images/stories/logosait_new.jpg

 

Тернополяни, котрі спокусилися на дешеві велосипеди, змушені були повернути товар законним власникам

Затримали серійного велосипедн

Перш, ніж купити крадений дешевий товар, задумайтесь, що його, можливо, доведеться повернути власнику. Тоді втратите свої гроші, бо злодій нестиме покарання перед законом, а не перед вами

Тернополяни, котрі спокусилися на дешеві велосипеди, змушені були повернути  товар законним власникам.

Адже зловмисника, що реалізував крадені двоколісники,  затримали співробітники Тернопільського міського відділу внутрішніх справ.

  • Злодія взяли, що називається, на гарячому, - розповів заступник начальника міської міліції Анатолій Стельмащук. - На ринку на вул. 15 Квітня увагу оперативників привернув торговець, що дешево продавав добротний велосипед. Товар, ринкова вартість якого 3-4 тисячі гривень, продавець  віддавав за 300 грн. Як з’ясувалося, двоколісник крадений.

Крадіжки і наркотики  – спосіб життя молодого тернополянина, кажуть у міліції. Тому й не дивно, що за свій 35-річний вік добре знав, що таке в’язниця. Востаннє звільнився з місць позбавлення волі наприкінці минулого року. Але від злодійського ремесла не відмовився, а разом з ним  повернувся до наркотичної залежності.

Як встановили правоохоронці, вже на початку цього року чоловік вчинив першу крадіжку. Відомо, що зловмисник скоїв щонайменше 12  незаконних заволодінь чужим майном, проте оперативна робота триває і міліціонери перевіряють тернополянина на причетність до інших протиправних діянь.

  • На приватну територію – зась - це було першим правилом злодія, - розповів начальник сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції Сергій Крета. - Крав переважно з громадських закладів,  під’їздів будинків, підвалів.

Найчастіше зловмисник привласнював велосипеди, розповів Анатолій Стельмащук. Загалом, викрав шість двоколісників. Задокументовано випадки крадіжок грошей, мобільних телефонів та інших цінностей. Їх викрадав у безпечних відвідувачів спортзакладів, салонів краси.

Ще одне правило зловмисника - позбуватися речових доказів. Тобто, краденого собі не залишав, а тут же ніс на ринок і збував. За скільки - теж не важливо, головне, аби якнайшвидше знайти покупця. І такі знаходилися. Ще  б пак, придбати за 200-300 грн велосипед, вартість якого в десятки разів вища.

  • Та ейфорія від економної покупки розвіялася, щойно правоохоронці встановили, кому збув крадене зловмисник, - каже Сергій Крета. - Майже всі велосипеди  міліціонери знайшли та вилучили.

На майбутнє варто пам’ятати усім любителям економ-пропозицій: якщо річ не вкрадена чи насильно не відібрана, її вартість не може бути низькою. Тому, перш ніж придбати такий товар, варто подумати про те, що доведеться повертати його законному  власникові, застерігають правоохоронці. А пред’явити претензії щодо оплаченої вами суми  не буде кому – злодій нестиме покарання перед Законом, а не перед вами.

Після закінчення досудового розслідування тернополянина чекає лава підсудних. Який термін виміряє йому Феміда - покаже час. Кримінальне провадження порушене за частиною 3 статті 185 ККУ.

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 185. Крадіжка

Ч. 3. Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.


20 хвилин

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер