images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

У Бучі дитина носить їжу на могилу мами, яка померла в підвалі під обстрілами (Фото)

П'ятниця, 08 квітня 2022, 12:34

Соцмережі облетіла фотографія із багатостраждальної Бучі під Києвом. Маленький хлопчик приніс на могилу мами, яку поховали на подвір’ї багатоквартирного будинку, їжу. Сім’я дитини провела багато днів у підвалі, ховаючись від російських бомбардувань. Серце його мами Марини Наумець не витримало і вона померла прямо там, у підвалі, на очах у своїх трьох дітей та чоловіка.

Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Серце Марини не витримало жаху

33-річна няня приватного дитячого садка у Бучі Марина Наумець разом із чоловіком та трьома дітьми багато днів жила в підвалі багатоквартирного будинку на вулиці Водопровідній.

Будинок під час війни опинився в самому центрі обстрілів. Неподалік знаходиться вулиця Вокзальна, на якій точилися сильні бої. Саме там залишилася розбита ворожа техніка, фото з якою облетіли вже світові ЗМІ.

Розбита ворожа техніка на вулиці в Бучі

У тому районі стояли кадировці та російські солдати. Постійно йшли обстріли. Мешканці змушені були ховатися. Звичайно, у підвалі було холодно та сиро.

 

“Зв’язок з Мариною пропав на початку березня. До цього ще можна було вийти на вулицю і спіймати мережу. Ми з нею зідзвонились 1 березня, вона говорила, що ще щось навіть намагалася вдома приготувати для сім’ї. У підвалі було багато людей. Деякі писали, що Марина померла від голоду. Навряд чи це так, тому що люди ділилися один з одним чим могли. Найімовірніше, серце Марини просто не витримало цього жаху“, – розповідає OBOZREVATEL директорка садка Ілона.
Марина з дітьми, початок січня, незадовго до війни

Якось у підвалі пролунав крик Івана Драгуна: “Марини більше з нами немає!” Це чули та бачили і її діти: 12-річний Володя, 14-річна Софія та наймолодший 6-річний Владислав.

Жінку змогли поховати лише через деякий час через сильні обстріли. Чоловік із сусідами викопали могилу просто у дворі будинку, поставили саморобний хрест, насип обклали цеглою.

Марину поховали у дворі, Владик приніс їй їжу на могилу

Маленький Владислав ще не може збагнути, що трапилося з його мамою. “Він мені якось сказав, що мама поїхала кудись дуже далеко, на роботу. “Ти можеш дізнатися, коли вона повернеться? Попроси її, нехай швидше приїжджає”. Ми з ним домовилися, що коли зустрінемося, то я йому все розповім”, – розповідає Ілона.

Єдине, що може поки що Владик, це приходити на могилу до мами. Квітів у нього немає, тому він залишає на земляному пагорбі у дворі найдорожче, що у нього є – їжу. Цього разу він приніс консерви та сік.

Марина із Владиславом

Бігла від війни на Донбасі

Сама Марина родом із Луганської області. Вона росла сиротою, її виховувала бабуся. Двоє старших дітей від першого чоловіка. З ним сталася трагічна історія, його вбили, коли йому було 25 років, діти були ще малі.

У 2014 році на Донбасі росіяни розпочали війну, і вона з двома дітьми змушена була бігти до Бучі, тут жив її брат.

Марина показує домашніх улюбленцівВладислав (ліворуч) у садочку

 

“Потім вона познайомилася з Іваном, у них народився Владик. Всі діти дуже люблять Ваню, називають його татом. Він дбає про них, до школи на збори ходить. Сам працює автомаляром на СТО”, – розповідає Ілона.
Марина з Іваном перед війною

Батьки Івана мешкають на сході, на тимчасово окупованій території. Він навіть не зміг поїхати туди на похорон батька, коли почався коронавірус. Терористи не пропускали ту територію, вимагали щеплення Sputnik V.

Нині діти перебувають разом із Іваном, вони важко переживають смерть Марини.

 

У Фінляндії кажуть про перше за 2 роки порушення повітряного простору літаком РФ

П'ятниця, 08 квітня 2022, 12:22

Російський урядовий літак Іл-96-300 ймовірно порушив повітряний простір Фінляндії вранці 8 квітня.

Як повідомляє Yle, про це заявили у Міністерстві оборони, пише "Європейська правда".

У відомстві повідомили, що літак зайшов у повітряний простір країни над Фінською затокою у районі Порвоо і пробув у ньому близько трьох хвилин.

Це перший випадок порушення повітряного простору країни літаком РФ з липня 2020 року.

"Фінляндія завжди серйозно сприймала випадки порушення повітряного простору. Прикордонники досліджують інцидент. У нас достатні спроможності для спостереження, усі такі випадки виявляються і ми можемо ефективно реагувати на них", – прокоментував міністр оборони Антті Кайкконен.

 

"Їжаки" для рашистів. Як закарпатські ковалі кують перемогу

П'ятниця, 08 квітня 2022, 12:17

У колишні часи з початком війн ремесло коваля завжди набувало стратегічно важливого значення – вміння швидко та якісно працювати з металом безпосередньо впливало на результат баталій.

Безперечно, "джавеліни" та "байрактари" не викуєш у ковальському цеху. Проте майстри, що здатні "перекувати лемеші на мечі", і сьогодні є вкрай затребуваними.

Закарпатець Ян Потрогош – один із найвідоміших художників по металу в Україні.

Залізні скульптури та інсталяції Потрогоша виставлялися у художніх галереях, а його дизайнерський гриль "Skybka" за елегантністю та якістю не поступався легендарним голландським грилям "Ofyr".

Ян Потрогош – один із найвідоміших художників по металу в Україні

Зараз Ян зі своєю командою розробляє та виготовляє "їжаки" проти колісної військової техніки рашистів, переносні міні-грубки для опалення солдатських наметів і захватні крюки для пошуку і розмінування вибухонебезпечних предметів.

– Це також різновид мистецтва, – запевняє Ян. – Я не згоден з висловом, що коли говорять гармати, музи мовчать. Ні, вони не мовчать, просто переодягаються у камуфляж і беруть до рук зброю.

Команда закарпатських ковалів

Перечинські "їжаки"

У 2005 році на Закарпатті об’єдналося три художника по металу – Ян Потрогош, Олег Путрашик і Анатолій Криванич. Вони взяли кредит, купили приміщення у Перечині і зробили ковальську майстерню.

– Ми робили все, що пов’язане з художнім металом – від скульптур і дизайнерських виробів до реставрації старовинних брам. А тепер виготовляємо протитранспортні шипи.

Цих "іжаків" виготовляють не з суцільної арматури, а з профільної квадратної труби, яку загострюють на кінцівках.

– Це найоптимальніший варіант. Якщо щось проколює колесо – куля, наприклад, або загострена арматура – то отвір одразу закривається завдяки підкачці, і військова машина продовжує свій шлях. З нашими "їжаками" підкачка не встигає спрацювати.

Замовлень у Яна і його друзів багато – кожен день на фронт, зокрема до 128 гірсько-штурмової Закарпатської бригади відправляється партія перечинських "їжаків".

Хоча сам Ян вважає, що називати ці вироби "їжаками" не дуже доречно – вони більш схожі на "пташок". Такі собі "голуби миру" для рашистів.

А після війни, коли знов з’явиться вільний час, Ян хоче зробити десятиметрового "голуба" і поставити його в полі біля перечинського храму РПЦ – нехай пам’ятають.

"Голуби миру" для рашистів

"Шпори" для виживання

Окрім "пташок-їжаків", майстерня Яна Потрогоша для потреб воєнного часу почала випускати міні-грубки "Шпор".

– Нас надихнули грубки норвезької фірми "Jotul" – ми взяли за основу їх розробки, але зробили власний варіант, без піддувала, без шухлядок, нічого зайвого. А ще істотно зменшили і полегшили – наша грубка важить менше 10 кг.

"Шпор" має ручки для переноски, які потім перетворюються на ніжки. Бляхарі накрутили для нас труби, тому зараз ми "Шпор" здаємо у комплекті – пічка, маленька кочерга, труба, коліна для труби.

Словом "шпор" (або "шпаргет") на Закарпатті називають грубки, які зігрівають кімнату та на яких можна готувати їжу або залишати достигати страву, коли вогонь ледве тліє. Саме на шпорі вдаються найкраще так звані картопляні "скибки", на честь яких Ян колись назвав свій знаменитий дизайнерський гриль.

– "Skybka" – то вироб для заможного життя, для відпочинку. А "Шпор" – не забаганка, а потреба. Ми його розробляли не для кайфу і не для комфорту, а для екстремальних умов, для виживання – обігріти маленьке помешкання, приготувати просту їжу, закип’ятити воду.

"Шпор" – це не тільки для армійських наметів та партизанських криївок, але й для цивільних, які змушені мешкати в квартирах, де через війну немає опалення. Завдяки колінам, які йдуть у комплекті, трубу від цієї пічки можна спрямувати у кватирку таким чином, що дим не буде заважати.

Грубки, які виготовляють ковалі

Замовлень на "Шпори" у Яна досить багато – просто зараз він вже відправляє на фронт 40 міні-грубок. Гроші на метал дають спонсори, але матеріал для пічок доводиться шукати – металобази не поповнюються.

– Для останньої партії ми в Чинадієво купляли метал, бо тут вже нічого не було. Це трохи гальмує процес. А людям "Шпори" потрібні вже – не завтра, а зараз. Все треба робити швидко.

Окрім виготовлення міні-грубок і "іжаків", Ян з друзями розробляє зараз на замовлення від військових новий вид саперної "кішки" для розмінування, а також налагоджує лазерну порізку та вигинання металевих пластин для бронежилетів категорії "4 плюс".

– Ми художники, – сміється він, – тобто в таких режимах ніколи не працювали. А зараз від 12 до 15 годин на добу працюємо. Я не жаліюся – після перемоги відпочинемо. Але до нашої майстерні якійсь завод би підключити, щоб фізично все встигати, а вже технічну розробку виробів ми, як фахівці, обіцяємо за найвищими стандартами.

Андрій Тараненко, спеціально для УП. Життя

 

У Чехії випустили колекційну банкноту на підтримку України. ФОТО

П'ятниця, 08 квітня 2022, 12:15

У Чехії компанія České dukáty випустила колекційну банкноту Sláva Ukraině на підтримку України.

На новій купюрі зображено монумент Берегині, Софійський собор, державний прапор і герб України.

Усі гроші від її продажу пожертвують на оборону та медицину України, йдеться на сайті компанії.

"Підтримка, яку Україна отримує від чеських громадян, компаній та установ, є надзвичайною. České ducáty вирішили допомогти у тому, що вміють найкраще.

Емітент дукатів та пам’ятних гравюр у формі банкнот створив "картку пам’яті" з українськими мотивами", – пишуть České dukáty.

 

Фото: České dukáty

Дизайн у символічному синьо-жовтому кольорі розробила художниця Єва Гашкова.

На лицьовому боці банкноти вона зобразила монумент Берегині з Майдану Незалежності, а на зворотній стороні – Софію Київську, найстаріший храм столиці.

Колекційну купюру можна придбати за 1500 крон (близько 2 тисяч грн) на сайті 2022ukrajina.cz.

 

Фото: České dukáty

Загалом Державна друкарня цінних паперів випустила колекційні купюри тиражем у 20 тисяч штук.

Усі кошти від продажу передадуть організації Post Bellum на допомогу українцям в галузі оборони та медицини.

Нагадаємо, раніше польський поштовий оператор Poczta Polska випустив марки й конверти на підтримку України.

На них також була зображена Берегиня з Майдану Незалежності.

 

Тернопіль прощається з 19-річним Героєм Миколою Куриком

П'ятниця, 08 квітня 2022, 11:59

Україна прощається зі своїми відважними захисниками. Сьогодні, 8 квітня, у Тернополі ховають 19-річного військоговго Миколу Курика “Калаша”. Військовий пішов захищати рідну країну одразу у перший день війни. Тернополянин служив у Добровольчому батальйоні Спецпідрозділу “Сонечко УПА”.

За неофіційною версією, Микола Курик загинув в останній день березня під час зачистки одного з передмість столиці. Він з честю виконував свій професійний обов’язок. Ворожий танк із засідки вистрелив у машину українських військовиків.

 

Росіяни вдарили ракетами по вокзалу у Краматорську: десятки загиблих, більше ста поранені

П'ятниця, 08 квітня 2022, 11:30

ФОТО З TELEGRAM КИРИЛЕНКА

Російські окупанти атакували ракетами залізничний вокзал у Краматорську, у результаті чого мінімум 30 людей загинули та понад 100 отримали поранення.

Джерело: начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко у Telegram, Укрзалізниця у Telegram

Пряма мова Кириленка: "Касетним Іскандером – по залізничному вокзалу Краматорська вдарили російські фашисти (пізніше Кириленко повідомив, що за уточненою інформацією, краматорський вокзал був атакований "Точкою-У" – ред.).

Поліція та рятувальники, що працюють на місці, повідомляють про десятки загиблих та поранених людей".

 

НАТО надасть Україні обладнання для захисту від хімічних, біологічних та ядерних загроз

Середа, 23 березня 2022, 13:25

Саміт лідерів НАТО, який відбудеться в Брюсселі 24 березня, погодить надання Україні обладнання для захисту від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз.

Про це на брифінгу напередодні саміту розповів генсек НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє "Європейська правда".

"Я очікую, що завтра союзники погодять надання додаткової підтримки (Україні). Це включає допомогу у сфері кібербезпеки, а також обладнання, яке допоможе Україні захиститись від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз", - заявив генсек Альянсу.

 

Столтенберг підтвердив позицію Альянсу, що він прагне недопущення виходу війни за межі України.

"Ми рішучі зробити все, що ми можемо, щоб підтримати Україну. Але ми маємо відповідальність гарантувати, що війна не вийде за межі України та не стане конфліктом між Росією та НАТО", - сказав він.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський візьме участь у саміті НАТО 24 березня у відеоформаті. Зеленський говоритиме про необхідність припинити військові злочини Росії проти українського населення та цивільної інфраструктури.

 

Польща вручила послу РФ ноту про видворення 45 дипломатів

Середа, 23 березня 2022, 13:24

Російський посол у Польщі Сергєй Андрєєв був викликаний у польське МЗС в середу вранці, де йому вручили ноту про видворення 45 російських дипломатів, яких підозрюють у шпигунстві.

Про факт вручення ноти зі списком осіб повідомило російське державне агентство ТАСС, пише "Європейська правда".

Самого посла Андрєєва у списку немає і він продовжить роботу в Польщі.

 

Дипломати РФ мають залишити країну у різні терміни, максимально - протягом п'яти днів, повідомив посол РФ.

При цьому Андрєєв зазначив, що дипломатичні відносини Росії та Польщі формально продовжуються.

За словами Андрєєва, підстав для звинувачень у шпигунстві немає, але це суверенне рішення Польщі, і РФ має право дати відповідь на взаємній основі.

Раніше в середу польські ЗМІ повідомили, що влада вирішила вислати з Польщі близько 40 російських дипломатів за їхню діяльність, яка не відповідає статусу дипломата, що мовою дипломатії означає шпигунство.

 

Білорусь висилає 12 українських дипломатів

Середа, 23 березня 2022, 13:21

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В МІНСЬКУ

Білорусь "запропонувала" 12 українським дипломатам залишити країну протягом 72 годин, дозволять працювати лише послу та ще 4 співробітникам.

Джерело: МЗС Білорусі, яке цитує "Белта", прессекретар МЗС України Олег Ніколенко у коментарі УП

Дослівно МЗС Білорусі: "Протягом кількох років фіксувалися численні недружні дії України, спрямовані на безвідповідальну руйнацію міждержавних відносин з Білоруссю.

Дійшло до того, що українська влада почала втручатися у внутрішні справи Білорусі".

Пряма мова Ніколенка: "Продовження вчорашньої провокації у ЗМІ сьогодні білоруська сторона оголосила про скорочення складу посольства України в Мінську та закриття консульства України в Бресті. Дванадцятьох українських дипломатів було приписано залишити територію Білорусі протягом 72 годин.

Розглядаємо такі дії Білорусі як черговий нічим не спровокований недружній крок до України.

Україна не залишить дії Білорусі без належної відповіді, про яку ми повідомимо додатково.

 

Американський виш відкриває безкоштовну програму для учнів з України у пам’ять про загиблу харків’янку

Середа, 23 березня 2022, 13:16

Кафедра математики Массачусетського технологічного інституту організовує безкоштовний освітній проєкт для старшокласників з України у пам'ять про загиблу студентку і волонтерку з Харкова Юлію Здановську.

Про це повідомили на сайті кафедри університету.

Проєкт назвали "Мрія Юлії" та присвятили його 21-річній Юлії Здановській, українській студенці, срібній призерці Європейської олімпіади з математики для дівчат 2017 року.

Дівчина загинула у рідному місті внаслідок ракетного обстрілу Харкова окупантами на початку березня.

Фото: Кафедра математики Массачусетського технологічного інституту

"Юліїна мрія – це безплатна програма для розвитку математики та досліджень, що призначена для обдарованих школярів (9-11 класи) з України", – розповіли в університеті.

Проєкт буде втілено в рамках програми досліджень математики, техніки та природничих наук для старшокласників Массачусетського технологічного інституту.

Програма розрахована для обдарованих школярів 9-11 класів і буде доступна українською, російською та англійською мовами.

Учні будуть збиратися онлайн та вивчати поглиблені математичні теми, що виходять за межі шкільної програми.

Також школярі матимуть змогу працювати над дослідницькими проєктами під керівництвом університетських наставників з-поміж аспірантів факультету математики Массачусетського технологічного інституту та спеціалістів з математики.

Як взяти участь у проєкті?

Згідно з умовами програми, заявку на участь можна подати до 12 квітня.

Також до заявки необхідно додати своє розв'язання набору математичних задач. Їх можна знайти за посиланням.

Відповіді до задач дозволяють писати українською, російською чи англійською мовами; їх можна надрукувати або написати від руки та відсканувати.

Важливо! Учнів просять писати не лише відповіді на завдання, але й докази, часткові рішення/результати/ідеї, якщо не можете повністю вирішити завдання.

"Окрім процесу вступу, ваші рішення будуть використані, щоб вирішити, які проєкти будуть вам найбільше пасувати, якщо вас приймуть", – йдеться в описі умов вступу на програму.

Рішення бажано надсилати у форматі PDF під назвою "Прізвище-рішення.pdf".

При вирішенні завдання дозволяють користуватися калькуляторами, комп’ютерами, книгами та Інтернетом, але тільки не допомогою інших людей.

"Якщо ви переглядаєте книги чи інтернет-сайти, будь ласка, дайте нам посилання", – додали організатори.

Всього потенційним учасникам програми пропонують вирішити п'ять завдань. Учнів закликають розв'язати якомога більше з них.

При цьому організатори запевнили, що варто подаватися і тим, хто повністю або частково вирішив принаймні три (для учнів 10-11 класів) і принаймні дві (для учнів 9 класів) задачі.

Перші заняття розпочнуться наприкінці квітня. Програма розрахована на період до літа та осені 2022 року з можливим продовженням до весни 2023 року.

Контактною особою та координатором програми "Мрія Юлії" є Дмитро Матвієвський.

Для зв'язку є e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

 

Англійська, польська, німецька та інші: список безкоштовних платформ для вивчення мов

Середа, 23 березня 2022, 13:01

Понад 3 мільйони українців були змушені покинути країну через військову агресію Росії.  Більшість з них зараз знаходиться в пошуках роботи.

Міністерство молоді та спорту опублікувало перелік безкоштовних платформ для вивчення іноземних мов від команди Career Hub.

"Знання мови країни завжди підвищують шанси на успішне працевлаштування", – наголошують у міністерстві.

Українці можуть обрати найзручніший формат навчання: онлайн-курси, інтерактивні уроки, мультимедійні платформи чи додатки.

Фото: AllaSerebrina/Depositphotos

Онлайн-платформи для вивчення іноземних мов:

 

У Харкові пожежники врятували з вогню маленького кролика. ФОТО

Середа, 23 березня 2022, 12:59

У Харкові під час гасіння пожежі в обстріляному будинку рятувальники витягнули з вогню домашнього кролика Лакі.

Як розповіли в ДСНС, Лакі залишили напризволяще, і він міг загинути страшною смертю, якби не пожежники.

"Знайомтесь, це – харківський кролик Лакі. Ще кілька днів тому він був домашнім, але і у його життя увірвалася війна. В одну мить він виявився нікому не потрібним і ризикував загинути страшною смертю, якби не рятувальники", – розповідають у ДСНС.

Пожежа трапилася на верхньому поверсі триповерхівки у центрі Харкова, в яку російські окупанти влучили під час обстрілів.

Кролик Лакі. Фото: ДСНС

Пожежники із 9-ї Державної пожежно-рятувальної частини крізь дим помітили маленькі вушка, які стирчали із-за дивану.

Так вони знайшли маленького та наляканого домашнього кролика, який залишися в будинку сам.

Хатня тваринка тремтіла від холоду, була мокрою з обсмаленими вусами та хутром.

Пожежники винесли кролика палаючої оселі, а потім вуханя відігрівав водій пожежної машини у своєму бушлаті.

Пожежники дали кролику притулок. Фото: ДСНС

Господарів кролика Лакі знайти не вдалось, тому харківські вогнеборці прихистили його у пожежній частині, де у нього тепер є свій куток, турбота та їжа.

Місце для кролика в пожежній частині. Фото: ДСНС

"Пам'ятайте, що навіть у найтемніші часи  завжди є місце для людяності і гуманності. Це і вирізняє справжню людину від "освободітєля", – наголошують в ДСНС.

Нагадаємо, на Київщині у зоопарку "XII місяців", який страждає від дій російських окупантів, нещодавно народилось зебреня, якого назвали Маленьким Зе.

 

Маленький Зе: у зоопарку на Київщині народилося зебреня

Середа, 23 березня 2022, 12:53

У контактному зоопарку "XII місяців" на Київщині, де через війну страждають тварини, народилося зебреня.

Про радісну звістку повідомив директор закладу Михайло Пінчук.

"Крізь увесь цей дим пробиваються промінчики – і змушують усміхнутися. Тиждень тому народилося зебреня і, на диво, вижило", – зазначив керівник.

У мами-зебри є молоко, і вона вигодовує дитинча, додав директор зоопарку.

Фото Михайла Пінчука

"Я не встиг взяти участь у виборі імені або запропонувати назвати зебреня Вам, друзі. Наші герої у Парку представили його мені одразу під ім'ям Маленький Зе, – розказав власник контактного зоопарку на Київщині.

Нагадаємо, власник через критичну ситуацію у зоопарку благає створити гуманітарні коридори, щоб забезпечити вихованців кормом та завезти дизпаливо для обігріву.

 

Сирена точно НЕ навчальна: спростування 3 фейків про повітряну тривогу

П'ятниця, 18 березня 2022, 17:12

Під час війни у соцмережах поширюються фейки про "навчальну тривогу", коли лунає сирена, чи про те, що її не завжди встигають увімкнути.

Однак усі ці твердження – неправдиві, наголошує Центр протидії дезінформації.

У відомстві спростували поширені фейки щодо повітряної тривоги.

Фейк №1: Навчальні сирени іноді вмикають, щоб перевірити справність

Фото: svershinsky/Depositphotos

Правда: жодна з сирен, яку ви чуєте на території України, НЕ може бути навчальною.

"За умовами воєнного часу навчальні сирени заборонені – пам'ятайте це!" – наголошують у Центрі протидії дезінформації.

Нагадаємо, сигнал тривоги сповіщає про те, що на певний регіон летить ворожа авіація, що може скинути бомби чи ракети, або сама ракета.

Тому ховатися треба в будь-якому випадку.

Фейк №2: Існують об’єкти, які фіксує ППО, але через них не вмикають тривогу

Правда: після всіх виявлених об’єктів, навіть якщо вони невеликі, вмикається сирена.

 

Фейк №3: Люди не встигли сховатись через те, що черговий не ввімкнув повітряну тривогу

Правда: сирену вмикає черговий центру управління, який присутній на місці цілодобово.

"Ігнорувати повітряну тривогу – це гра в рулетку, в якій на кону – ваше життя!

Не випробовуйте долю і завжди реагуйте на сирену!" – наголошує Центр протидії дезінформації.

Детальніше про те, як працює повітряна тривога, що означає загроза ракетного удару, і чому не всі ракети вдається зафіксувати, можна дізнатися з матеріалу УП "Як працює повітряна тривога – пояснюють Повітряні сили ЗСУ".

 

На зв’язку з лікарем: у Helsi запрацювали безкоштовні онлайн-консультації

П'ятниця, 18 березня 2022, 17:11

Медичний сервіс Helsi запускає безкоштовні консультації з лікарями за допомогою відеозв’язку на час війни.

Про це повідомляють у Telegram-каналі Helsi.

Прийматимуть людей медики усіх спеціальностей, як в приватних клініках, так і в державних.

"Усі онлайн-прийоми безкоштовні, навіть якщо ви звертаєтеся до лікарів приватних медичних закладів", – наголошують у Helsi.

Кваліфікація усіх лікарів є підтвердженою у Міністерстві охорони здоров’я.

Для запису на консультацію не потрібно мати декларацію та направлення від сімейного лікаря.

Sonar/Depositphotos

Записатись також можна до будь-якого лікаря, незалежно від його місця перебування.

"До cервісу щодня доєднуються лікарі зі всієї України, навіть ті, які зараз перебувають закордоном", – зазначають у Helsi.

В усіх лікарів є свої індивідуальні графіки, які можна переглянути на їхніх сторінках у Helsi.

Як записатися до лікаря: переходите за посиланням та обираєте лікаря потрібної спеціальності, далі обираєте і натискаєте потрібний вам день та час.

Після отримання консультації результати зустрічі з лікарем можна буде переглянути в своєму кабінеті Helsi.

Нагадаємо, раніше Helsi разом з платформою donor.ua запустили ініціативу для донорів крові в Україні. Щоб подати заявку, потрібно заповнити спеціальну анкету в додатку сервісу.

 

Литва заборонила вивозити до Росії і Білорусі більше 60 євро готівкою

П'ятниця, 18 березня 2022, 17:07

У Литві обмежили суму готівки в євро, яку можна вивезти для особистих потреб до Білорусі та Росії.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Митної служби Литви, пише "Європейська правда".

Тепер під час поїздки до цих країн при собі можна мати готівкою лише до 60 євро на людину. "Кількість готівки в іншій валюті не обмежена", - йдеться в повідомленні.

Така сама сума передбачена і для працівників компаній, наприклад для водіїв.

Крім того, фізичним та юридичним особам заборонили продавати, передавати чи експортувати євро до Росії та Білорусі.

Ці правила не стосуються співробітників дипломатичних представництв та міжнародних організацій у Білорусі чи Росії, які користуються імунітетами відповідно до міжнародного права.

"Якщо митні органи виявлять, що задекларована сума банкнот євро перевищує суму, дозволену для вивезення, декларацію про готівку не видадуть, а особа з банкнотами євро повернеться до Литви", - попереджає митна служба.

За порушення запроваджених правил можуть притягнути до адміністративної відповідальності.

Раніше світові платіжні системи Visa та Mastercard оголосили про повне припинення співпраці з усіма російськими банками.

Корпорація з надання фінансових послуг American Express призупинила всі операції в Росії та Білорусі через вторгнення в Україну.

Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Джо Байден підписав указ, яким заборонив постачання доларових банкнот до Російської Федерації.

Європейська правда

 

Куди йти і чим запастися: 10 порад від ДСНС, як підготуватися до надзвичайної ситуації

Середа, 23 лютого 2022, 10:21

У сучасних українських реаліях важко спрогнозувати події завтрашнього дня, але підготуватися до них, захистивши себе і родину – можна.

Державна служба з надзвичайних ситуацій надала поради щодо домашньої експрес-підготовки до надзвичайних ситуацій.

"Наші рятувальники навчаються та тренуються нон-стоп, аби долати надзвичайні події, тож ми пропонуємо і вам пройти своєрідну тактичну експрес-підготовку з цивільного захисту", – кажуть в ДСНС.

Порада №1. Укриття

Передусім, дізнайтеся про всі найближчі укриття, що знаходяться біля вашого дому, та, за можливості, перевірте їх стан.

Ознайомитися з інтерактивними картами про розташування захисних споруд для укриття населення можна на офіційних сайтах усіх облдержадміністрацій.

Порада №2. Аварійний вихід

ДСНС радить заздалегідь перевірити наявність аварійного виходу з укриттів.

Порада №3. Запасіться їжею

Завчасно зробіть запаси питної та технічної води з розрахунком на кількість членів сім'ї та їхні потреби. Також варто запастися необхідною вам кількістю продуктів тривалого зберігання. Раніше ми детально писали про те, яку їжу варто брати з собою, якщо у вас обмежене місце та/або не маєте можливості її приготувати.

Порада №4. Медикаменти

Перевірте в аптечці наявність ліків, необхідних для надання медичної допомоги. Також варто подумати про особливості стану здоров'я кожного з членів родини та зібрати медикаменти, які можуть знадобитися протягом тривалого часу.

Ми склали список ліків, що входять до "рятувального набору" та описали, якому формату препаратів краще надавати перевагу.

Порада №5. На випадок пожежі

Підготуйте такі засоби пожежогасіння, як-от переносні чи аерозольні генераторні вогнегасники. Також, за можливості, можна придбати внутрішній пожежний кран.

Порада №6. На випадок відключення світла

Крім того, подбайте про альтернативні засоби освітлення приміщення на випадок відключення електроенергії. Запасіться ліхтариками, свічками тощо.

Порада №7. На випадок відсутності газу

Оскільки під час надзвичайної ситуації у вас може бути відсутній газ та електропостачання, варто підготувати альтернативні засоби для приготування їжі.

Наприклад, можна заздалегідь придбати газову туристичний пальник або переносну систему для приготування їжі. Ми також детально описували, який посуд може знадобитися і що таке аварійний раціон.

Порада №8. Зберіть документи

Варто заздалегідь зібрати всі найнеобхідніші речі та документи в одному місці на випадок термінової евакуації або переходу до сховищ.

"Українська правда. Життя" вже пояснювала, як збирати "валізку безпеки" з дітьми та як евакуюватися зі шкіл у випадку повномасштабної війни.

Порада №9. Перевірте справність авто

Якщо у вас є машина, вона може стати у нагоді під час надзвичайної ситуації, тому варто заздалегідь подбати про її справний стан. Також зробіть запас пального для вчасної евакуації з небезпечного району.

Порада №10. На випадок холоднечі

На випадок відключення централізованого опалення під час надзвичайної ситуації подбайте про альтернативний обігрів вашої оселі. Наприклад, електронагрівач повітря, кондиціонер (якщо він є) у відповідному режимі або ж тепловий насос. Останній також працює від електричної енергії.

Однак краще одразу запастися таким приладдям, яке не потребує ні газу, ні електрики.

Йдеться про тепловентилятор, адже повітря від нього нагрівається за допомогою одного лише вентилятора. Принцип роботи приладу ґрунтується на безперервній примусовій циркуляції повітря, яке, розігріваючись, виходить із отворів, розташованих на лицьовій панелі.

Нагадаємо, ми повідомляли, як підготувати дітей до надзвичайних ситуацій, зокрема до війни.

 

Евакуаційний рюкзак школяра та вчителя: що треба зібрати на випадок війни

Середа, 23 лютого 2022, 10:19

Інформаційний простір рясніє не тільки новинами, але й рекомендаціями про те, як зібрати тривожну валізку. А що, як небезпека застане вашу дитину у школі?

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов опублікував перелік необхідних речей, що мають бути в евакуаційному рюкзаку для дитини, класу та закладу освіти.

"В українському законодавстві поки що немає зобов’язання закладу освіти забезпечувати приміщення класів евакуаційними рюкзаками, хоча життя показує, що такі рішення дуже необхідні", – зазначив він.

Працівники системи освіти подбають про те, щоб евакуювати дітей до безпечного місця – найближчого бомбосховища, підвалу чи іншого укриття.

Фото: AllaSerebrina/Depositphotos

Скільки там доведеться пробути – неможливо передбачити. Тому кожен учасник навчального процесу має подбати про мінімальний набір для забезпечення життєвих потреб.

Сергій Горбачов додав, що набір для учнів не є дороговартісним, але може стати критично важливим у надзвичайній ситуації. Евакуаційний рюкзак має бути підготованим завчасно, перебувати на видному місці та бути легким.

Кожному учню рекомендовано мати при собі:

 • пляшку води;
 • батончики;
 • записку від батьків, у якій вказано прізвище, ім’я, по батькові дитини, дата народження, адреса проживання, контакти батьків;
 • сімейне фото (за бажанням);
 • рекомендовано мати комплект змінної білизни та одягу.

Рюкзак для одного класу чи групи:

 • рюкзак яскравого кольору (червоний, помаранчевий), щоб діти мали орієнтир дорослого;
 • декілька чистих  аркушів паперу;
 • ручка, олівець ;
 • блокнот із твердою палітуркою;
 • ліхтарик та додаткові батарейки до нього/них;
 • класна аптечка;
 • маленьке радіо на батарейках + батарейки;
 • свисток;
 • вода, стаканчики;
 • термоковдри  (щоб вберегтися від холоду);
 • декілька упаковок великих сміттєвих пакетів;
 • 2-3 маркери;
 • декілька вінілових перчаток;
 • мотузка;
 • маски для всіх дітей;
 • скотч та ножиці;
 • відро (бажано складне, замість туалету);
 • туалетний папір або рулон паперових рушників;
 • вологі серветки;
 • розкладна клейонка (щоб зберегти приватність під час відвідування саморобного туалету);
 • мультитул (багатофункціональний інструмент, що поєднує  декілька портативних інструментів);
 • енергетичні батончики для всіх  дітей класу/групи.

Вміст рюкзаку адміністрації начального закладу:

 • довідник з управління в надзвичайній ситуації у закладі освіти;
 • карта закладу освіти, план поверхів;
 • план евакуації та план зв'язку (за наявності);
 • список працівників закладу освіти з контактами;
 • список дітей та розклад занять;
 • список контактів батьків дітей (за можливості);
 • важливі номери телефонів;
 • ручки та  блокноти, маркери;
 • ключі;
 • мегафон (за наявності);
 • скотч, ножиці;
 • ліхтарик, запасні батарейки до ліхтарика;
 • свисток;
 • аварійне радіо  на батарейках та  батарейки до нього;
 • аптечка першої допомоги.

Вчителі з батьками мають домовитись про правила на випадок невизначеної ситуації. Ці дії спрямовані на безпеку:

 • не відпускати дітей самих додому;
 • віддавати дітей лише батькам (законним представникам);
 • або – на прохання батьків вказаній людині, яка пред'явила свої документи, що посвідчують особу.

Освітній омбудсмен додав, що евакуаційний рюкзак також може знадобитися під час екскурсій або активного відпочинку класу

 

Вчорашня магічна дзеркальна дата спричинила весільний бум на Тернопільщині

Середа, 23 лютого 2022, 09:35

Вчорашня магічна дзеркальна дата спричинила весільний бум на Тернопільщині

Вчорашня магічна дзеркальна дата спричинила весільний бум на Тернопільщині

Магічна дзеркальна дата 22.02.2022 спричинила учора справжній фурор в області. В цей день на Тернопільщині вирішили одружитися аж 46 пар. Це – втричі більше, ніж 14 лютого – у День закоханих.

Про це повідомила Суспільному начальниця Південно-Західного управління міністерства юстиції Людмила Гетьман.

Одна з пар, яка взяла шлюб за добу, Володимир та Юлія Михайлишини. Подружжя розповіло, чому побралися саме цього дня.

"В рядку дня, місяця і року є шість цифр двійок та два нулі. І вони розміщені симетрично, тобто, дзеркально. Ми вибрали цей день, він є для нас щасливим, і віримо, що й наше життя буде щасливим. Окрім дзеркальної дати, також керувалися нашими почуттями і бажанням створити гарну сім’ю – у любові й повазі один до одного".


Привітати подружжя прийшла їхня донечка, дванадцятирічна Діана Фарисей.

"Я вважаю, що, якщо двійка – це парне число, то і моя сім'я буде щасливою парою".

В які дати одружується найбільша кількість тернопільських пар, розповіла заступниця начальника відділу з надання послуг державної реєстрації шлюбу Вікторія Ханас.

"Є пари, які обирають релігійні дати для одруження, є ті, які хочуть одружитися в день свят, які Україна визнала державними, також велика кількість молодят цю урочисту подію планують на День закоханих, а є молоді люди, які орієнтуються на магію чисел, як сьогодні".

Немає жодних наукових доказів того, що числа впливають на щасливе сімейне життя, розповіла психологиня Тетяна Білінська.

"У психології головне, щоби віра допомагала. Якщо людина чітко собі постановила, що якась дата є для неї пусковим механізмом, точкою, від якої вона відштовхується, це дуже круто. Але самої дати дуже мало, треба щось робити".

 

Тернополянам, які хочуть відправити дитину в конкретну школу, варто поспішити, інакше – жеребкування

Середа, 23 лютого 2022, 09:34


Тернополянам, які хочуть відправити дитину в конкретну школу, варто поспішити, інакше – жеребкування

1 березня 2022 року у Тернопільській міській територіальній громаді розпочинається обов’язкова електронна реєстрація для зарахування у перший клас.

Щоб подати заяву на вступ дитини до школи, необхідно зареєструватись на сайті school.isuo.org, обрати заклад загальної середньої освіти, створити заявку та підтвердити її документами у закладі.

Після подання заява оброблюється працівником школи. Якщо в заяві були відсутні помилки чи порушення, вона додається до переліку прийнятих заяв.

Якщо спроможність закладу дозволяє, за прийнятими заявами до закладу будуть зараховані всі діти. В іншому випадку до закладу гарантовано потрапляють діти з правом першочергового зарахування. Серед інших дітей право на зарахування визначається жеребкуванням.

Про результати зарахування батьки будуть повідомлені електронною поштою.

Право на першочергове зарахування мають діти:

місце проживання яких закріплене за територією обслуговування; які є братами та/або сестрами учнів цього закладу; працівників цього закладу освіти; які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (для початкових шкіл №№2, 3, 4, 5).

До 1 червня у заклади освіти зараховуються діти, що мають право на першочергове зарахування.

До 15 червня на вільні місця зараховуються інші діти, які проживають на території Тернопільської міської територіальної громади, відповідно до порядку електронної черги та за результатами жеребкування.

Після 15 червня заяви на зарахування у перший клас закладу освіти приймаються виключно на вільні місця.

 

"Увага фейк!": у Тернополі поширюють неправдиву інформацію про перевірку систем оповіщення

Середа, 23 лютого 2022, 09:33


"Увага фейк!": у Тернополі поширюють неправдиву інформацію про перевірку систем оповіщення

У мережі інтернет поширюють фейкову інформацію про тестову перевірку систем оповіщення у всіх Західних регіонах України.

У редакцію 0352.ua тернополяни надсилають фото із чатів, у яких масово розсилають повідомлення про те, що завтра на території усіх областей Західної України лунатимуть сирени.Кореспонденти сайту 0352.ua звернулись за коментарем до міського голови Сергій Надала. Сергій Віталійович запевнив, що ця інформація фейк, а у Тернополі і так кожної середи проводять тестування систем оповіщення.

"У Тернополі планово щосереди проводять комплексну перевірку системи централізованого оповіщення цивільного захисту міста. Ми такі роботи проводимо планово і, зазвичай, попереджаємо про це тернополян на офіційних ресурсах", - зазначає Сергій Надал.

Редакція 0352.ua закликає не поширювати фейкові дописи, перевіряти інформацію на офіційних джерелах та зберігати спокій.

 

Каски, бронижелети та транспорт: добровольці Тернопільщини просять допомоги

Середа, 23 лютого 2022, 09:31


Добровольці просять волонтерів та усіх небайдужих допомогти тим, хто готовий захищати країну.

Як ми повідомляли добровольчий український корпус "Правий сектор" оголосив мобілізацію.

"У Домі ветерана дятиме центр, куди люди зможуть приходити й долучитися матеріально чи фінансово, аби підтримати нас та всіх бійців", – повідомив командир 6 резервної сотні ДУК ПС Сергій Коновал.

"Зараз ми потребуємо касок, бронежилетів, наплічників, спальники, каримати, пальне й автомобілі, якими виїжджатимуть на території проведення бойових дій. Просимо волонтерів та всіх небайдужих зголошуватись для допомоги. Я запрошую стати надійним тилом для тих, хто готовий вже зараз захищати Україну, бо разом ми сильні", – розповідає Ірина Драгущак. Дівчина займається відділом забезпечення.

 

На Чортківщині незаконно зрізали 16 дубів: вантажівку з деревиною зупинила поліція

Середа, 23 лютого 2022, 09:31

Фото ілюстративнеФото ілюстративне
Двом жителям Чортківського району інкримінують незаконну порубку дерев.

Вантажівку, якою перевозили 16 п’ятиметрових колод дуба, зупинили у селі Трибухівці.

Як повідомили у відділі комунікації поліції, ані водій, ані пасажир не показали документи на вантаж.

Чоловіки запевняли, що придбали деревину, проте правоохоронці підозрюють, що дуби зрізали незаконно.

На місце події виїхала слідчо-оперативна група.

Відомості за даним фактом внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 246 (незаконна порубка дерев) Кримінального кодексу.

Триває досудове розслідування.

 

Президент України видав наказ про призов резервістів на військову службу

Середа, 23 лютого 2022, 09:30

Президент України видав наказ про призов резервістів на військову службу
Президент України видав наказ про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Згідно наказу, призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років.

Це будуть як офіцери так і рядовий, сержантський склад.

Призов розпочнеться від сьогодні. Максимальний термін служби 1 рік.

Резервісти оперативного резерву проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві.

Для прикладу: під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово облікову спеціальність.

За призваними резервістами, згідно Закону України зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітня плата.

Відповідно до Наказу Президента України, резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або ТЦК та СП, за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій ТЦК.

Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених Законом не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджуючі документи. За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.

Довідково :

- Резервісти оперативного резерву — це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, та набули певної військової облікової спеціальності.

- Відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку дозволяє протягом доби призвати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має Президент України — Верховний Головнокомандувач ЗСУ.

 

"Сюди швидка доїде?", – у селі на Кременеччині люди відрізані від світу через жахливі дороги

Середа, 23 лютого 2022, 09:27

"Сюди швидка доїде?", – у селі на Кременеччині люди відрізані від світу через жахливі дороги
Жителі села Іванківці Кременецького району скаржаться на погані дороги.

Найгірша ситуація на вулиці Садовій, кажуть місцеві. Люди переймаються, що через суцільну багнюку до них не зможе добратися навіть швидка.

"Мало того, що тут немає освітлення, ви дорогу бачили? В найгіршому випадку скажіть, сюди швидка доїде? Елементарно: як дитину в садок завести?", – розповіла у Фейсбук-спільноті Типовий Кременець одна з читачок.

Жителі села додають, що на інших вулицях ситуація не краща.

"На Ольги Платонової таке саме болото. В школу чи на роботу добратися неможливо, машини застрягають, що треба витягувати", – коментує Світлана Сотнічук.

 

На чемпіонаті України з біатлону-2022 серед юнаків і дівчат тернопільські біатлоністи вибороли «золото», «срібло» і «бронзу»

Вівторок, 22 лютого 2022, 11:13

На чемпіонаті України з біатлону-2022 серед юнаків і дівчат тернопільські біатлоністи вибороли «золото», «срібло» і «бронзу»

Завершився чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат-2022, який відбувся на спортивній базі «Тисовець», що у місті Сколе на Львівщині. Тривали змагання  з 11 до 17 лютого. До складу команди Тернопільської області увійшло 12 спортсменів, які представляли ТО ШВСМ (два спoртсмени) та ТО ДЮСШ з біатлону (десять спортсменів), - інформує «Біатлон Тернопільського краю».

До медальної скарбнички біатлоністи нашої області поклали три нагороди – золото, срібло та бронзу. Дві з них – «золота» і «срібна» – в індивідуальних видах програми на рахунку Тетяни Тарасюк. Так, спортсменка стала чемпіонкою Українки в індивідуальній гонці на 10 км з чотирма вогневими рубежами та віце-чемпіонкою у спринтерській гонці на 6 км з двома вогневими рубежами. А ще одну медаль – бронзового гатунку – Тетяна Тарасюк виборола разом зі своїми колегами по команді Катериною Ільницькою, Назарієм Парадовським та Михайлом Павлюком в комбінованій естафеті 4х6 км.

 

Отож, як розповідає про перебіг цієї гонки «Біатлон Тернопільського краю», у складі команди були представники двох комунальних установ: дівчата представляли – ШВСМ, а юнаки – ДЮСШ з біатлону. Стартовий доробок у Тетяни Тарасюк вийшов цілком упевненим. Два ідеальних вогневих рубежі і естафету передала першою. На другому етапі Катерина Ільницька на вогневих рубежах проявила себе бездоганно, правда із швидкістю не склалось, отож передала естафету третьою. Випередили її представники Сумської та Чернігівської областей. Назарій Парадовський та Михайло Павлюк на вогневих рубежах тримались досить впевнено, використавши лише по одному додатковому патрону на стрільбі лежачи та стоячи. Команда зберегла третю позицію, випередивши майже на 2 хвилини команду, яка стала четвертою.

В командному заліку наші біатлоністи посіли четверте місце.

 

У Тернополі відбувся турнір з мініфутболу до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

Вівторок, 22 лютого 2022, 11:11

У Тернополі відбувся турнір з мініфутболу до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

Тернополі на базі спортивного комплексу «Політехнік» 19-20 лютого у проходив 15-й ювілейний турнір з мініфутболу «Кубок пам’яті Героїв Небесної Сотні та усіх загиблих за волю та незалежність України». Участь у змаганнях взяли 16 команд, серед яких – волонтери, військовослужбовці, поліцейські та команди районів Тернопільщини. Отож за результатами дводенних змагань переможцем турніру стала команда Тернопільської міської ради; срібло виборола команда «Великий Ходачків»; бронзовий призер – команда «Сокіл».

Також за активну участь у змаганнях грамотами нагороджено команди: «Схід і захід – єдині назавжди», «Кристал», «Максимівка», «Донбас».

За підсумками змагань журі визначило гравців у номінаціях: «Кращий захисник» – Олександр Клюс; «Кращий нападник» – Олександр Мацюк; «Кращий воротар» – Василь Шептицький; «Кращий гравець» – Симчук Станіслав.

За інформацією прес-служби Тернопільської міської ради

 

Стовпчики термометрів підуть вгору: в Україну крокує чергове потепління

Вівторок, 22 лютого 2022, 10:47

Стовпчики термометрів підуть вгору: в Україну крокує чергове потепління
У середу та четвер в Україні очікується невелике похолодання.

Проте вихідними, 26-27 лютого, стовпчики термометрів знову підуть догори. Про це повідомила у Facebook синоптик Наталка Діденко.

Сьогодні, за її прогнозами, впродовж дня передбачається +5+11 градусів, на Півдні +10+14, у Криму – до 16 градусів тепла.

За даними українського гідрометцентру, найближчі декілька днів внаслідок проходження атмосферних фронтів опади пройдуть практично по всій країні. Температура повітря значно перевищуватиме кліматичну норму для цього періоду, проте з середини тижня трішки знизиться. Під кінець робочого тижня у полі підвищеного тиску опади припиняться.

Читайте також: Погода у Тернополі та області: прогноз на сьогодні, 22 лютого

 

Шанс на нове життя: прооперували 16-річну дівчинку з Чорткова зі складним викривленням хребта

Вівторок, 22 лютого 2022, 10:46

Шанс на нове життя: прооперували 16-річну дівчинку з Чорткова зі складним викривленням хребта
Завдяки небайдужим людям 16-річна чортків’янка, що жила зі складним викривленням хребта, отримала шанс на нове життя.

У Вікторії Куник діагностували селективний грудний спонцилоцез  – викривлення хребта 4 ступеня. Допомогти дівчинці могло лише дороговартісне хірургічне втручання.

Як розповіли у Чортківській міськраді, необхідні кошти зібрав волонтерський рух "Добро іде далі". Вікторія Куник прооперували, попереду – реабілітація.

"Завдяки їх старанням та матеріальній допомозі небайдужих людей вдалося зібрати 229 535 грн. На оперативне втручання та медикаменти витратили 223 235 грн. Решту суми використають на реабілітацію Вікторії. Щиро дякуємо кожному та кожній, хто долучився до доброї справи", – повідомили на сторінці міської ради Чорткова у Facebook.

 

Детінізація гемблінг-індустрії в Україні: чи допоможуть банки вивести процес легалізації на новий рівень?

Понеділок, 21 лютого 2022, 12:06

Детінізація гемблінг-індустрії в Україні: чи допоможуть банки вивести процес легалізації на новий рівень?
Процес легалізації азартної сфери, який стартував влітку 2020 року, триває.

Поки що казино не надто охоче виходять з “тіні” через важкі податкові навантаження та високу вартість ліцензій. Гальмує процес і відсутність державної системи моніторингу. Проте, експерти переконані, що позитивні зміни вже почали відбуватися і в майбутньому їх ставатиме все більше.

Чого вдалося досягти після легалізації грального бізнесу?

У серпні 2020 року президент України підписав закон про легалізацію грального бізнесу. З тих пір пройшло більше півтора роки і українські казино сильно змінились. Держава на чолі з Комісією з регулювання азартних ігор та лотрей (КРАІЛ) досить активно взялась за побудову цивілізованого ринку азартних розваг.

По-перше, створено виконавчий орган державної галузі у цій сфері – КРАІЛ. Головними завданнями даної структури є:

 • видання державних дозволів на здійснення азартної діяльності онлайн та офлайн;
 • видання ліцензій організаторам лотерей;
 • державний контроль за роботою ринку азартних ігор та лотерейної галузі.

В лютому 2021 року КРАІЛ видала першу ліцензію. Загалом, з моменту легалізації ігрової сфери державні дозволи отримали 90 операторів.

Крім цього, комісія тісно співпрацює з правоохоронцями у сфері кібербезпеки та кіберзахисту. У результаті такої співпраці за минулий рік вдалося виявити та закрити близько 1000 нелегальних інтернет-казино та 100 нелегальних наземних гральних закладів.

По-друге, з ініціативи КРАІЛ в державі створено “Реєстр лудоманів”, куди увійшли гравці, які мають ігрову залежність. На даний момент реєстр налічує близько 100 осіб. Потрапити у список можна добровільно (визнавши свою проблему та написавши відповідну заяву) чи на основі заяви від членів сім’ї або законних представників ігромана.

Також створено спеціальну організацію “Ukrainian Gambling Council”, спеціалісти якої допомагають гравцям позбутися ігрової залежності.

Що стосується фінансових показників, то по факту вони значно менші, ніж прогнозувалось раніше. За 2021 рік держава отримала лише 18% від запланованого доходу від грального бізнесу.

Покращити ситуацію повинна Державна система онлайн-моніторингу, яку почнуть впроваджувати цьогоріч.

Чи забуксує реформа без активізації фінустанов?

Першим українським банком, який отримав дозвіл на здійснення діяльності з надання послуг у гемблінг індустрії став Ibox Bank. На думку експертів цей крок дозволить вивести процес легалізації ігрової галузі в Україні на новий рівень. Прихід вітчизняних фінустанов у гемблінг-індустрію допоможе запустити повноцінний процес легалізації азартних розваг. Завдяки цьому доходи від ліцензування азартних клубів будуть залишатися в фінансовому полі України. А приклад Ibox Bank стимулюватиме інші українські банки звертатися до КРАІЛ за відповідними дозволами.

За оцінками експертів, прихід банків у гемблінг-індустрію сприятиме його подальшій легалізації, а також:

 • гарантуватиме стабільний розвиток галузі не лише у короткостроковій перспективі, але й у довгостроковій;
 • сприятиме збільшенню доходів держави;
 • захищатиме гравців.

Крім цього, грошові транзакції стануть прозорими та безпечними А це, в свою чергу, є гарантією чесності та надійності українських казино.

 

Пам'ятний знак, який "вкрали" з алеї у центрі Тернополя, знайшовся

Понеділок, 21 лютого 2022, 12:03

Пам'ятний знак, який "вкрали" з алеї у центрі Тернополя, знайшовся

Одна бронзова квітка зникла з тернопільської "Алеї зірок" декілька днів тому.

Як розповідали "Тернополяни", не стало пам'ятного знаку, присвяченого письменниці Лесі Коковській-Романчук. Містяни припустили, що зірку вкрали.

Проте, як пояснили у міській раді, квітку забрали комунальники.

Довкола неї просіла бруківка і через це бронзову табличку, присвячену видатній тернополянці, могли б вкрасти. Згодом зірку повернуть на місце.

"Чудова новина! Моя зірка знайшлася. Ніхто її не крав. Просто лежала вона собі 9 років, лежала - і набридло.

Помаленьку почала підійматися над бруківкою. Та хіба можна приховати ці дії від пильних комунальних служб? Намір утечі був вчасно діагностований!", – розповіла поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, що "Алею Зірок" заклали в Тернополі у 2011 році. Відтоді на ній щороку з'являються нові бронзові квітки, серед яких зірки Героям Чорнобиля, засновнику муніципального Галицького оркестру Василю Феленчаку, науковцю і поету Олегу Герману та главі Української греко-католицької церкви Святославу Шевчуку.

274349142 5024571194268918 4670485485616734746 n

 

У селі на Тернопільщині мати побила сина: у дитини черепно-мозкова травма

Понеділок, 21 лютого 2022, 12:02

У селі на Тернопільщині мати побила сина: у дитини черепно-мозкова травма

У селі на Тернопільщині мати побила сина: у дитини черепно-мозкова травма
Випадок трапився в одному з сіл Тернопільського району.

Медики «швидкої» надавали допомогу 14-річному хлопцю.

Дитина отримала травми після конфлікту з матір’ю близько 23 години 20 лютого.

Жінка спричинила сину закриту черепно-мозкову травму та забійну рану волосяної частини голови, зазначили у Центрі ЕМД Тернопільщини.

Потерпілого юнака медики госпіталізували до обласної дитячої лікарні з підозрою на струс головного мозку.

 

Ліки від COVID-19 "Паксловід" допустили до екстреного використання – Ляшко

П'ятниця, 18 лютого 2022, 09:09

В Україні до екстреного медичного застосування допустили ще один препарат для лікування COVID-19 – "Паксловід" (PAXLOVID) від компанії Pfizer.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу 17 лютого.

"Препарат "Паксловід" призначений для використання в першу чергу для пацієнтів із груп ризику, з метою уникнути погіршення стану та переходу захворювання із легкого ступеню тяжкості до середнього та важкого", – сказав він.

Міністерство охорони здоров’я вже підписало договір із компанією-виробником Pfizer про постачання 300 тисяч курсів "Паксловіду".

У МОЗ почали узгоджувати графік поставки цих ліків в Україну.

 

Фото: golib.tolibov.gmail.com/Depositphotos

Також в Україну вже прибуло 60 тисяч курсів препарату "Молнупіравір" із запланованих 300 тисяч.

Наразі його можна отримати тільки у лікарнях.

"Ці ліки допоможуть нам у боротьбі з COVID-19 та збережуть життя пацієнтам із груп ризику", – зазначив Ляшко.

Нагадаємо, "Паксловід" – це противірусний препарат для лікування людей із високим ризиком тяжкого захворювання після появи симптомів COVID-19.

Клінічні дослідження показали, що "Паксловід" на 89% ефективний проти госпіталізації та смерті від COVID-19, тому у США та ЄС його вже схвалили до екстреного використання.

Водночас найефективнішим профілактичним засобом для зниження ризику важкого перебігу COVID-19 є вакцинація, наголошує міністр.

Важливо! Цей матеріал ґрунтується на останніх та актуальних наукових дослідженнях, носить виключно інформаційно-довідковий характер і не може бути основою для встановлення медичного діагнозу. Щоб встановити діагноз, обов'язково зверніться до лікаря!

 

Як дистанційно отримати сертифікат про одужання від COVID-19? Пояснює Helsi

П'ятниця, 18 лютого 2022, 09:09

Сертифікат про одужання можуть отримати всі, хто нещодавно мав підтверджений випадок COVID-19.

Щоб документ з’явився у "Дії", лікар обов’язково має внести діагноз і електронну систему, однак для цього пацієнту не обов’язково йти до лікаря.

У медичній системі Helsi пояснили, як отримати сертифікат про одужання від COVID-19 без візиту до лікаря.

Наприклад, запланувати відеоприйом через додаток Helsi, у телефонному режимі чи в будь-якому месенджері.

 

Фото: сайт Дії
 • Лікар заповнить прийом про хворобу та додасть до вашого діагнозу результати аналізів на COVID-19.
 • На 15-й день від моменту, коли лікар вніс в систему діагноз COVID-19, у вас сформується сертифікат про одужання у застосунку Дія з QR-кодом.
 • Цей сертифікат буде дійсний 105 діб.

Нагадаємо, з 9 лютого в Україні також можна відкрити е-лікарняний без візиту до лікаря.

Основні умови – наявність симптомів грипу, COVID-19 чи інших гострих респіраторних інфекцій.

Також раніше Мінцифра вдосконалила послуги з отримання сертифікатів про бустерне щеплення та про одужання від COVID-19 у "Дії".

 

"Діти так злякалися, що досі не сплять": у Шумську з тривогою обговорюють звуки вибухів

П'ятниця, 18 лютого 2022, 09:04


"Діти так злякалися, що досі не сплять": у Шумську з тривогою обговорюють звуки вибухів

Незрозумілий звук, схожий на вибух, прогремів учора ввечері у Шумську. Про це повідомляють у групі Типовий Шумськ.

Жителі міста припускають, що це могли бути навчання військових, водночас інші стверджують, що вибухнуло щось неподалік центру міста.

"Це було біля нової школи, мої діти так злякалися, що ще досі не сплять", – написала Наталя Ястремська.

В коментарях багато людей пишуть, що теж чули дивний звук. Однак його походження збагнути так і не змогли.

Дехто навіть вдався до жартів.

"Путін бахнув. Путін наступає, але тут йому ж...па", – написав Міша Бігняк.

 

У неділю – магічна дата для доленосних змін: чого чекати

П'ятниця, 18 лютого 2022, 09:00


У неділю – магічна дата для доленосних змін: чого чекати

Післязавтра настає магічна дата – 20.02.2022. Астрологиня Марина Скаді стверджує, що такий набір цифр у даті несе особливу енергетику, що сприятиме духовним перетворенням, а також зародженню міцних стосунків.

Вона додає, що все задумане 02.02.2022 тепер починає втілюватись у реальність. ТСН зазанчає, що у лютому три важливі дати (02.02.2022, 20.02.2022, 22.02. 2022), які можуть вплинути на життя людини, принести доленосні зміни.

Основа, фундамент 2022 - це три двійки, які в сумі дають число шість. Ключове значення цифри 6 - "суспільство". Шість може врівноважити протиріччя активних та пасивних складybrsd. Три двійки у складі шістки посилюють позитивний потенціал року, а дата - 20.02 - робить день гармонійним, сприятливим для взаємин, створення структури, партнерства, договорів. Шістка об'єднує два трикутники, які уособлюють чоловічий та жіночий початок.

20.02.2022 - сприятливий час для шлюбу та офіційних союзів. Цього дня Місяць у Терезах, Венера і Марс у поєднанні, що сприяє довгим, міцним взаєминам. Це 20-й місячний день, дуже серйозний та цікавий: час духовного перетворення, подолання сумнівів, пізнання законів Всесвіту.

На стадії 20 вперше на ЯНську, першу позицію двозначного числа виходить пасивна, ІНЬська двійка. Як невіддільне і пов'язане зі змінами в першому числі, зміна в другому числі так само відбувається через оновлення - тепер на цій позиції нуль 0 - як ідеальна гармонія.

Сума всіх чисел дати 20.02.2022 - десять (10), що символізує завершення етапу розвитку системи у низці простих стадій - однозначних чисел. Наповненість та цілісність своєю масою, обсягом та значимістю, перевернула перебіг розвитку подій. А вже цей процес призводить до необхідності після завершення певного етапу рухатися далі, починаючи багато в чому спочатку - після одиниці знову нуль. У цій даті є все: імпульс (1) + інтуїція (2) + взаємодія (3) + матеріал (4) = 10.

Стадія 20 - це перехід через кордон, деяке випробування, потребує максимального розвитку, дозрівання у системі - і зовнішньому (10) і внутрішньому (10) плані. 10 + 10 = 20. Пройшовши таке випробування, система у своєму розвитку отримує певний допуск до майбутнього завершення, закруглення та закінчення певного циклу. Але після цього обов'язково почнеться новий етап, якісніший і гармонійніший.

Це початок ще зовсім ясно представляється у майбутньому. Але дата 20.02.2022 - доленосна, яка змінює повністю весь спектр складових етапів, частин будь-якої системи.

 

Вихованці СДЮСШ «Екстрім» взяли участь у чемпіонаті міста Тернополя з фрістайлу (могул)

П'ятниця, 18 лютого 2022, 08:59

Вихованці СДЮСШ «Екстрім» взяли участь у чемпіонаті міста Тернополя з фрістайлу (могул)

Нещодавно у Тернополі, на гірськолижній трасі в «Савич-парк», відбувся чемпіонат міста з фристайлу (могул). Участь у змаганнях взяли 87 вихованців Спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву «Екстрім». Спортсмени змагалися у різних вікових категоріях. Наймолодшому учаснику було лише шість років, а найстаршому – вісімнадцять.

За результатами чемпіонату серед дівчат перемогу здобули:

I місце - Оксана Журак, Аліна Греса, Катерина Нітефор, Дар’я Подолянчук, Валерія Прокоп’юк, Марія Хома;

II місце – Олена Мигаль, Катерина Гуля, Віолетта Буштинська, Вікторія Хома, Дарія Баб’як, Наталія Греса;

III місце – Вероніка Ольхова, Каріна Рудик, Софія Бондарук, Тереза Ткачук, Дарія Дідик, Ріана Косович.

Переможцями серед юнаків стали:

І місце – Павло Ковбасюк, Матвій Олендер, Артур Соловій, Платон Кушик, Тихимир Любінський;

ІІ місце – Дмитро Перець, Володимир Тарасюк, Данислав Любінський, Данило Зимний, Жан Камінський;

ІІІ місце – Артур Новаківський, Ігор Денисюк, Юрій Мельник, Владислав Пласконіс, Ілля Самарський.

Переможці змагань отримали свої заслужені медалі, а призери нагороджені також грамотами управління

 

У лісі на Чортківщині місцеві мешканці знайшли реактивний снаряд

П'ятниця, 18 лютого 2022, 08:57

Фото з архіву ДСНСФото з архіву ДСНС
Друга світова війна знову "нагадала" про себе.

Як повідомили в обласному управлінні ДСНС, два застарілих боєприпаси виявили на Чортківщині.

17 лютого о 13:30 у полі в Бучачі знайшли артилерійський снаряд. Цього ж дня о 14:10 мешканці села Оришківці натрапили у лісі на реактивну міну.

У службі порятунку нагадують, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені сапери.

"Правильно і безпечно знешкодити їх здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків", – наголошують в ДСНС.

Якщо ви знайшли предмет, який зовні нагадує боєприпас, або є підозрілим – не торкайтеся його. Про знахідку негайно повідомляйте рятувальників, зателефонувавши на "101".

Читайте також: У замку в Скалаті знайшли мінометну міну

 

У Козові вітер зірвав дах будинку (фото)

П'ятниця, 18 лютого 2022, 08:56

У Козові вітер зірвав дах будинку (фото)
17 лютого негода наробила шкоди у Козові.

Як розповіли місцеві мешканці у "Фейсбуці", сильний вітер зірвав частину даху з будинку на вулиці Грушевського, в кому знаходиться ресторан "Червона рута".

За попередньою інформацією, ніхто не постраждав.

Нагадаємо, що вчора через пориви вітру до 20-ти метрів на секунду в області оголосили жовтий рівень небезпеки. Сьогодні, згідно з прогнозами гідрометцентру, вітер знову посилиться.

Рятувальники під час такої погоди рекомендують триматися якомога далі від дерев, рекламних щитів та ліній електропередач.

Читайте також: На Тернопільщині очікують сильний вітер

 

Американка з лейкемією стала першою жінкою, яку вилікували від ВІЛ

Четвер, 17 лютого 2022, 10:25

Хвора на рак крові американка стала першою жінкою та третьої людиною в світі, яка вилікувалися від ВІЛ після пересадки стовбурових клітин.

Пацієнтці пересадили клітини від донора, який був природно стійкий до вірусу, що викликає СНІД, повідомляє Reuters.

Наразі жінка перебуває в стадії ремісії протягом 14 місяців, вона не потребує лікування антиретровірусною терапією.

"Це вже третя історія про лікування подібних випадків, і перша у жінки, яка живе з ВІЛ", – заявила Шерон Левін, президентка Міжнародного товариства зі СНІДу.

Фото: Shidlovski/Depositphotos

Раніше лікарі пересадили дорослі стовбурові клітини двом чоловікам.

Випадок є частиною масштабного дослідження, підтриманого США, під керівництвом доктора Івонна Брайсона з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та доктора Дебори Персо з Університету Джона Хопкінса в Балтиморі.

Воно спрямоване на спостереження за 25 ВІЛ-інфікованими, яким пересадили стовбурові клітини з пуповинної крові для лікування раку та інших серйозних захворювань.

Пацієнти в дослідженні спочатку проходять хіміотерапію, щоб знищити ракові імунні клітини. Потім лікарі пересаджують їм стовбурові клітини від людей із специфічною генетичною мутацією.

Утім, Левін каже, що трансплантація кісткового мозку не є життєздатною стратегією для лікування більшості людей, які живуть з ВІЛ. Але такі випадки демонструють, що лікування ВІЛ можливе.

Нагадаємо, нещодавно вчені виявили новий варіанту вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), який викликає СНІД та призводить до швидшого прогресування хвороби, ніж інші версії вірусу

 

Намагався тікати, але не встиг: на Тернопільщині чоловік загинув через падіння дерева

Четвер, 17 лютого 2022, 10:14

Намагався тікати, але не встиг: на Тернопільщині чоловік загинув через падіння дерева

Нещасний випадок в результаті падіння дерева зареєстрували працівники Кременецького районного відділення поліції. 16 лютого близько 11:00 надійшло повідомлення від лікаря бригади екстреної медичної допомоги про те, що в одному із сіл на чоловіка впало дерево.

При виїзді слідчо-оперативної групи стало відомо, що потерпілий допомагав сусідові обрізати дерева на господарстві. Одне з них сильно похилилося над будинком, і аби запобігти нещастю, чоловіки вирішили його зрізати. Користувалися бензопилою. Під час роботи ясен сильно похилився і почав падати.

Сорокавосьмирічний чоловік побачив це занадто пізно і спробував втекти, але не встиг. Дерево впало на нього, придавивши стовбуром. Сусід викликав швидку, але медики лише констатували смерть.

Даний факт внесений в Єдиний реєстр досудових розслідувань згідно із статтею 115 ККУ з позначкою “нещасний випадок”.

 

"Синочка скалічила лікарська помилка": допоможіть врятувати 6-річного хлопчика

Четвер, 17 лютого 2022, 10:14


"Синочка скалічила лікарська помилка": допоможіть врятувати 6-річного хлопчика

Кошти на порятунок 6-річного Дениска Набожняка з ГУсятинського району збирають рідні. Дитині потрібен апарат ШВЛ, без якого він не може самостійно дихати, лише тоді хлопчик зможе повернутися додому.

Дениско вже понад три місяці перебуває в реанімації обласної дитячої лікарні, пише Нова. Щоб підтримувати життя синочка, батькам доводиться з кожним днем докладати все більше фізичних, моральних і матеріальних зусиль. Ця боротьба триває з перших секунд появи хлопчика на світ…

29-річна Наталя Набожняк із села Постолівка Гусятинського району народжувала в Гусятинській центральній районній лікарні. На останньому місяці вагітності їй вирішили стимулювати перейми раніше визначеного терміну.

– Під час вагітності у мене було запалення нирок, – розповідає Наталя, – але лікарі запевнили, що не варто хвилюватися. Після УЗД мені сказали, що дитинка розвивається добре, без жодних патологій. За три тижні до очікуваних пологів востаннє прийшла на обстеження і відразу хотіла з’ясувати, чи встигну народити в нашому пологовому, бо його мали закривати на плановий ремонт.

Наталя не хотіла стимулювати перейми, адже мала народжувати приблизно 21 вересня, та все-таки 8 вересня лягла в стаціонар, а вже наступного дня народила синочка.

– Першого дня мені тричі кололи «Синестрол» і ще тричі – наступного дня, – згадує Наталя. – Після тих уколів, під обід 9 вересня, почав сильно боліти живіт, а близько 5-ої вечора почалися періодичні перейми. Через кілька годин мене забрали до передпологової палати. Голівку дитинки вже було видно, й мені сказали тужитися. Скільки я так мучилася – не пам’ятаю, але нічого не вдавалося.

Тоді мене забрали до пологової зали й уже там дитинку буквально витискали. Мій чоловік був поруч і просив, щоб мені зробили кесарів розтин, але його ніби не чули. Я була в дуже важкому стані і періодично втрачала свідомість.

Врешті, коли в дитини вже ледь билося сердечко, а породілля також перебувала у дуже важкому стані, Наталі таки зробили кесарів розтин.

– Я згадую ті пологи, немов страшний сон, – каже жінка. – Щоб мені зробили кесарів розтин, я мусила після всіх мук і з дитинкою, що перебувала вже в тазі, сходами зійти з третього поверху на другий, в операційне відділення. Спочатку ми не знали, що з синочком якісь проблеми, однак наступного дня з Тернополя викликали реанімобіль і нас забрали до обласної лікарні.

У Дениска був крововилив у головний мозок, в реанімації його ввели в стан штучної коми. Там він пробув три тижні, а потім нас перевели у патологічне відділення. Синочок постійно перебував під кисневою маскою, бо самостійно дихати не міг. У мене після пологів усе неймовірно боліло, не могла ні їсти, ні спати. Дуже важко було й психологічно: неймовірно хвилювалася за дитинку, а ще в той час помер мій дідусь…Несила дивитися на страждання своєї кровинки…

Через два місяці матір і немовля виписали з лікарні, та через кілька днів у хлопчика почалися судоми, і – знову лікарня…

– У Дениска уражена центральна нервова система, а через те, що під час пологів він зазнав сильної кисневої недостатності, у нього було запалення легень, – з болем розповідає Наталя. – Через те, що дитину тиснули, у неї на голівці зміщені кісточки – лобна кістка зміщена вбік, а дві тім’яні кісточки находять одна на одну й защемлюють нервові закінчення, кров добре не циркулює. Фізично дитинка росте, а от психомоторний розвиток порушений.

Синочок не виявляє жодних емоцій, не плаче, не сміється. Ми постійно проходили реабілітацію, приймали різні препарати, щоб відновити функції головного мозку, робили масажі… Робимо все можливе, боремося. Та наразі без апарата ШВЛ Дениско жити не може.

Вірю, що відгукнуться небайдужі люди, які допоможуть нам його придбати. А ще хочемо застерегти, щоб на прикладі нашої біди майбутні батьки добре подумали, обираючи лікаря, бо дивитися на свою скалічену кровинку несила, ладні життя віддати, щоб її врятувати…

Щоб бути вдома, Денискові Набожняку потрібне спеціальне медичне обладнання: апарат штучної вентиляції легень VENTIlogic LS вартістю 417 520 грн. та зволожувач медичний MADICARE VH-3000 вартістю 105 690 грн., всього на суму 523 210 грн.

Така сума є непідйомною для родини Дениска, тому дуже потрібна наша допомога.(097) 573 53 44 –номер телефону мами Наталі.

5168 7573 9592 8775 –номер картки для переказу коштів.

 

У Тернополі завтра чимало будинків залишаться без водопостачання

Четвер, 17 лютого 2022, 10:13


У Тернополі завтра чимало будинків залишаться без водопостачання

Понад 15 будинків завтра не матимуть водопостачання.

Як повідомляє КП "ТЕрнопільводоканал", у зв'язку з ремонтними роботами на водопроводі, 18 лютого з 9 до 20 години буде припинено водопостачання за адресами:

- вул. Дністрянського;

- вул. Глибока, 25;

- вул. Глиняна, 1;

- пр. Бандери, 10-42 (парні номери).

У водоканалі просять вибачити за тимчасові незручності й заздалегідь запастися водою.

 

На Тернопільщині водій вигнав з маршрутки інваліда війни

Четвер, 17 лютого 2022, 10:11

На Тернопільщині водій вигнав з маршрутки інваліда війни
У Ланівцях кермувальник рейсового автобуса відмовив у безкоштовному проїзді ветерану війни.

Про прикрий інцидент розповів у Facebook голова громадської організації "Воїни АТО Лановеччини" та представник Руху ветеранів України Дмитро Харчук.

"Водій, можливо власник маршруту, Хмельницький – Ланівці – Тернопіль відмовив у проїзді інваліду війни АТО Ігору Талабану з Лановець. Відверто хамив і доказував, що везе ветеранів лише по якихось міфічних списках.

Не бажаючи ще більше витрачати своє здоров'я, яке і так бажає кращого, наш побратим вийшов з маршрутки, зробив кілька знімків транспортного засобу та викликав працівників поліції, які склали протокол", – написав активіст.

Громадська організація вже підготувала лист на ім'я голів Тернопільської ОДА та облради з вимогою звільнити водія та зняти перевізника з маршруту. Активісти запевняють: якщо це не допоможе, влаштують акцію непокори біля стін Міністерства у справах ветеранів.

 

Тернопільська "Нива" зазнала поразки в Івано-Франківську

Четвер, 17 лютого 2022, 10:10

Тернопільська "Нива" зазнала поразки в Івано-Франківську
Четвертий контрольний матч на тренувальних зборах завершився мінімальною поразкою "Ниви" в Івано-Франківську.

З рахунком 2:1 перемогу здобуло "Прикарпаття".

Як повідомили у пресслужбі "Ниви", обидва голи у ворота тернополян провели ті ж гравці, що відзначилися у матчі першого кола Першої ліги між командами – Василь Цюцюра та Роман Барчук.

"Спершу капітан господарів Цюцюра реалізував пенальті, яке сам і заробив. У межах штрафної площі не за правилами його зустрів Тарас Мороз. За декілька хвилин до свистка на перерву перевагу франківців подвоїв Барчук, який скористався серією помилок від тернополян і з близької відстані розстріляв ворота Жупанського.

Проте ще до перерви "Ниві" вдалося один гол провести у відповідь. Відзначився Руслан Дедух, якому асистував один із потенційних новачків", – зазначили в клубі.

У другому таймі команди голів не забивали. Натомість тренери обох команд зробили чималу кількість замін. До слова, ближчими до взяття воріт все ж були гравці "Ниви". Проте фінальний свисток зафіксував мінімальну перемогу команди з Івано-Франківська.

Сьогодні на підопічних Андрія Купцова очікує теоретичне заняття та повноцінне тренування на полі.

Нагадаємо, що третій контрольний матч на тренувальних зборах закінчився розгромною поразкою львів’ян з рахунком 0:5.

 

В Україні тяжкохворим пацієнтам зможуть безоплатно надавати ліки, які ще досліджують

Середа, 16 лютого 2022, 11:37

В Україні ухвалили закон щодо врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття.

За нього проголосували 297 народних депутатів під час засідання Верховної Ради 15 лютого.

Метою закону є забезпечення тяжкохворих пацієнтів (зокрема людей з онкологією та орфанними хворобами) ліками, які перебувають на стадії клінічних випробувань.

"Документ важливий – він відкриває важкохворим пацієнтам доступ до інноваційних ліків, які можуть врятувати їхнє життя.

Ми пропонуємо ввести в українське законодавство відповідний механізм, який дозволяє використовувати інноваційні лікарські засоби на етапі клінічних випробувань" написав голова Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький.

 

Фото: vaximilian/Depositphotos

Рішення про проведення програм розширеного доступу пацієнтів до незареєстрованих ліків ухвалюватиме центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.

Розширений доступ до незареєстрованих лікарських засобів  пацієнт зможе отримати лише за таких умов:

 • пацієнт має загрозу життю або тяжкий медичний стан, що вимагає лікування незареєстрованим лікарським засобом;
 • на території України пацієнт не має доступу до альтернативних ефективних методів лікування та/або не може брати участь у клінічному випробуванні;
 • є дані про те, що ризик побічної дії ліків буде нижчим за очікуваний позитивний ефект;
 • лікарський засіб пройшов першу фазу клінічних випробувань, які підтвердили його ефективність та безпеку;
 • є загальна характеристика потенційних пацієнтів щодо відповідності цим умовам та оцінка прогнозованої кількості пацієнтів, які будуть отримувати препарати.

Водночас після завершення клінічного випробування суб’єкт дослідження (пацієнт) зможе отримати доступ до досліджуваного препарату за таких умов:

 • пацієнт має загрозу життю або тяжкий медичний стан, що вимагає продовження лікування препаратом, який проходив відповідне клінічне випробування;
 • є дані про те, що ризик побічної дії лікарського засобу буде нижчим за очікуваний позитивний ефект;
 • пацієнт брав або завершує участь у клінічному випробуванні цього лікарського засобу;
 • є загальна характеристика потенційних пацієнтів щодо відповідності цим умовам та оцінка прогнозованої кількості пацієнтів, які будуть отримувати ліки;
 • є інформація щодо номерів (кодів) та ініціалів потенційних пацієнтів, наданих під час участі у клінічному випробуванні.

Важливо зазначити, що отримати відповідні медикаменти можна буде лише за умови, що пацієнт безперервно вживав ці ліки під час клінічного випробування і вже завершив участь у ньому.

Також пацієнт зможе отримати незареєстрований в Україні препарат лише після власної письмової згоди, наголошує Михайло Радуцький.

Нагадаємо, "ліки зі співчуття" (compassionate use) уже надають пацієнтам у США, Канаді, Великій Британії, Японії, Австралії тощо.

 

В Україні абсолютна більшість опитаних (56%) обирає Facebook для отримання інформації з-поміж усіх інших соцмереж. Про це свідчить соціологічне дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, проведене на замовлення громадської організ

Середа, 16 лютого 2022, 11:36

В Україні абсолютна більшість опитаних (56%) обирає Facebook для отримання інформації з-поміж усіх інших соцмереж.

Про це свідчить соціологічне дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, проведене на замовлення громадської організації "Детектор медіа".

На другому місці за популярністю опинився Instagram (25%), а на третьому – Viber (24%).

Telegram значно поступається аудиторією месенджеру Viber – його використовує лише 13% респондентів.

Водночас TikTok є важливим джерелом інформації для 8,7% українців.

 

Фото: AllaSerebrina/Depositphotos

Існує тенденція зменшення аудиторії таких популярних серед українців платформ, як Facebook (-18% з 2019 року) та Instagram (-9%).

Популярність російських соціальних мереж "ВКонтакте" та "Одноклассники" в Україні також падає.

З 2020 року на обох сайтах стало на 2,6% менше українських користувачів.

Натомість, у порівнянні з минулим роком, аудиторія месенджера Telegram збільшилась на 5%.

Це відбувається на тлі загального зростання кількості українців, які користуються соцмережами (+6%) .

Загалом українці, які спілкуються вдома українською, частіше користуються соцмережами для отримання інформації (різниця з російськомовними – 8%).

Серед двох основних месенджерів українськомовні респонденти надають перевагу Viber (+13% порівняно з Telegram).

Водночас російськомовні майже однаково активно (15-16%) користуються обома месенджерами.

Попри малу аудиторію російських соціальних мереж в Україні, немає статистично значущої різниці між мовою спілкування вдома та використанням "ВКонтакте" та "Одноклассников".

Частка їхньої аудиторії приблизно однакова як серед україномовних, так і серед російськомовних респондентів.

Однак є значна різниця у користуванні російськими платформами серед жителів різних регіонів країни.

Наприклад, якщо "Одноклассниками" на Півдні України користується 8%, а на Сході – 7%, то вже у Центрі лише 1%, а на Заході – 0%.

Щодо інших соціальних мереж, то майже в усіх регіонах аудиторія Instagram та Viber приблизно однакова і випереджає Telegram.

Винятком є східний макрорегіон, де користувачів Instagram на 7% більше, ніж користувачів Viber.

 

Фото: AllaSerebrina/Depositphotos

Щодо вікових особливостей, то найбільше соціальними мережами користуються українці від 18 до 29 років (93%).

Попит на соціальні мережі різко падає серед громадян віком від 60 років.

Якщо серед респондентів, старших за 60 років, 63% сказали, що не користуються соціальними мережами, то серед опитаних віком 50-59 років цей показник дорівнює 26%.

Серед усіх вікових категорій найпопулярнішим за частотою використання залишається Facebook.

Також серед людей до 39 років друге місце посідає Instagram, а серед старших – Viber.

Дослідження на замовлення ГО "Детектор медіа" проводив Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова  у період з 17 по 22 грудня 2021 року.

В опитуванні взяли участь 2018 респондентів віком 18+ з усіх областей України, крім тимчасово окупованих територій.

Результати є репрезентативними за основними соціально-демографічними показниками: статтю, віком, макрорегіоном та типом поселення.

Максимальна теоретична похибка опитування (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3%.

 

Тернополянин Дмитро Підручний у складі української четвірки – дев’ятий в естафеті на Олімпіаді-2022 в Пекіні

Середа, 16 лютого 2022, 11:28

Тернополянин Дмитро Підручний у складі української четвірки – дев’ятий в естафеті на Олімпіаді-2022 в Пекіні

У китайському Пекіні чоловічою естафетою продовжилась біатлонна програма зимових Олімпійських ігор 2022 року. Наша збірна у складі Богдана Цимбала, Артема Прими, Антона Дудченка та Дмитра Підручного посіла у цій гонці 9-е місце серед 21-ї команди-учасниці. Коментар виступу капітана чоловічої збірної України з біатлону Дмитра Підручного подає сайт НОК України.

«У кожного спортсмена на кожну гонку стоїть завдання відпрацювати на максимум, показати кращий результат. На жаль, сьогодні наша команда з цим не впоралася. Ні на стрільбі, ні на трасі. Треба розібратися в помилках, - сказав біатлоніст. - Про свій етап можу сказати: на стрільбі стоячи не впорався зовсім. Два штрафних кола - це неприпустимо. Це завадило підтягнути команду на, можливо, одну позицію вище. По трасі намагався зробити максимум. На останньому колі боротьба з австрійцем була більш тактична. На останніх метрах зробив фінішний ривок й цього вистачило, щоб його випередити», - додав Дмитро.

Спортсмен також висловив слова вдячності українцям за підтримку: «Сьогодні на стадіоні було багато наших людей з українськими прапорами. Й по трасі бачив багато наших вболівальників, представників Олімпійської місії України. Це дуже мотивує та надихає! Дуже дякую всім за підтримку».

Додамо, що наша чоловіча команда ще має шанс сказати своє слово на цій Олімпіаді завдяки кваліфікації в мас-старт Підручного та Прими. А сьогодні, 16 лютого, будемо вболівати за нашу жіночу естафету: команді, на яку в Пекіні випали чи не всі можливі неприємності, наша підтримка дуже потрібна. У гонці візьмуть участь  Ірина Петренко, Юлія Джима, Анастасія Меркушина та Олена Білосюк (Підгрушна).

 

Представник Тернопілля Дмитро Мазурчук завершив свій олімпійський виступ на 32-му місці у змаганнях з лижного двоборства

Середа, 16 лютого 2022, 11:28

Представник Тернопілля Дмитро Мазурчук завершив свій олімпійський виступ на 32-му місці у змаганнях з лижного двоборства

В 11-й змагальний день на XXIV зимових Олімпійських іграх представники лижного двоборства розіграли комплект нагород. Нагадаємо, нашу країну у цих змаганнях представляв спортсмен з Кременця Дмитро Мазурчук. 9 лютого він завершив змагання на 36 місці підсумкової таблиці й обіцяв покращити цей результат у подальших виступах, - інформує НОК України. Як і минулого разу, програма змагань складалася з двох етапів - стрибків з трампліна та лижної гонки. За підсумками виступу на трампліні HS 140 м Дмитро Мазурчук був 33-м, а у лижній гонці на 10 км фінішував 32-м.

Враженнями від виступу підопічного та планами на майбутнє з пресслужбою Національного олімпійського комітету України поділився тренер нашого двоборця Микола Козлов:

«Дмитро отримав гарну технічну оцінку за стрибок, і на лижні відпрацював добре –  виклався на повну, не відпускав суперників . Сподіваюся, на наступних Олімпійських іграх він зуміє показати набагато вищий рівень», - зауважив наставник Дмитра Мазурчука.

«Дмитро – талановитий і перспективний спортсмен – має гарні здібності і для трампліна, і лижних гонок, що є рідкістю для лижного двоборства. Та йому потрібен досвід. Через пандемію в нас було не так багато змагань, та, думаю, коли він увійде до змагального ритму, результати будуть значно кращі».

 

У всіх навчальних закладах Тернополя завтра евакуйовуватимуть дітей та дорослих

Середа, 16 лютого 2022, 11:27

У всіх навчальних закладах Тернополя завтра евакуйовуватимуть дітей та дорослих
Навчання з екстреної евакуації проведуть завтра, 17 лютого, у дитячих садках та школах Тернопільської громади.

 

Як повідомляють у Тернопільській міській раді, це потрібно для відпрацювання злагодженості дій, щоб бути готовими до  можливих негативних сценаріїв у випадку виникнення надзвичайної ситуації.

«Окрім цього, 17 лютого також відбудеться нарада з усіма керівниками об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), після чого керівники ОСББ пройдуть навчання і підготовку щодо інформування мешканців як вести себе в умовах надзвичайної ситуації, як користуватися планом-евакуації, куди потрібно виходити для евакуації тощо», — наголосив мер Тернополя Сергій Надал.

273768404_339994778133887_2503864346994095666_n.jpg

 

Тернопільщина: оголосили вирок чоловіку, який спалив чужий будинок через сварку з дружиною

Середа, 16 лютого 2022, 11:26

Тернопільщина: оголосили вирок чоловіку, який спалив чужий будинок через сварку з дружиною
В одному із сіл на Тернопіллі 5 років під спільним дахом мешкала родина з Луганщини, яка перебралася сюди в 2014 році. Та в один день сімейний конфлікт спричинив непоправні наслідки.

 

Події розгорталися у селі Антонівці колишнього Шумського району ще в серпні 2019 року.

Як повідомляють у Шумському районному суді Тернопільської області, уродженець Луганської області разом із своєю дружиною та двома малолітніми дітьми у 2014-2019 роках мешкали в будинку у селі Антонівці, де їм дозволив пожити власник. У серпні 2019 року після сварки з коханою чоловік зібрав речі співмешканки та маленьких дітей, склав їх посеред кімнати і підпалив. Після цього він вийшов з будинку та нічого не зробив, щоб ліквідувати займання, через що приміщення згоріло.

Власник помешкання, який дозволив їм пожити там, оцінив збитки у 300 тисяч гривень.

Суд же визнав чоловіка винним за ч. 2 ст. 194 КК України та засудив до 3 років та 1 місяця позбавлення волі. Згодом реальний термін було змінено на іспитовий.

 

По селах Тернопільщини зібрали близько сотні етнографічних експонатів, які невдовзі відправлять в музей

Середа, 16 лютого 2022, 11:25

По селах Тернопільщини зібрали близько сотні етнографічних експонатів, які невдовзі відправлять в музей
Залозецький краєзнавчий музей поповниться новими експонатами.

15 лютого працівники установи влаштували етнографічну експедицію околицями краю, під час якої зібрали побутові предмети і вишивку із трьох сусідніх громад.

Загалом краєзнавці зібрали близько сотні експонатів.

В основному це речі із села Чорний Ліс Залозецької, Крутневої та Лопушненської громад Тернопільської області та Підкамінської ТГ на Львівщині.

"Попереду тривалий процес вивчення, типологізації, реставрації та консервації експонатури.

На горищах є ще багато скарбів! Але їх треба рятувати від мишей, молі і горобців! Якусь частинку сьогодні врятували!", – зазначили на Фейсбук-сторінці музею.

 

У замку в Скалаті знайшли мінометну міну

Середа, 16 лютого 2022, 11:22

У замку в Скалаті знайшли мінометну міну
Чергові боєприпаси часів Другої світової виявили на Тернопіллі.

Як повідомили в обласному управлінні ДСНС, 14 лютого на території середньовічного замку у Скалаті знайшли мінометну міну.

Боєприпас знаходився у нижніх ярусах замкових веж. Працівники служби порятунку вилучили та знищили його у безпечному місці.

Цього ж дня ще одну небезпечну знахідку виявили у селі Купчинці Тернопільського району. Ручну осколкову гранату Ф-1 знайшли на території приватного домогосподарства під час проведення земляних робіт.

У Головному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій не раз наголошували, що правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці.

Якщо ви натрапили на боєприпас – не торкайтеся його. Про знахідку негайно повідомляйте рятувальникам, зателефонувавши на "101".

 

Як відрізнити COVID-19 від сезонної алергії – пояснює МОЗ

Вівторок, 15 лютого 2022, 09:35

COVID-19, як і сезонна алергія, викликає кашель, нежить та утому.

Утім, є певні відмінності, які допоможуть відрізнити алергію від коронавірусної хвороби, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я.

Підвищена температура більше вказує на коронавірусну хворобу, ніж на алергію.

Якщо людина окрім температури, відчуває біль в тілі, втрату або спотворення запахів та смаків, такі симптоми можуть свідчити про наявність COVID-19.

Також при алергії та при COVID-19 можуть бути такі симптоми:

 • головний біль;
 • біль у горлі:
 • чхання;
 • задишка.
Підвищена температура більше вказує на коронавірусну хворобу

Свербіж очей та сльозотеча є ознаками алергії.

У МОЗ нагадали, що за наявності симптомів вірусного захворювання краще пройти тест на коронавірусну інфекцію.

Нагадаємо, раніше ми писали, як відрізнити COVID-19  від сезонного грипу та туберкульозу.

 

На Тернопільщині зник чоловік (ФОТО)

Вівторок, 15 лютого 2022, 09:30

На Тернопільщині зник чоловік (ФОТО)

На Тернопільщині зник чоловік (ФОТО)

На Тернопільщині розшукують мешканця села Устечко, Горпініча Івана Івановича 1980 року народження.

12 лютого близько 5 ранку чоловік вийшов з дому та не повернувся.
Якщо вам щось відомо про долю зниклого, телефонуйте за номерами в Кременці (03546) 2-22-45, 0673509300 або на лінію «102».

 

15 лютого - Стрітення Господнє: народне свято, прикмети і головні заборони дня

Вівторок, 15 лютого 2022, 09:29


15 лютого - Стрітення Господнє: народне свято, прикмети і головні заборони дня

Сьогодні, 15 лютого, християни відзначають Стрітення Господнє.

У цей день відзначається зустріч немовляти Ісуса зі святим Симеоном, який прожив 3000 років, щоб зустріти Месію. Коли в Єрусалимському храмі він побачив Христа з батьками, то відразу зрозумів, що перед ним Син Божий.

Стрітення Господнє на Русі вважали першою звісточкою від весни. За народними уявленнями, саме в цю дату весна вирішує, коли їй приходити на землю. Щоб закликати тепло, 15 лютого наші предки випікали пиріжки у формі жайворонків з капустою або рибою.

15 лютого вважається вдалим днем для будь-яких посівних і садових робіт. Можна висаджувати овочі і квіти на підвіконні. В саду садять фруктові дерева. 15 лютого годують курей з рук, щоб несли багато яєць. У цю дату в церкві освячують свічки і потім протягом року ставлять біля хворої людини або дитячої колиски.

Що не можна робити 15 лютого
Категорично заборонено заробляти гроші нечесним шляхом, а також грати в азартні ігри.Не можна підмітати підлогу або пилососити. Митися і ходити в лазню в цей день - до неприємностей. На Стрітення не можна зберігати на столі монети і купюри. 

Прикмети погоди 15 лютого
Небо всіяне зірками - до ранньої весни, беззоряне - до пізньої. Якщо день холодніше попередніх, то весна буде холодною. Сонячна безвітряна погода - до хорошого врожаю льону та пшениці. Відлига сьогодні віщує ранню весну, мокрий сніг - дощову весну, сухий сніг - прохолодну і суху.

 

Харчування дітей у садочках Тернополя уже з наступного місяця подорожчає

Вівторок, 15 лютого 2022, 09:29


Харчування дітей у садочках Тернополя уже з наступного місяця подорожчає

Уже з березня у Тернополі піднімають вартість харчування у дитячих садочках.

Нові ціни на харчування у дитсадках зазначені у проєкті рішення виконавчого комітету ТМР від 11 лютого. 
З 1 березня на харчування дітей в дитсадках Тернополя можуть бути встановлені такі ціни: 30 грн у молодших групах, 33 у молодших групах з цілодобовим перебуванням жітей, 43 грн – у середніх групах (з цілодобовим перебуванням – 47 грн).
Для тих діток, хто прописані у Тернополі, буде окрема вартість: 21, 23, 30 і 33 грн відповідно.

При цьому, деякі категорії дітей звільнені від плати за харчування. Це діти-інваліди, сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей та ще деякі категорії. Повний список можна подивитись тут. За харчування дітей з багатодітних сімей їхні батьки платитимуть 50% від вартості.

 

Для порятунку сина відомого комедійного актора після ДТП викликали гелікоптер

Вівторок, 15 лютого 2022, 09:28


Гелікоптер знадобився для порятунку сина українського комедійного актора й телеведучого Єгора Крутоголови. 12-річний Лев потрапив у серйозну ДТП під час змагань в Італії, їдучи на картингу. Хлопчик перекинувся внаслідок зіткнення з іншим учасником гонки, пише Оглядач.

"Одного з учасників розвернуло проти руху, і Лев не зміг уникнути контакту, внаслідок чого перестрибнув через машину суперника та перекинувся", – пояснив ситуацію актор.

Спочатку хлопчика терміново госпіталізували до найближчої лікарні, але потім гелікоптером доправили в іншу медустанову. Два дні він перебував у палаті інтенсивної терапії, після чого маленького пацієнта перевели у звичайне відділення.

Лев Крутоголов у лікарні

Лев Крутоголов у лікарні

Зараз стан Лева лікарі оцінюють як стабільний: температура не підвищувалася, зовнішніх ушкоджень немає, але є забій внутрішніх органів.


 

"Захворюваність на коронавірус в Україні йде на спад", – МОЗ

Вівторок, 15 лютого 2022, 09:26

"Захворюваність на коронавірус в Україні йде на спад", – МОЗ
В Україні стабілізувалась епідситуація.

Кількість нових випадків і госпіталізованих хворих припинила зростання і демонструє спад. Про це повідомив очільник Міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Перші ознаки стабілізації почалися на тиждень раніше, ніж це прогнозували в МОЗ", – зазначив міністр.

За словами Віктора Ляшка, за минулий тиждень в Україні зареєстрували 235 тис. 256 випадків коронавірусної хвороби, це на 7 600 випадків менше у порівнянні з попереднім.

Нагадаємо, раніше у МОЗ вирішили, чи буде в країні локдаун.

Крім того, у Міністерстві охорони здоров'я назвали умову для скасування адаптивного карантину.

Читайте також: 10 людей померли від ковіду на Тернопільщині за останню добу

 

На Кременеччині горів будинок: помешкання рятували пожежники (фото)

Вівторок, 15 лютого 2022, 09:25

На Кременеччині горів будинок: помешкання рятували пожежники (фото)
У селі Вишгородок на Кременеччині гасили пожежу.

Як повідомили в обласному управлінні ДСНС, полум'я охопило житловий будинок. Нещастя сталось 14 лютого о 16:27.

Рятувальникам, які прибули на виклик, вдалось побороти вогонь.

Внаслідок пожежі знищено меблі та речі домашнього вжитку. Також постраждали стеля, облицювання стін та шифер.

За словами надзвичайників, спалахнуло через порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.

Матеріальні збитки встановлюються.

Пожежа у селі Вишгородок, фото: Головне управління ДСНС України у Тернопільській області

274080992 246684844322398 2606615025324805967 n

 

"Жахливі антитіла-"шахраї" обдурюють імунну систему і спричиняють катастрофу": лікарі виявили причину смертельності ковіду

Понеділок, 14 лютого 2022, 09:12


"Жахливі антитіла-"шахраї" обдурюють імунну систему і спричиняють катастрофу": лікарі виявили причину смертельності ковіду

Аутоантитіла, які б мали допомагати організму доалти хворобу, почали діяти в протилежному напрямку. Таке несподіване відкриття зробили науковці.

Після низки досліджень у рамках міжнародного проєкту доктора Жана-Лорана Казанови, експерта в галузі генетики та інфекційних захворювань з Рокфеллерівського університету в Нью-Йорку вищезгадані клітини охрестили антитілами-"шахраями". Адже вони діють проти людського організму, замість того, щоб захищати його від інфекції, пише Оглядач.

За словами лікарів, ці клітини можуть пояснити нашу вразливість не лише до інфекцій, а й до таких хвороб, як діабет, ревматоїдний артрит та навіть старіння.

Аутоантитіла атакують здорові тканини та життєво важливі органи. Відбувається так, тому що імунна система дає осічку, сприймаючи частину тіла за чужорідну, і вивільняє аутоантитіла. Таким чином організму потрібно більше часу та зусиль, щоб подолати хвороби.

Люди зі здоровою імунною системою також виробляють аутоантитіла. Приблизно два десятиліття тому вважалося, що вони просто усувають їх, але з тих пір вчені дійшли висновку, що у деяких людей аутоантитіла присутні в невеликому числі. Але з віком їхня кількість збільшується. Вважається, що вони відіграють певну роль у процесі старіння.

На даний момент імунологів особливо цікавить, як аутоантитіла впливають на боротьбу організму з вірусом COVID-19. За попередніми оцінками, аутоантитіла можуть спричинити приблизно п'яту частину всіх смертей від COVID-19. Вчені виявили, що у госпіталізованих пацієнтів рівень аутоантитіл набагато вищий, ніж у здорових пацієнтів.

 

"Жовтих зон побільшало": куди віднесли Тернопільщину

Понеділок, 14 лютого 2022, 09:10


"Жовтих зон побільшало": куди віднесли Тернопільщину

В Україні оновили карантинні зони. Станом на сьогодні, 14 лютого, до "жовтого" рівня епіднебезпеки повернувся Київ, який напередодні був "помаранчевим".

Про це повідомляють на сайті МОЗ. 
Згідно до інформації, показники "жовтої" зони мають Полтавська, Харківська області та Київ. У "червоній" зоні карантину перебувають Закарпатська, Івано-Франківська, Луганська, Рівненська та Хмельницька області. Решта регіонів, "помаранчевій".
Загалом рівень захворюваності в Україні складає 1 256 при нормі менше 75 на 100 тисяч населення.

"Жовтих зон побільшало": куди віднесли Тернопільщину, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
 

Спортсмен з Тернопільщини Дмитро Підручний фінішував тринадцятим у двох гонках на Олімпіаді-2022

Понеділок, 14 лютого 2022, 09:09

Спортсмен з Тернопільщини Дмитро Підручний фінішував тринадцятим у двох гонках на Олімпіаді-2022

Тернопільський біатлоніст Дмитро Підручний посів тринадцяте місце у спринтерській гонці на 10 км «білої» Олімпіади у Пекіні. Як повідомляє Укрінформ, Дмитро мав 1 хвилину 18,6 секунди відставання і припустився одного промаху на вогневих рубежах. «Золото» виграв норвежець Йоганнес Бьо, «срібло» в активі француза Кентена Фійона Має, «бронзу» здобув брат переможця норвежець Тар’єй Бьо. Результати інших українців у спринті: Артем Прима фінішував 15-м, Антон Дудченко - 60-м, Богдан Цимбал - 66-м. Загалом на старт вийшли 94 біатлоністи», - йдеться у повідомленні.

Продовжилась біатлонна програма зимових Олімпійських ігор 2022 року гонками переслідування у жінок та чоловіків. Українські біатлоністки показали наступні результати: Юлія Джима фінішувала 13-ю, Анастасія Меркушина була 25-тою, Ірина Петренко – 55-та. «Сьогодні для мене видався дуже непростий день. Начебто виспалася, прокинулася нормально, але вже на розминці якось мені не вистачило часу. Важкий сніг, важкі лижі. Не вдалося прискоритися. На такій висоті та при такій погоді було важко витримати гонку. Однак отримала задоволення від цієї тяжкої праці», - сказала потім у коментарі екс-тернополянка Анастасія Меркушина.

Серед чоловіків два лідери української команди стартували поряд, 13-м Дмитро Підручний та 15-м Артем Прима. І провели приблизно однакову за якістю гонку. «На фоні лідерів напомилялися наші хлопці багато: п’ять і шість кіл штрафу відповідно. Але на рубежі сьогодні відбувалося таке божевілля, що й цієї точності вистачило, щоб фінішувати приблизно на своїх стартових позиціях», - йдеться на сайті Федерації біатлону України. Підручний так і закінчив персьют 13-м, а Прима, хоч і відступив на 18-й рядок, набрав достатньо балів, щоб скласти компанію Підручному в останній гонці чоловічої Олімпіади – мас-старті.

 

Диво природи: у Тернополі помітили рідкісного перелітного птаха (фото)

Понеділок, 14 лютого 2022, 09:09

Диво природи: у Тернополі помітили рідкісного перелітного птаха (фото)

Понеділок, 14 лютого 2022 11:00
Диво природи: у Тернополі помітили рідкісного перелітного птаха (фото)
У Тернополі зустріли рідкісного перелітного птаха – рибалочку блакитного.

Сфотографувати пернатого вдалось у парку "Топільче". Автору світлини довелось вичікувати його не одну годину.

"Чотири години спостережень не пройшли даремно. Справжнє диво живої природи вдалось сьогодні зафіксувати у Тернополі!  Рибалочка блакитний. Тернопіль, парк "Топільче", – написав Oleksandr Hrytsiv у Фейсбук-групі "Птахи Тернопільщини" 13-го лютого.

До слова, рибалочка блакитний перебуває під захистом Бернської конвенції та Директиви Європейського союзу про захист диких птахів. Також відомий як водомороз, плавневий дятел та іванок.

В Україні перелітний та рідкісний вид, що зимує. Гніздиться майже на всій території, крім Кримського півострова та високогір'я Карпат.

Читайте також: У заповіднику на Тернопільщині оселився рідкісний птах (фото)

273962590 4890505494338208 4479058270286844431 n

273848086 4890505464338211 7383312877558691545 n

 

На Тернопільщині госпіталізували чоловіка, який впав з даху

П'ятниця, 11 лютого 2022, 10:11


На Тернопільщині госпіталізували чоловіка, який впав з даху

Так, 10 лютого об11.03 районна бригада швидкої виїжджала у с. Городниця Підволочиського району, до 42-річного пацієнта.

Чоловік заміряв дах і провалився крізь старий шифер, упавши з 3-метрової висоти. Із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, політравмою потерпілого, після наданої медичної допомоги, шпиталізовано в університетську лікарню.

 

Сторінка 2 з 58

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер