європи”, – зазначив фахівець .

P1Щодо Єгипту – то на тури в цьому напрямку попит знизився, але охочі відвідати країну пірамід все одно є, розповів Ярослав Курочка. Адже Єгипет зараз подешевшав у порівнянні з минулим роком у зв’язку з неспокійною ситуацією в країні, але все одно туристи літають туди, хоча на екскурсії до пірамід і в Каїр не їздять. Але і в цій ситуації знайшовся позитив: людей менше, тож персонал приділяє більше уваги тим туристам, хто таки приїздить.

Якщо ж вам захочеться зустрічати Новий рік на Мальдівах, то це відбуватиметься у ресторані, але з їхнім національним колоритом, розповів Курочка. Але найбільш незвичайна зустріч Нового року може бути у Фінляндії, запевняє він, адже саме там у новорічну ніч можна покататися на оленях, зустрітися з Санта-Клаусом (або Йолопукі, як його там називають), поспівати з ним пісень, спекти печиво та надіслати листівки друзям в Україну.

“Якщо протягом року до Фінляндії особливо не їдуть, то на Новий рік продажі турів до цієї країни стають більш активними”, – зауважив фахівець.

Українці стали планувати заздалегідь та шукати нові напрямки

1371802359_chemodan-turistaУкраїнці цього року дуже свідомо підійшли до планування відпочинку на новорічні свята, наголошують туроператори. Вони почали бронювати новорічні тури вже у серпні, тож на сьогодні залишилося не так багато варіантів, як на початку осені, зазначила Марія Вуйко. Проте, за словам фахівця, завжди є такі, хто “чекають першого снігу в Україні, аби зрозуміти, що вже час спланувати відпочинок на Новий рік” – таких туроператори чекають на початку грудня.

Погоджується з цим і Ярослав Курочка, зазначивши, що ще п’ять років тому українці тільки зараз починали б замовляти новорічні тури, а цього року замовлення почалися вже з середини вересня, а піком продажів став жовтень.

“Зараз, у листопаді, продажі закінчуються, стихають. Тепер люди розуміють, що Новий рік – це активний період, тому про путівку думають заздалегідь. Зараз багато хто приходить вибрати тур та зробити замовлення, а вже немає місць. Але завжди будуть такі, що телефонуватимуть у грудні, і за два дні до Нового року. Але, на жаль, візу ми вже не зможемо відкрити”, – наголосив фахівець.

Загалом, туроператори зауважують, що тенденції дещо змінилися у порівнянні з минулим роком. Наприклад, це стосується напрямків, які користаються у українців найбільшим попитом. Так, за словами Марії Вуйко, торік була дуже популярною Словаччина, яка давала мультивізи, та Австрія. Цього року – Австрія, Італія та Болгарія. Саме торік наші туристи “розпробували” Болгарію як гірськолижний курорт з високим рівнем сервісу, гарним катанням, чудовими гірками, готелями та, в принципі, невисокою ціною (у порівнянні навіть із нашими Карпатами), зазначила експерт.

Водночас Ярослав Курочка однією з головних змін називає зниження попиту на тури до Єгипту через страх людей туди літати, а також зростання попиту на Емірати, тури до яких стали дешевшими. Натомість кількість охочих вирушити на новорічні свята до Європи зберігається приблизно на тому ж рівні, що й раніше, додав він.

Що ж до цінових тенденцій, то все залежить від країни, наголошують туроператори.

“Наприклад, подорожчала Словаччина. Вона гарно зарекомендувала себе минулого року і вже цьогоріч підняла ціни. Наші Карпати також підвищили ціни. А в Європі цінова політика не змінилася. Гірськолижні курорти Австрії, Італії, Франції коштують стільки ж, як і минулого року. У Польщі та Болгарії – приблизно такі самі ціни. Загалом, на зростання цін дуже впливає попит”, – підсумувала Марія Вуйко.

7 Днів

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер