images/stories/logosait_new.jpg

 

США і НАТО занепокоєні можливими поставками Росії ракет з КНДР − NYT

США і НАТО занепокоєні можливими поставками Росії ракет з КНДР − NYT
ВИПРОБУВАННЯ ГІПЕРЗВУКОВОЇ РАКЕТИ В КНДР. ФОТО З САЙТУ KCNA.KP

Європейських та американських посадовців хвилює можливе зростання постачання Росії північнокорейських ракет та боєприпасів, пише New York Times з посиланням на джерела в структурах Пентагону і НАТО.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на NYT

Деталі: Повідомляється, що попри те, що багато північнокорейських артилерійських снарядів виявляються несправними, за допомогою них росіяни все одно можуть обстрілювати українські позиції, тоді як Сили оборони України обмежені у використанні власних запасів, які зменшуються.

Найбільше занепокоєння Брюсселю і Вашингтона викликають балістичні ракети − низка посадовців побоюються, що Росія має намір використати їх для подолання поставлених Україні західних систем ППО.

За даними видання, наразі Росії передали небагато ракет − ймовірно, менше 50, але американські і європейські посадовці вважають, що КНДР згодом може надати набагато більше.

Причому дослідження показало, що на відміну від снарядів північнокорейські ракети не є застарілими – їхня конструкція є новітньою. Ці ракети є точними.

У Південній Кореї офіційні особи і аналітики кажуть, що війна в Україні дає Північній Кореї те, чого вона потребує: випробувальний полігон, щоб побачити, як її новий ракетний арсенал, розроблений для конфлікту з Південною Кореєю і США, протистоїть системам ППО західного зразка.

Посадовці США турбуються, що якщо Північна Корея збільшить свої поставки до РФ, то Україна може бути змушена ще більше витрачати західні ракети ППО. А це матиме руйнівні для неї наслідки, якщо Конгрес не схвалить додаткове військове фінансування.

У НАТО теж занепокоєні фактом північнокорейських поставок до РФ, що може виявитися особливо проблематичним в той час, коли Україна не впевнена, коли і від кого вона отримає власні наступні поставки.

Видання зазначає, що США буде важко зупинити ці поставки з КНДР до Росії. Північна Корея останнім часом займає більш войовничу позицію у своїй зовнішній політиці і зосередилася на зміцненні своїх зв'язків з Росією.

Проте природа цих відносин незрозуміла. Росія обіцяє широкий спектр технологій в обмін балістичні ракети, в тому числі літаки і передові технології. Але американські офіційні особи не вірять, що Росія наразі надала зброю або додаткові технології для балістичних ракет.

Росія посилила співпрацю з Північною Кореєю після повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році. Відомо, що Пхеньян передав Москві артилерійські снаряди й балістичні ракети, які вже застосовувались для ударів по українських містах.

У США заявили, що характер безпекової загрози з боку Північної Кореї може "кардинально змінитися" в найближче десятиліття в результаті її співпраці з Росією.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер