images/stories/logosait_new.jpg

 

«Я кожен день чекаю, коли наш президент на камеру скаже чиновникам не красти», – волонтер В’ячеслав Запорожець

«Я кожен день чекаю, коли наш президент на камеру скаже чиновникам не красти», – волонтер В’ячеслав Запорожець
Новий випуск спільного проєкту «Тернополян» та тележурналістки Лесі Наконечної «Варто знати» вже вийшов на ютуб-каналі.

Головним героєм цього разу став В’ячеслав Запорожець – у минулому доларовий мільйонер та власник будівельної компанії, а сьогодні – відомий український волонтер.

Про минуле, свій шлях у волонтерстві, проєкти та спілкування з тими, кого врятував, В’ячеслав Запорожець розповів у новому інтерв'ю.

З 2014 по 2019 роки В’ячеслав Запорожець мав власний будівельний бізнес у Казахстані. Потім повернувся в Україну і з 2020-го року по 2022 будував котеджні містечка.

– В минулому я був мільйонером, але це нічого не значить. Сьогодні можеш мати певні статки, а завтра – залишитися з нулем чи мінусом. Це дуже важливо розуміти. З Казахстану я повернувся з нічим. Залишив компанію, завод металоконструкції, будівельну техніку і почав все з нуля. Тоді зрозумів, що дорогі речі, автівки не мають ніякого значення. Головне – сім'я, друзі і те, що ти можеш допомогти незнайомій людині,  говорить В’ячеслав Запорожець.

На сьогодні чоловік керує кількома волонтерськими проєктами, перший з яких – Центр спасіння життя.

– Центр спасіння життя разом з Антоном Геращенком відкрили в березні 2022 року, коли я почав проводити евакуацію цивільних жителів Чернігівщини своїми двома джипами. Тоді з другом Вадимом Гетьманом за місяць ми врятували 33 важкопоранених людей, тож я привернув увагу пана Геращенка. Разом з ним ми придбали 3 автомобілі, – каже В’ячеслав Запорожець. – Зараз це потужна волонтерська медична організація, яка має 21 швидку, 2 евакуаційних автобуси і  5 бригад анестезіологів-реаніматологів. За період від початку повномасштабного вторгнення  було евакуйовано вже понад 19 тисяч поранених військових.

Врятованих людей волонтер називає своїми похресниками і підтримує зв'язок з тими, кому допоміг.

Він переконаний, що Україна обов’язково переможе, коли подолає корупцію.

– Я дуже пам'ятаю перші місяці війни – багато людей поїхали, а залишилися справжні, які допомагали. Зараз вже немає тієї об'єднаності, яка була на початку повномасштабного вторгнення, є багато корупції. Завжди кажу, що ми переможемо, якщо її подолаємо. Я кожен день чекаю, що наш президент Володимир Зеленський виступить на камеру і скаже всім чиновникам і можновладцям: “Хлопці, з цієї хвилини ви перестаєте брати хабарі і відкати”. Це треба сказати свідомо, на екрані, як він робить це кожен день, щоб вони почули,  зазначає В’ячеслав Запорожець.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер